16.05.2017 20:48:31 | Autor: Ladislav Stránský | Rubrika: SPORT | Obce: Český ráj

V areálu Rachvala v Dolním Bousově se jel v sobotu 13. května třetí závod seriálu Motocross cup, na kterém byla k vidění jedna z nejlepších rozjížděk MX2, kterou pořadatelé pamatují. Na závody dorazilo 124 jezdců, a to znamenalo, že plné startovní rošty přinesly velmi zajímavou podívanou.

V Dolním Bousově tento seriál poprvé spolupracoval se seriálem AMŠ - O´Neal Cup, ze kterého dorazilo 32 jezdců, tato spolupráce bude pokračovat na závodech v Třebízi, které budou naopak z větší části zajišťovat organizátoři právě z O´Neal Cupu.

Samotné souboje na méně skokově náročné, ovšem velmi rychlé, trati byly opravdu prvotřídní. Na začátek musíme zmínit kategorii MX2 ve které dohromady startovalo 24 jezdců. Během jízd se pořadí měnilo jako na houpačce, první rozjížďku však vyhrál Samuel Lorenc před Janem Kobrlem a Karlem Šrytrem. Kdo předpokládal, že druhá jízda dopadne podobně, hodně se mýlil. Tu vyhrál David Zadražil z AMBSK Košťálov před Štěpánem Postolkou, oba zmiňovaní měli v první jízdě pády, a to je stálo lepší umístění, ovšem právě druhá rozjížďka jim vyšla perfektně. Třetí dojel vítěz první rozjížďky Samuel Lorenc a právě on zvítězil i celkově. Druhý skončil Zadražil, třetí Postolka a čtvrtý Kobrle.

Královská kategorie MX1 nezůstala co se týká dramatičnosti o moc pozadu. První rozjížďku vyhrál domácí borec Jan Rieger, kterého ovšem ve druhé jízdě zradila technika a celkově mu to stačilo pouze na 6. místo. V součtu nejlepší výkony podal Vojtěch Janeček, a to mu zajistilo celkové první místo, druhý skončil Miroslav Šklaloud, kterému nevyšla první jízda ovšem ve druhé byl druhý. O třetím místě muselo rozhodnout pořadí z druhé jízdy, protože stejně bodů měli Svárovský, Nezdara a Faistaver. Nakonec se radoval Svárovský, který skončil ve druhé rozjížďce na třetím místě.

Kategorie veterán byla velmi nabitá, dohromady startovalo 39 jezdců. O něco lépe si i v této kategorii vedli jezdci ze seriálu Motocross cup a v součtu všech kategorií se ukázalo, že o velmi rychlé soupeře v tomto seriálu není nouze.

Parádní úspěch se povedl mladé slečně Kateřině Žákové na motorce s obsahem 85 kubických centimetrů, Káťa obsadila třetí místo, porazila dalších osm jezdců a nestačila pouze na duo Červenka a Vopršal.

Další závod seriálu se jede už 27. května 2017 na velmi kvalitní trati v polské Bogatynie.