16.09.2012 15:48:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov

K utkání na trávníku vedoucího mužstva krajského přeboru přijeli hráči Košťálova po nepříliš dobrém vstupu do sezony a s novou trenérskou dvojicí. Po bezbrankovém poločase se domácí dostali do vedení 2:0 a výhru pak udrželi i přes první obdrženou branku v sezoně.

V dalším utkání krajského přeboru Sedmihorky doma prohrály s rezervou FKP Turnov 1:3, více k tomuto zápasu čtětě zde

Jablonec n. J. - Košťálov 2:1 (0:0)

Hosté hráli od začátku opatrně ze zatažené obrany a zkoušeli rychlé brejky. V 17. minutě si košťálovský Jung naběhl do vápna na přízemní centr od Koldovského, ale jeho pokus na poslední chvíli zblokoval domácí obránce. Další nebezpečné situace už vznikly před brankou Košťálova, na kterou nebezpečnou a nečekanou střelu těsně mimo vyslal Rudolf. Na roh Palduse nejvýše vyskočil Kouřil, ale jeho hlavička si cestu do branky taktéž nenašla. Jabloneček pokračoval v aktivitě a Kouřilovu dalekonosnou jedovku ve 34. minutě skvělým zákrokem vytáhl Průcha na roh. O chvíli později se Brezar proháčkoval přes čtyři protihráče do výhodné pozice, ale nepřesně zakončil. Další hlavička tentokrát Vrány skončila mimo tyče hostí. Košťálovští se snažili zaměstnat Farského, ale jejich úsilí většinou dokázali zavčas zneutralizovat obránci.

Krajský přebor ve fotbale, utkání Sokol Jablonec nad Jizerou - FK Košťálov<br />Autor: Zdeněk Matura

Do druhého poločasu udělali domácí dvě změny v sestavě a zvýšili pohyb, z toho vyplynulo více šancí před Průchou. Ten opět skvěle zasáhl proti ráně Palduse k bližší tyči a držel tím Košťálov ve hře. V 58. minutě si Rudolf namířil i s míčem přímočaře do šestnáctky mezi dva obránce a Kašpar ho  fauloval. Hostům se to ale moc nelíbilo a protestovali, že o faul nešlo. Nařízenou penaltu každopádně sám Rudolf bezpečně proměnil. Jablonec pak hru kontroloval a v 70. minutě po nejhezčí akci zápasu skóre navýšil Brezar, kterému přesně nahrál Rudolf. Jablonecký útočník obešel ve velkém vápně i košťálovského brankáře a zkušeně zavěsil na 2:0.

Košťálov ale nakonec ještě zápas zdramatizoval. V 82. minutě nejprve Otmar nikým neatakovaný obstřelil Farského, ale i branku. Za minutu nato již Vohnout chyby domácích obránců využil a vstřelil Jablonečku vůbec první gól v novém ročníku. Hosté se nadechli a pokoušeli o vyrovnání, ale domácí hráči je již k ohrožení Farského branky nepustili.

„Naše výhra se nerodila snadno, naopak. Hráči ale byli trpěliví a nakonec utkání dovedli do zdárného konce. V zápase jsme byli lepší a aktivnější, škoda zbytečného zdramatizování v jeho konci. Nyní si musíme na podobný styl hry našich soupeřů zvykat," poznamenal za domácí Sokol Jablonec Davi Holman.

„Za dnešní výkon se nemusíme stydět, hráči zápas odehráli na sto procent, ale bohužel opět odjíždíme bez bodu. Když k dalším zápasům přistoupíme jako k tomu dnešnímu, tak výsledky přijdou," uvedl po zápase vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 57. Rudolf z penalty, 70. Brezar - 83. Vohnout. Rozhodčí: Nádeník - Horák, Vokřínek, ŽK: 2:2. Diváků: 190. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Kouřil, Šilhán, Daniel (46. Hájek) - Hrbek, Zonyga, Paldus, Brezar (79. Holman) - Šír (46. Braun), Rudolf. Košťálov: Průcha - Grafek (85. Sádek), Kašpar, Klazar, Jung - K. Janata, Cerman, Piry (79. Močkovský), Vohnout - Stehlík, A. Koldovský (68. Otmar). Otevřít fotogalerii z utkání