FOTO: Košťálov B zdolal v brankové přestřelce Stružinec
05.06.2012 09:03:10 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří
Další kolo okresního přeboru nabídlo v neděli přímý souboj o třetí místo mezi Košťálovem B a Stružincem, ve kterém domácí nakonec zvítězili 5:3. Vedení v tabulce a velkou naději na postup si udržuje Nová Ves, jenž porazila Kruh.
Hodně branek, celkem sedm, padlo i v utkání Mírová B - Zálesní Lhota. Hosté bojovali jako lvi a otočili stav z 2:0 na 2:3 ve svůj prospěch, ale domácí nakonec dvěma brankami v 83. a 92. minutě rozhodli o svém vítězství.
Utkání Libštát - Martinice se vůbec nehrálo, protože hosté se nedostavili. Naopak bylo už ve středu předehráno utkání 15. kola Mírová B - Martinice, ve kterém hosté dohrávali kvůli zraněným pouze v deseti hráčích a domácí toho dokonale využili k vysokému vítězství.
Košťálov B - Stružinec 5:3 (2:2)
V první červnovou neděli se za občasného deště hrálo na hřišti v Košťálově derby utkání mezi místní rezervou a Sokolem Stružinec. Šlo o přímý souboj o třetí místo v okresním přeboru. Domácí neponechali nic náhodě a nominovali do zápasu několik hráčů základní sestavy áčka (Průcha, Zboroň, K. Janata, Cerman). Stružinec chtěl přesto bodovat po minulém nezdaru s Libštátem. Od začátku utkání se hrál otevřený fotbal s šancemi na obou stranách. Po úvodním tlaku domácích se Stružinec dostal do dvoubrankového vedení, které ovšem ještě do poločasu ztratil. Stružinec byl v první půli produktivní, ze tří střel na branku, skončili dvě gólem.
Hosté na začátku druhé půle přežili velký tlak Košťálova. Zlomové byly dvě branky Košťálova. V 71. minutě Fr. Tulach tečoval centr K. Janaty z trestného kopu a poté v 73. minutě Zboroň zvyšoval střelou do šibenice po přihrávce A. Koldovského. Na to odpověděl v 77. minutě Heřmanský, který po výkopu gólmana Škopána snížil na 3:4. V 88. minutě Škopán napodobil Čecha a vyrazil pokutový kop Fr. Tulacha na roh. Po něm domácí Cerman hlavou zakončil gólově bohatý zápas na 5:3. Nic již na výsledku nezměnily střely Votočka a Martince v samém závěru utkání.
Branky: 43., 73. Zboroň, 36., 89. Cerman, 71. Fr. Tulach - 15. Votoček, 34. Hloušek, 77. Heřmanský. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 0:1. Diváků: 100. Košťálov B: Průcha - Lebruška, T. Koldovský, R. Tulach, L. Stránský - K. Janata, Cerman, M. Janata, T. Tulach - Zboroň, Fr. Tulach. Střídali: J. Sádek a A. Koldovský. Stružinec: Škopán - Hamáček, Vágenknecht, Merta, Martinec - Pazderský (83. Sehnoutek), Hloušek, Ševců (86. D. Bláha), Drbohlav (24. Matěja) - Heřmanský, Votoček. Fotogalerie z utkání
Další utkání 26. kola:
Horní Branná B - Studenec 4:8 (0:3)
Branky: Mečíř 3, V. Paulů - Svintek 3, L.Stránský 2, Korotvička, Tauchman, Synek. Rozhodčí: Bergemann, ŽK: 1:2. Diváků: 60.
Lomnice B - Vysoké 1:1 (1:0)
Branky: Dlouhý - Manhart. Rozhodčí: Mašek, ŽK:1:3. Diváků: 60.
Mírová B - Zálesní Lhota 4:3 (2:3)
Branky: Hnatajko 2, Dědeček, Rakouš - D.Paulů 2, J.Pacholík, Rozhodčí: Štuk. ŽK: 1:3. Diváků: 50.
Mříčná - Roztoky 2:0 (0:0)
Branky: Schelle, Kopp. Rozhodčí: Bergemann, ŽK: 2:4, ČK: 0:2. Diváků: 150.
Nová Ves - Kruh 3:1 (1:1)
Branky: Hadač, Golis, Tomášek - Michal Salátek. Rozhodčí: Štuk, ŽK: 2:1. Diváků: 50.
Předehrávka: Mírová B - Martinice 7:1 (3:1)
Branky: Císař 3, J.Taibr, Bakoš, Kvapil, Víšek - Morávek. Rozhodčí: Tomášek, ŽK: 0:0. Diváků: 50.
Okresní přebor:
1. Nová Ves 24 17 4 3 75:31 55
2. Libštát 24 15 6 3 68:38 51
3. Košťálov B 24 15 5 4 71:38 50
4. Stružinec 24 15 2 7 76:38 47
5. Mříčná 24 13 4 7 71:47 43
6. Vysoké 24 9 7 8 41:41 34
7. Horní Branná B 24 10 3 11 59:71 33
8. Mírová B 25 8 7 10 49:67 31
9. Studenec 24 8 4 12 51:50 28
10. Martinice 25 7 7 11 62:73 28
11. Roztoky 24 7 6 11 38:45 27
12. Kruh 24 5 3 16 39:72 18
13. Lomnice B 24 5 3 16 34:76 18
14. Zálesní Lhota 24 4 1 19 24:71 13
Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 11. jarního kola
Okresní soutěž: Na druhou příčku se vyšplhala Víchová B
Související články k okresnímu přeboru:
Okresní přebor: V přímém souboji o druhé místo Libštát vyhrál ve Stružinci
Okresní přebor: Libštát se nadřel na výhru se Zálesní Lhotou
Šok ve Stružinci, domácí připravili další porážku Nové Vsi
Rezerva Košťálova v dohrávce zastavila „neporazitelnou“ Novou Ves
Nová Ves neměla potíže s posledním a udržuje si náskok na čele
Jiří Kužel z Kruhu dosáhl proti Košťálovu mety 100 vstřelených branek
Okresní přebor: Košťálov B jde na druhé místo po výhře 5:1 v Mírové
Překvapivá ztráta bodů vedoucí Nové Vsi se Studencem
Nová Ves prokázala formu v Lomnici, derby v Košťálově skončilo smírně
Okresní přebor: Vedoucí Nová Ves bodově odskočila konkurentům
Střelcem podzimu v okresním přeboru je stružinecký Jakub Votoček
Více k okresním soutěžím v rubrice SPORT - Fotbal - Okresní soutěže
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 40 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Adventní koncert nejen pro seniory z Turnova
Odbor sociálních věcí Městského úřadu Turnov srdečně zve seniory a osoby se zdravotním postižením na tradiční adventní koncert pěveckého sboru Musica Fortuna. Začíná v úterý 9. prosince 2025 v 18 hodin v Městském divadle Turnov.
Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova
Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.
Nejnovější články
Prosincové akce pod patronací Sportovního centra Semily
Prosincový program v turnovské Náruči
Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Nejčtenější články
03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
03.12.: V semilském parku znovu chystají Mikulášský běh
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.