FOTO: Letošním vítězem Lomnické ligy jsou Hořice

05.04.2011 15:56:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

FOTO: Letošním vítězem Lomnické ligy jsou Hořice

Dobojováno! Po 18 kolech ve dvou základních částech a šesti zápasech v play off slaví letošní titul v Okresním přeboru - LHL Svijanské nápojce hokejisté Grey Grizzlies Hořice, kteří ve finále zdolali Black Rooks Syřenov.

První finále vyhráli Hořičtí minulé úterý až 3:2 po nájezdech a i druhé sobotní finále bylo dramatické. Po dvou třetinách vedli Grey Grizzlies 2:1 a definitivní potvrzení vítězství i ve druhém zápase přišlo až pět minut před koncem. Loňský stříbrný tým tak letos vystoupal až na vrchol.

Ve finále se střetly druhý tým první fáze a třetí ve druhé fázi (Hořice) a vítěz druhé fáze (Syřenov), takže i z toho jde usuzovat, že letos k velkému překvapení v play off nedošlo a šlo o duel celků s nejlepší letošní výkonností.

„Věříme, že se nám podařilo posunout soutěž kvalitativně znovu o kousek výš. Ideální je asi i takto nastavený hrací systém, kdy je stále o co hrát i pro mužstva na dalších místech. Takže se nám určitě osvědčilo hraní dvou play off," řekl k průběhu letošního ročníku LHL ředitel soutěže Jaromír Dlouhý. 

V duelu o třetí místo dvakrát vyhrál ZEOS Lomnice, v prvním utkání jednoznačně a ve druhém zápase Střeleč dlouho vedla nebo to bylo jenom o gól, až v závěru potvrdil i druhou výhru L. Nalezinek.

V duelu o páté porazil BHK Turnov Rovensko A a v utkání o sedmé místo byl úspěšnější Ronal Jičín nad Rovenskem B.

Ve finále okresní soutěže mezi Železným Brodem a Roztoky to bylo bodově vyrovnané, proto musely rozhodnout samostatné nájezdy v poměru 1:0 pro Železný Brod.

Finále:

2. zápas: 

Grey Grizzlies Hořice - HC Black Rooks Syřenov 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)  

Skóre otevřel Molič, za Syřenov vyrovnal na začátku druhé třetiny Kracík po nahrávce Šímy. Vedení pak Hořicím vrátil v 37. minutě Š. Karban. Ve třetí třetině stále nepřicházelo rozhodnutí a čekalo se na chybu soupeře.  Až v 55. minutě se trefil na 3:1 I. Karban. 22 vteřin před koncem se pak na hřišti strhla strkanice, která se přenesla i na střídačky, ale po uklidnění nebylo o vítězi pochyb a Hořičtí mohli slavit.

Branky a nahrávky:  9. Molič (Nečesaný, Karban I.), 37. Karban Š.(Kopecký), 55. Karban I. (Kokošín) - 25. Kracík (Šíma). Rozhodčí: Svoboda - Junek, Stránský. Vyloučení: 14:11 navíc Karban I. 5+OK.

O 3. místo:

1. zápas: Sklopísek Střeleč - HC ZEOS Lomnice 2:7 (0:2, 0:3, 2:2)

Branky a nahrávky: 43. Daňo P. (Hlavatý J.), 49. Hlavatý J. (Daňo T.) -  7. Hlaváč (Košťák, Horáček), 20. Nalezinek L. (Koudelka), 33. Nalezinek L. (Pospíšil), 33. Lábek (Šimek), 35. Hlaváč (Pospíšil), 52. Dlouhý (Hlaváč), 52. Zikmund. Rozhodčí: Mařan, Kozák. Vyloučení: 1:1 navíc Hlavatý L. (STŘ) 10 min.

2. zápas: HC ZEOS Lomnice - Sklopísek Střeleč 8:6 (2:3, 3:1, 3:2)

Branky a nahrávky: 16. Nalezinek F. (Šulc, Mašek), 19. Hlaváč (Dlouhý, Košťák), 31. Nalezinek F., 36. Zikmund (Dlouhý), 40. Košťák (Dlouhý), 42. Košťák (Hlaváč), 42. Nalezinek L. (Braun), 55. Nalezinek L. (Hlaváč) - 9. Šobek M. (Hlavatý J.), 13. Hlavatý J. (Šobek M.), 20. Hlavatý L. (Šobek V.), 32. Hlavatý J., 48. Šobek M. (Daňo M.), 53. Hlavatý L. (Daňo M.). Rozhodčí: Kozák, Stránský. Vyloučení: 3:4.

O 5. místo:

1. zápas: Sokol Rovensko A - BHK Turnov 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 23. Malý L. - 4. Sojka, 20. Rössler, 27. Šimon, 45. Sluka. Rozhodčí:  Mařan, Blažek. Vyloučení:  2:1

2. zápas BHK Turnov - Sokol Rovensko A 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Odcházel - 16. Plechatý (Vávra). Rozhodčí:  Novák J. st., Mařan. Vyloučení: 1:0.

O 7. místo:

1. zápas: Ronal Jičín - Sokol Rovensko B 7:5 (2:1, 2:4, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Kubíček, 3. Munzar, 18. Kříž, 21. Mejzlík, 34. Kříž, 39. Janďourek, 41. Zachoval J. - 9. Mazánek, 18. Richter, 23. Buchar, 28. Malý J., 28. Mazánek. Rozhodčí: Košťák F., Junek. Vyloučení: 3:1 navíc Janďourek (JC) 10 min.

2. zápas Sokol Rovensko B - Ronal Jičín 1:1 (0:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 30. Buchar - 18. Kubíček. Rozhodčí: Blažek, Košťák F. Vyloučení:  4:4 navíc Pitel, Zákoutský (oba Rov) 10 min.

Finále okresní soutěže (o 9. místo):

1. zápas: HC Železný Brod - Sokol Roztoky 6:4 (3:2, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: Tvrdík 4, Schubert 2 - Metelka 2, Srnský 2. Rozhodčí:  Dlouhý, Kozák Vyloučení: 3:6.

2. zápas: Sokol Roztoky - HC Železný Brod 4:2 (0:0, 2:1, 2:1)

Branky a nahrávky: Maťátko 2, Metelka, Jebavý P. - Augsten, Tvrdík. SN: Augsten sn 0:1. Rozhodčí:  Blažek, Sehnoutek. Vyloučení: 4:5 navíc Pavlata 10 min.

O další umístění se ještě hraje, takže konečné pořadí přineseme až po skončení všech zápasů.

Všechny články z letošního ročníku Lomnické ligy:

Syřenov ve finále LHL vyzval Hořice

Lomnická liga už zná čtyři semifinalisty

Skončila druhá fáze LHL a rozjíždí se play off

Konečné statistiky druhé fáze LHL

Finišuje druhá fáze LHL, všem zatím vládne Syřenov

Ve druhé fázi LHL už jsou vidět favorité

FOTO: Hokejisté v LHL vstoupili do druhé fáze

Nejproduktivnějším hráčem první fáze LHL se stal Tomáš Vágenknecht

Obhájci z Těpeř budou bojovat pouze ve skupině o 11. místo

FOTO: Poslední kola LHL rozhodnou o skupinách pro druhou část

LHL: Libštát porazil obhájce a je černým koněm soutěže

Lomnická liga zahájena opět s 19 účastníky

Více hokeje najdete přímo v rubrice Hokej

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 62 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

Částku 300 tisíc korun poskytne kraj Potravinové bance Libereckého kraje, z.s. Její činnost spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici. „Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují," prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do semilského kina přijel režisér filmu Případ mrtvého nebožtíka
Veteráni z Krkonoš si vedli úspěšně na 3. Zimních světových hrách
Turnovské volejbalistky urvaly cennou výhru v Červeném Kostelci
Do Tatobit míří hvězdy, první bude Zdeněk Troška
Turnovské kadetky nestačily na Hradec Králové

Nejčtenější články

19.01.: Do Tatobit míří hvězdy, první bude Zdeněk Troška
19.01.: Do semilského kina přijel režisér filmu Případ mrtvého nebožtíka
17.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 17. až 19. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT