19.02.2012 08:45:59 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí,Krkonoše

V sobotu 18. února se konal ve Strážném 30. ročník závodu Kákův memoriál, který se běhá na počest památky lyžaře a turisty Karla Šrágla - Káky. Vítězem letošního ročníku se stal Jan Fišnar z Vrchlabí, který trať proběhl v čase jedna hodina, 6 minut a 57 vteřin.

Závodu se účastnilo celkem 45 běžců, z toho 38 v dospělé kategorii. Za vítězným Fišnarem doběhl na druhém místě jablonecký Jaromír Šimůnek a třetí Jan Paulů z Horní Branné. Účastnily se i ženy a nejlepší z nich byla legendární Blanka Paulů, startující za Sokol Horní Branná, jejíž čas 1:16:57 byl 11. absolutně. Druhá nejlepší žena byla Simona Jiřičková z Jilemnice. Na kratší trati v dětské kategorii byl první Adrián Gábor z Horního Maršova, nejlepší dívkou byla Anna Ptáková z Vrchlabí.

Start a cíl závodu byl nad Strážnenskou hospodou. Dospělí běželi na trati 19 km - Strážné - Bufet na rozcestí - Strážné a mládež 6 km trať - Strážné - rozcestí Nad krásnou Plání - Strážné. Pořadateli Kákova memoriálu jsou obec Strážné, kamarádi ze Šenlánu a DDM Pelíšek Vrchlabí. Závod je zároveň prvním dílem letošního vytrvalostního seriálu Vrchlapák.

Výsledky (19 km): 1. Jan Fišnar (Vrchlabí) 1:06:57, 2. Jaromír Šimůnek (SKP Jablonec n. N.) 1:07:35, 3. Jan Paulů (Sokol Horní Branná) 1:08:03, 4. Tomáš Valenta (Pardubice) 1:09:20, 5. Josef Vejnar (ČSK Vysoké n. J.) 1:10:07, 6. David Macháček (TJ Lokomotiva Nymburk) 1:13:30. Nejlepší žena Blanka Paulů (ČSK Vysoké n. J.) 1:16:57.

Děti (6 km): 1. Adrián Gábor (Horní Maršov) 29:43, 2. Ondřej Novák (Spartak Vrchlabí) 32:16, 3. David Novák 35:56. Nejlepší dívka Anna Ptáková (Spartak Vrchlabí) 38:01. Kompletní výsledky jsou k dispozici pod článkem ke stažení.