Naše Pojizeří - Pro lidi o lidech

Zpravodajský server nasepojizeri.cz přináší nejčerstvější aktuality z regionu Pojizeří. Ryze regionální projekt, který pro občany Pojizeří připravuje zkušený tým novinářů.

Memoriál záchranářů z Manhattanu se konal již poosmnácté

Mistryněmi republiky v požárním sportu 2018 jsou ženy SDH Poniklá

Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a Mistrovství družstev Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu v Liberci vyvrcholilo v neděli posledním soutěžním dnem, kdy byla na programu královská disciplína - požární útok. V kategorii žen celkově zvítězily ženy SDH Poniklá, mezi muži SDH v požárním útoku obsadil skvělé druhé místo Bozkov.

Šárka Jiroušová z Poniklé opět zvítězila v rekordním čase

Mistrovství České republiky v požárním sportu 2018 v Liberci v sobotu pokračuje na atletickém a fotbalovém stadionu SportParku Liberec dvěma disciplínami. V dopoledních hodinách se představila kategorie SDH muži v běhu na 100 metrů s překážkami. Současně s nimi na protější straně stadionu o cenné kovy bojovaly ženy SDH. Po nich následovali muži HZS ČR.

10.09.2018 | SPORT | Liberecký kraj | foto (4)
V sobotu 8. září se za účasti radní Radky Loučkové Kotasové konal tradiční memoriál záchranářů z Manhattanu. Dějištěm závodu hasičů, policistů a zdravotníků byla stejně jako v minulých letech výšková budova a přilehlé parkoviště sídla Libereckého kraje. | více

ODS komunální 2018

Mistrovství hasičů slavnostně zahájeno, první tituly uděleny

24.08.2018| SPORT | Liberecký kraj
V Home Credit Areně Liberec proběhlo v podvečer prvního soutěžního dne slavnostní zahájení 47. Mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 65. Mistrovství České republiky družstev Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu. | více

Známe nejlepší výkony dorostenců ve výstupu na cvičnou věž

V pátek ve 14.20 byla na šampionátu hasičů v Liberci ukončena soutěž dorostu ve výstupu na cvičnou věž. První disciplíny se celkem zúčastnilo 48 dorostenek a dorostenců. Ti nejlepší z dorosteneckých kategoriích převzali medaile z rukou genmjr. Drahoslava Ryby, generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR, Jaroslava Salivara, prvního náměstka starosty Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a Lubomíra Janeby, náměstka starosty SH ČMS. | více

Přípravy na šampionát v požárním sportu 2018 v Liberci vrcholí

23.08.2018| SPORT | Liberecký kraj
Město pod Ještědem hostí ve dnech 24. až 26. 8. 2018 již 47. mistrovství České republiky v požárním sportu družstev HZS ČR a 65. mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu. | více

25.07.2018| SPORT | Semily | foto (57)
SDH Semily Podmoklice pořádal v sobotu 21. července na spodním hřišti Městského stadionu Semily další díl Podkozákovské ligy s názvem Podmoklický pohár. Nejrychlejší čas mělo na místní rychlé trati mužstvo Březové, mezi ženami zopakovalo první místo družstvo Košťálova. | více

Na krajské soutěži v požárním útoku stříbrné družstvo ÚO Semily

14.06.2018| SPORT | Semily | foto (18)
Krajská soutěž HZS Libereckého kraje v požárním sportu se konala ve středu 13. června v Liberci. Zvítězilo družstvo příslušníků krajského ředitelství před družstvem Územního odboru Semily a třetím SŽDC Liberec. | více

26.05.2018| SPORT | Bozkov | foto (21)
Ve stejný den jako hasičská mládež soutěžila O pohár dráčka Soptíka, tak na semilském stadionu soutěžila v požárním útoku i družstva dospělých v okrskové soutěži. Mezi muži bylo nejrychlejší družstvo Bozkov A a v kategorii žen bozkovské dorostenky. | více

25.05.2018| SPORT | Semily | foto (28)
Okresní hasičskou soutěž mládeže O pohár dráčka Soptíka pořádal SDH Semily I v neděli 20. května na Městském stadionu. Na programu byly požární útok i štafety dvojic. Ve starší kategorii bylo nejlepší družstvo SDH Roprachtice před Bozkovem a Jablonečkem B a v mladší kategorii vyhrálo domácí družstvo SDH SemilyI před Košťálovem a Víchovou. | více

Obrazem: Dětská hasičská soutěž v Kundraticích

15.05.2018| SPORT | Kundratice | VIDEO | foto (49)
V Kundraticích se ve sváteční úterý 8. května konala Dětská hasičská soutěž. Přinášíme vám fotogalerii a video Lubomíra Fejfara. | více

Obrazem: Dětská hasičská soutěž v Košťálově

12.05.2018| SPORT | Košťálov | foto (26)
V košťálovském areálu Na Kozlově se konala v sobotu 5. května Dětská hasičská soutěž. Přinášíme vám fotogalerii Lubomíra Fejfara.

Na semilském stadionu vznikla tréninková dráha pro hasiče

02.11.2017| SPORT | Semily
Travnatá tréninková dráha pro výcvik hasičů vznikla v měsíci září na bývalém škvárovém hřišti městského stadionu v Semilech. Tvoří ji travní koberec o rozloze 4x 110 metrů. Dráha bude sloužit v první řadě pro potřeby studentů nového maturitního oboru Požární ochrana zřizovaného při ISŠ Semily a současně pro výcvik hasičů. | více

starší aktuality

Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů

Ve dnech 7. a 8. září 2018 se kynolog HZS Libereckého kraje nstržm. Václav Vančura zúčastnil závodu záchranných psů. Závod s mezinárodní účastí byl zaměřený na plošné pátrání po osobách a pořádal ho Svaz záchranných brigád kynologů ČR ve spolupráci s MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR. Díky vynikajícímu finiši Václav Vančura se psem Bellou celou sotěž vyhrál. Více podrobností