FOTO: Mladí semilští nohejbalisté naplno zúročili domácí prostředí

13.07.2013 09:51:23 | Autor: Petr Ježek a Sokol Semily | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

FOTO: Mladí semilští nohejbalisté naplno zúročili domácí prostředí

Nohejbalový oddíl Sokola Semily byl Českým nohejbalovým svazem pověřen uspořádat 39. Mistrovství republiky dorostu dvojic a trojic. Šampionát měl v Semilech vynikající atmosféru a diváci dotlačili domácí dvakrát do finále, jednou i k nečekanému vítězství.

Zatímco v pátečním programu se uskutečnila soutěž dvojic, druhý den mistrovství se odehrály trojice. Po oba dny byly všechny týmy rozlosovány do základních skupin, ze kterých se postupovalo do nadstavbové části play off. V obou disciplínách reprezentovaly domácí Sokol vždy dvě sestavy. Dvojice: Kučera, Souček, druhá formace Holata, Sehrig a střídající Strmiska. V trojicích nastoupili: Kučera, Strmiska, Sehrig a Souček, Holata, Kábrt. Domácímu týmu se povedly v obou disciplínách velice dobré výkony a stal se nejúspěšnějším účastníkem šampionátu.

Ve dvojicích byla sestava Souček, Kučera ještě poražena ve finále, ale v druhé disciplíně trojic formace Kučera, Strmiska, Sehrig kralovala a získala fantastickou zlatou medaili. Přitom cesta k nejvyšším příčkám nebyla jednoduchá, během šampionátu byli diváci svědky četných překvapení, infarktových závěrů a často rozhodovaly poslední možné míče, včetně obou finále. Nutno uznat, že domácí publikum bylo opravdovým motorem pro semilské borce.

39. Mistrovství republiky dorostu v nohejbale v Semilech, finále trojic Semily - Kotlářka<br />Autor: Petr Ježek „Každý z nás trenérů obětuje spoustu času a energie, aby zažil podobné pocity, jaké jsem si mohl vychutnat během obou dnů šampionátu. Byla to obrovská euforie a odměna za úsilí, které jsem do nohejbalu investoval. Před turnajem jsme se jako favorité necítili, ale s podporou domácího prostředí jsme doufali, že bychom nějaký ten dobrý výsledek urvat mohli. Máme dva dominantní hráče, Součka a Kučeru. Zatímco na páteční program jsme jejich síly spojili do jednoho týmu, v sobotu jsme sázeli na jejich individuální schopnosti. Trojice Kučery vyladila ten den svoji hru na nejvyšší parametry, oba spoluhráči Strmiska i Sehrig předvedli kvalitní výkony, naopak druhá sestava takovou podporu svému smečaři nepřipravila. Výsledky na šampionátu jsou pro nás obrovským povzbuzením," popsal své pocity popsal domácí trenér Michal Holata.

Příjemné počasí, kompletní nohejbalová špička z celé republiky a na nohejbal i nezvykle početná divácká kulisa, to byl obrázek, který se nabízel po oba dva sváteční červencové dny 5. a 6. července, kdy mistrovství probíhalo. Celou akci vzalo pod svoji záštitu i samotné město Semily a přispělo ke zvládnutí náročných příprav šampionátu.

Za pořadatele a organizátory shrnul své myšlenky Radim Holata: „Musím přiznat, že jsem si několikrát opakoval myšlenku, že pokud bych si měl napsat scénář, jak bych si průběh šampionátu představoval, moc bych si tam proti realitě nepřidal. A nemyslím to tak, že bych měl potřebu nějaké samochvály. Promítnu-li si zpětně oba dva dny mistrovství, byly souboje ve vyřazovací části velmi napínavé, divácky atraktivní a především plné krásného nohejbalu. Mé poděkování patří všem. Hráčům, trenérům, divákům, ale i ostatním, jenž byli hlavními aktéry představení, které se doufám muselo líbit."

Výsledky 39. Mistrovství republiky dorostu v nohejbale dvojic a trojic:

Dvojice:

Čtvrtfinále: TJ Sokol Stratov B - SK Kotlářka Praha A - 0:2 (8:10, 9:10), TJ Sokol Stratov A - TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon A - 2:0 (10:3, 10:7), SK LIAPOR WITTE Karlovy Vary A - TJ Sokol Semily A - 0:2 (6:10, 5:10), TJ Dynamo České Budějovice A - TJ Sokol I Prostějov A - 2:1 (6:10, 10:5, 10:8).

Semifinále: SK Kotlářka Praha A - TJ Sokol Stratov A - 0:2 (6:10, 7:10), TJ Sokol Semily A - TJ Dynamo České Budějovice A - 2:0 (10:6, 10:8)

O 3. místo: SK Kotlářka Praha A - TJ Dynamo České Budějovice A - 0:2 (7:10, 5:10)

Finále: TJ Sokol Stratov A - TJ Sokol Semily A - 1:1 (9:10, 10:7, 10:9)

Trojice:

Čtvrtfinále: TJ Dynamo České Budějovice - SK Kotlářka Praha B - 2:0 (10:6, 10:7), TJ Sokol Stratov A - SK Kotlářka Praha A - 1:2 (10:4, 9:10, 9,10), TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon - TJ Sokol I Prostějov - 2:0 (10:7, 10:2), TJ Sokol Semily A - Šacung VHS Benešov 1947 - 2:1 (10:6, 7:10, 10:9)

39. Mistrovství republiky dorostu v nohejbale dvojic a trojic v Semilech<br />Autor: Petr Ježek Semifinále: TJ Dynamo České Budějovice - SK Kotlářka Praha A - 1:2 (10:9, 9:10, 8:10), TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon - TJ Sokol Semily A - 0:2 (6:10, 6:10)

O 3. místo: TJ Dynamo České Budějovice - TJ Sokol VYNK Horažďovice Hapon - 2:1 (10:8, 8:10, 10:6)

Finále: SK Kotlářka Praha A - TJ Sokol Semily A - 1:2 (5:10, 10:9, 9:10)

Více zpráv z nohejbalu najdete zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 87 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kapitán FK Tomáš Hübschman: I hráči chtějí klubu pomoct

V aktuální "koronavirové situaci", kdy není možné hrát sportovní zápasy, se jablonečtí hráči dohodli na dočasném snížení platů s majitelem klubu FK Jablonec Miroslavem Peltou. Nejen to prozrazuje v rozhovoru kapitán Jablonce Tomáš Hübschman. Rozhovor čtěte na Našem Jablonecku

Koronavirus

Informace k mimořádným opatřením v souvislosti s šířením koronaviru COVID-19.

Základní informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Město Semily renovovalo náhrobek vynálezce Fr. Adama Petřiny
Ministerstvo průmyslu podpoří podnikatele a spouští program COVID II
V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat
Děti na Liberecku pomůže během karantény zabavit Abeceda peněz
Podpořte vaším hlasem kulturní památku hrad Valdštejn

Nejčtenější články

29.03.: Nakažených koronavirem je v Libereckém kraji 68, přímo v Turnově pět
27.03.: V Libereckém kraji je už 46 nakažených, nárůst je o 12 osob
30.03.: V Libereckém kraji už je 88 lidí nakažených, v KNL přestali testovat

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT