FOTO: Házenkářky Turnova v poháru vyzvaly pražskou Slavii

20.11.2016 19:43:51 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

FOTO: Házenkářky Turnova v poháru vyzvaly pražskou Slavii

Ženy TJ Turnov se v osmifinále českého poháru ve čtvrtek 17. listopadu utkaly s extraligovou DHC Slavií Praha. Klub spojil výjimečný sportovní svátek i s oslavami 90 let házené v Turnově a mnoho fanoušků a bývalých hráčů proto nevynechalo ani připravenou výstavu ve sportbaru TJ Turnov.

Z historie házené v Turnově, kterou sepsali Miloš Podzimek s Vlaďkou Ševrovou, se sluší připomenout, že první místní oddíl byl založen už v roce 1926 a ještě hrál původní českou házenou. V roce 1959 si místní házená připsala jeden z historických úspěchů v podobě přeborníků České republiky, kterými se stali starší dorostenci. Od roku 1963 místní oddíl působí na hřišti mezi mosty. V současné době fungují v Turnově hlavně ženské složky a družstvo žen pravidelně nastupuje ve 2. lize, průběžně v aktuální sezoně dokonce tuto soutěž vede. Zásluhou obětavých trenérů je v Turnově i dobře fungující mládežnická základna. Dalším historickým úspěchem je právě letošní postup do osmifinále českého poháru žen.

Český pohár žen v házené, osmifinále TJ Turnov - DHC Slavia Praha a oslavy 90 let házené v Turnově<br />Autor: Petr Ježek

Výsledek pohárového utkání byl nakonec 12:40 (5:20) pro pražskou Slavii, ale o výsledek tolik nešlo. Turnovské hráčky si totiž poprvé mohli zahrát proti takto silnému celku, ve kterém jsou i některé české reprezentantky a jistě si zápas naplno užili i všichni přítomní fanoušci házené a pozvaní hosté.

Zajímavostí je, že za pražskou Slavii nastoupila i turnovská odchovankyně Veronika Rezlerová, která s házenou začínala u trenérky Lenky Víškové, proti níž v tomto utkání nastoupila. Obě najdete i v naší fotogalerii, kdy Veronika vzala svou trenérku při společném předzápasovém focení na ramena.

Poprvé v historii oddílu v Turnově měli možnost přivítat extraligové družstvo žen. Soupeř přijel s pěti reprezentantkami České republiky, a navíc třemi juniorskými.

TJ Turnov - DHC Slavia Praha 12:40 (5:20)

Turnovské házenkářky se v úvodu utkání nedokázaly vyrovnat s nervozitou, ale především s tím, že hrací míč byl nadměrně nalepený. V turnovské hale se lepení nepoužívá, extraligový tým z Prahy však s nalepenými míči pravidelně trénuje a hraje. Tento handicap byl pro domácí hráčky veliký. Vývoj utkání potvrdil rozdíl mezi oběma soutěžemi (WHIL a 2. ligou) a přes velkou snahu se domácí ženy nedokázaly zkušenějším a až sedmkrát týdně trénujícím soupeřkám vyrovnat.

Český pohár žen v házené, osmifinále TJ Turnov - DHC Slavia Praha a oslavy 90 let házené v Turnově<br />Autor: Zdeněk Matura Konečný rozdíl ve výsledku 12:40 je sice veliký, ale odpovídá tomu, co diváci na palubovce zaplněné haly mohli vidět. Utkání přineslo plno pěkných akcí z obou stran, zajímavou házenou. Nikdo nemohl očekávat, že průběh a výsledek utkání bude jiný.

Pochvala patří celému turnovskému týmu za snahu, bojovnost a věříme, že turnovské družstvo žen diváci podpoří i v ostatních mistrovských utkáních 2. ligy.

„V dnešním zápase jsme potvrdili roli favorita, když jsme byli schopní dát 40 gólů. Těší mě, že se na hřiště dostaly všechny hráčky. V obraně jsme si vyzkoušeli trpělivost. Dokázali jsme zastavit domácí akce. V útočných činnostech jsme si vyzkoušeli rychlý protiútok a jednoduché zakončení," uvedla trenérka žen DHC Slavia Praha Petra Vítková, která také složila poctu soupeřkám: „Musím uznat, že jejich chuť a bojovnost hrát byla vzorová, a za to jim skutečně patří dík."

Sestavy (branky):

Turnov: B. Kučerová, L. Podhajská - L. Ševrová (6/3), D. Aissi (2), Š. Gahlerová (1), A. Šafářová (1), V. Ševrová (1), L. Víšková (1), C. Davidová, M. Hadincová, A. Koubková, R. Kohoutová, M. Poláková, I. Tichá

Slavia Praha: P. Kudláčková, M. Hillebrandová - V. Galušková (6/1), K. Kordovská (6), T. Pokorná (6/1), N. Motejlková (5), P. Novotná (3), E. Svobodová (3), M. Svobodová (3), A. Novotná (2), M. Pešková (2), L. Líbalová (1), V. Rezlerová (1), A. Šetelíková (1), B. Večeřová (1), J. Chlupová

Rozhodčí: Pavel Blanár z Liberce a Michale Haramul z Prahy. Sedmimetrové hody: 3/3 - 3/2, ŽK 1:3, vyloučení: 4:2, ČK 1:0.

Související články:

Turnovské házené je 90 let!

Turnovské házenkářky vyhrály ve Vršovicích a drží první příčku

Turnovské házenkářky dokázaly porazit Jindřichův Hradec a jsou první

Házenkářky Turnova senzačně postoupily do osmifinále poháru 

Házená v Turnově stále žije

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 115 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Skoro po třech dnech bylo úspěšně ukončeno pátrání po pohřešované osobě v jizerskohorských lesích. Společně s Policií ČR a dalšími složkami IZS se postupně do pátrání zapojilo i 11 jednotek hasičů a jeden kynologický tým HZS Libereckého kraje. Osoba byla v pondělí odpoledne nalezena v lese poblíž Viničné cesty a následně předána do péče zdravotníků. Více podrobností

Podzimní provoz kompostárny na Malém Rohozci

Kompostárnu na Malém Rohozci mohou Turnováci využívat v měsíci říjnu i v listopadu 2019. S příchodem podzimu a podzimních prací na zahradách, je dobré připomenout, že kompostárnu mohou občané využívat v měsíci říjnu každé pondělí, středu a pátek od 9 do 17 hodin. V sobotu od 9 do 12 hodin. Kompostárna bude uzavřena ve státní svátek v pondělí 28. října. Kompostárna bude otevřena i v měsíci listopadu, a to ve stejné dny, avšak jen do 16 hodin. Sobota zůstává stejná od 9 do 12 hodin. Pokud vlastníte biopopelnice, jejich svoz proběhne vždy ve středu a ve čtvrtek, dle jednotlivých lokalit ve městě Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jak nevyschnout se pokusí v Semilech vysvětlit Josef Šedlbauer
Ligové ženy Turnova v Jablonci bez bodů
Turnovské naděje získaly 16 medailí z domácí Samurajské katany
Oslabený Dalmach proti Chotěboři odehrál vyrovnaně jen poločas
První krajskou Babičkou roku se stala Bedřiška Klíchová

Nejčtenější články

20.10.: Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
19.10.: Policisté kontrolovali řidiče v celém Libereckém kraji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT