25.07.2016 11:35:47 | Autor: KCH a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna,Český ráj

Kozákov Challenge 2016 zná své vítěze! Kategorii Open po napínavém závodě vyhrál švédský závodník Adam Persson. Čeští jezdci byli v letošním ročníku mimořádně úspěšní, když Pavel Zajíc vyhrál kategorii Masters, tedy jezdců nad 35 let, a Jakub Rod následoval třetím místem. Vojtěch Žáček vyhrál bronz mezi juniory.

V této kategorii nakonec první místo obsadil Know Heslop a nejrychlejší ženou byla suverénní Emily Pross. Kategorii luge ovládl bezkonkurenční nejrychlejší muž na trati Mikel Echegaray Diez, český závodník Andrej Ilič si na lugi dojel až do malého finále a celkově skončil pátý! V kategorii Open byli následně nejlepšími českými jezdci Evžen Mašát, Vašek Čvančara a Jakub Rod, kteří se dostali mezi 32 nejlepších.

Závod série Kozákov Challenge se konal ve dnech 19. až 23. července na vrchu Kozákov v Českém ráji a účastnilo se jej na 220 závodníků z 23 světových zemí, přičemž na startovní listině nechyběli jezdci z Brazílie, USA, Korey nebo Ruska.

Kozákov Challenge 2016<br />Autor: Jakub JirmanO závodu Kozákov Challenge

Jedná se o mezinárodní závod v downhillovém skateboardingu Kozákov Challenge a je nejprestižnějším závodem na českém území.  Akce se již tradičně konala pod záštiou Czech Gravity Sports Associaiton (CGSA) a International Downhill Federation (IDF). Nechybí evropská ani zámořská špička včetně Adama Perssona, Sebastiana Hertlera nebo Patricka Switzera.  Na nejrychlejší tuzemské trati se potkají nejlepší světoví i čeští jezdci, přičemž se z kopce pořítí rychlostí až 100 km/h.

Závod čítá dvě hlavní disciplíny - longboard, kdy závodníci jedou vestoje rychlostí 80 - 90 km/h, a   dosahují rychlosti 90 - 100km/h, a street luge, druhou kategorii vleže, jejíž maximální rychlost se pohybuje mezi 95 a 105 km/h.

V kategorii longboard se letos poprvé otevřela kategorie Masters, do které spadají jezdci starší 35 let. Samostatné kategorie mají jako každý rok i ženy a junioři.

Kozákov Challenge 2016:

Open: 1. Adam Persson, 2. Thiago Gomes Lessa, 3. Carlos Paixão, 4. Aaron Hampshire.
Ženy: 1. Emily Pross, 2. Susan Heine, 3. Cassandra Duchense, 4. Lyde Begue.
Junioři: 1. Knox Heslop, 2. Edward Kiefer, 3. Vojta Žáček, 4. Tristan Cardillo.
Luge: 1. Mikel Echegaray Diez, 2. Abdil Mahdzan, 3. Kolby Parks, 4. Alexandre Cerri Machado.
Masters: 1. Pavel Zajíc, 2. Pete Connolly, 3. Jakub Rod, 4. Benjamin Hay.

Podrobná pozvánka na letošní ročník

Fotogalerie Václava Novotného z letošního ročníku

Kozákov Challenge 2016<br />Autor: Václav Novotný

Předchozí ročníky závodu Kozákov Challenge:

7. ročník: FOTO: Kozákov Challenge má letos českého medailistu!

6. ročník: Kozákov Challenge ovládl v nejprestižnější kategorii Sebastian Hertler

5. ročník: Kozákov znovu prověřil schopnosti sjezdařů na skateboardech

4. ročník: Obrazem: Sjezdaři na skateboardech obsadili na čtyři dny Kozákov

3. ročník: Skateboardisti se dočkali pro závody na Kozákově lepšího počasí

2. ročník: Vítěze závodu světové série určila už kvalifikace