22.09.2020 18:09:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Český krkonošský spolek SKI Jilemnice a město Jilemnice pořádaly v sobotu 19. září 53. ročník běhu do vrchu Jilemnice - Žalý. Letošní ročník ozdobil vítěz Marek Chrascina novým traťovým rekordem, když 9,6 kilometru s převýšením 569 metrů z Masarykova náměstí v Jilemnici pod rozhlednu na Žalém zaběhl za úctyhodný čas 37:52,7 minuty.

Mezi ženami zvítězila Pavla Schorná z Maratonstavu Úpice. V mládežnických kategoriích, které běžely nově z Valteřic až na vrchol Žalého, mezi nejúspěšnější patřili domácí jilemničtí závodníci. K vyhlášení výsledků došlo letos hned na Žalém u rozhledny.

Jedná se o veřejný závod v běhu do vrchu, který byl letos zároveň nominačním závodem pro Mistrovství světa v běhu do vrchu pro seniory a juniory. Celkem se letošního běhu z Jilemnice na Žalý zúčastnilo 122 běžců.

Běh do vrchu Jilemnice - Žalý 2020<br />Autor: Zdeněk Horák Běh Jilemnice - Žalý 2020:

Absolutní pořadí mužů: 1. Marek Chrascina (TZ Třinec) 37:52,7, 2. Jan Janů (Hvězda Pardubice) -1:09,3, 3. Jáchym Kovář (Dukla Praha) -2:10,8, 4. Borek Požár (Mizuno Team / Triatlet Karlovy Vary) -4:46,7, 5. Jan Vetchý (Iscarex Česká Třebová) -5:09,0, 6. Milan Janata (Salming/ Run4fu) -5:37,3. Celkem doběhlo 56 běžců.

Ženy absolutně: 1. Pavla Schorná (Maratonstav Úpice/Mizuno team) 44:53,1, 2. Tereza Korvasová (AK Hodonín) -1:49,0, 3. Adéla Stránská (INOV-8 Team) -2:56,1. Dokončilo 15 žen.

Kompletní pořadí ve všech kategoriích je ke stažení pod článkem.