FOTO: Nejlepší čeští vzpěrači se představili na šampionátu v semilské hale

23.04.2014 21:20:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

FOTO: Nejlepší čeští vzpěrači se představili na šampionátu v semilské hale

Nejlepší vzpěrači z Česka se opět po listopadové soutěži Semilský silák sešli v semilském sportovním centru. V sobotu 19. dubna se zde konalo Mistrovství republiky v benchpressu, kterého se účastnilo celkem 135 závodníků a k vidění bylo mnoho nových rekordů.

Ke zřejmě nejkvalitnějším výkonům patřily zvednutých 222,5 kilogramů Adama Švehly (Podivín), což byl v kategorii muži RAW nový národní rekord, přesto stačil pouze na 4. místo v přepočítaném absolutním pořadí. Nejvyšší váhu vůbec zvedl na šampionátu Petr Bolf (Gigants Bořislav) - pro laika neuvěřitelných 300 kilogramů a díky tomu vyhrál absolutně v kategorii muži EQUIP.

V kategorii muži RAW zvítězil absolutně Jakub Sedláček z Rokytnice nad Jizerou. Dařilo se i semilským závodníkům, když ve svých dílčích kategoriích vyhráli dorostenci Jaroslav Říčař, Patrik Tomáš, junior Zdeněk Vávra, muži masters Milan Kohout a Ota Machytka a na pěkných druhých místech skončili ještě junior Tomáš Pleskot a mezi muži Robert Tomáš. Celkově pak v hodnocení klubů skončil Powerlifting Semily neoficiálně na pěkném šesté místě. 

Mistrovství České republiky v benchpressu konané v Semilech<br />Autor: Petr Ježek Boje probíhaly v 8 základních kategoriích - ženy, junioři, muži a muži masters měli vždy kategorie RAW (bez vybavení) a EQUIP (podpůrné dresy), navíc ale bylo další rozdělení podle věkových a váhových kategorií. Pořadateli závodu byly Powerlifting Semily, Powerlifting Trutnov a Fit Studio M. Z českého šampionátu se ti nejlepší závodníci kvalifikovali na Mistrovství Evropy, které se koná od 2. do 7. června v Trutnově.

„Předchozí soutěž Semilský silák nás připravila na pořádání takto velké soutěže. Na ní se navíc soutěžilo v benchpressu a mrtvém tahu, nyní už pouze v benči, což pro nás bylo pro pořádání jednodušší. Byli jsme třeba i materiálově připravení líp. Příští rok bychom chtěli opět nějakou vrcholnou soutěž uspořádat, ale uvidíme jak nám to schválí federace GPC," řekl za pořadatele předseda Powerlifting Semily Otakar Machytka.

MČR v benchpressu - nejlepší v absolutním pořadí:

Ženy EQUIP: 1. Hrůzová Kristýna (SK Třebíčska a Vysočiny).

Ženy RAW: 1. Verbová Olga (Bomba gym powerlifting), 2. Vyhlídalová Eva (Powerlifting Trutnov), 3. Hrůzová Kristýna (SK Třebíčska a Vysočiny).

Junioři EQUIP: 1. Miklosy František, 2. Kalenský Tomáš (oba Powerlifting Trutnov), 3. Žítek Ladislav (OST Varnsdorf).

Junioři RAW: 1. Gorol Jan (Powerlifting Trutnov), 2. Jelínek Marek (The legends of the North), 3. Marek Petr (Metalpower).

Muži EQUIP: 1. Bolf Petr (Gigants Bořislav), 2. Velička David (Hardcore Gym Ostrava), 3. Zdražil David (Buffyfitness powerlifting team).

Muži RAW: 1. Sedláček Jakub (Rokytnice n. J.), 2. Walter Bruno (Fitnes Gym Olomouc), 3. Kadiev Kamil.

Muži Masters EQUIP (totožné je i pořadí RAW): 1. Hakl Josef (Metalpower Praha), 2. Esser František (Powerlifting Trutnov), 3. Vážný Josef (Xxtreme Praha).

Hodnocení oddílů a klubů (neoficiální): 1. Powerlifting Trutnov, 2. Hardcore Gym Ostrava, 3. Sportovní klub - Sport Třebíčska a Vysočiny, 4. Posilovna Podivín, 5. Bomba Gym Powerlifting, 6. Powerlifting Semily.

Kompletní výsledky i s dosaženými výkony najdete zde

Video pořadatelů z vyhlášení:


FOTO: Celkem 108 siláků předvedlo v Semilech kvalitní výkony

Podobné články najdete v rubrice SPORT - Vzpírání

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 83 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu připravují přednášku o historiku Mizerovi

Přednáška František Mizera (1861-1924) - život a dílo semilského historika se koná v pátek 25. října v 17 hodin. Semilského historika, kronikáře a pedagoga Františka Mizeru představí Ondřej Vašata z Muzea Podkrkonoší v Trutnově. Program semilského muzea v říjnu

Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Skoro po třech dnech bylo úspěšně ukončeno pátrání po pohřešované osobě v jizerskohorských lesích. Společně s Policií ČR a dalšími složkami IZS se postupně do pátrání zapojilo i 11 jednotek hasičů a jeden kynologický tým HZS Libereckého kraje. Osoba byla v pondělí odpoledne nalezena v lese poblíž Viničné cesty a následně předána do péče zdravotníků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj nesouhlasí s omezením záchranných prací LZS v Liberci
Říjnová nabídka Kina 70 Jilemnice
Lomničtí hokejisté utržili v Jičíně debakl 12:2
Turnovští hokejisté rozstříleli 10:4 Slavoj Liberec
Florbalisté Turnova se v osmifinále poháru utkají s Chodovem

Nejčtenější články

22.10.: Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
22.10.: I.A třída: Bělá podruhé padla, Lomnice po vysoké výhře zvýšila náskok
22.10.: FOTO: V Jilemnickém krosu zopakoval vítězství Miroslav Vraštil

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT