FOTO: Nejlepší čeští vzpěrači se představili na šampionátu v semilské hale

23.04.2014 21:20:11 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

FOTO: Nejlepší čeští vzpěrači se představili na šampionátu v semilské hale

Nejlepší vzpěrači z Česka se opět po listopadové soutěži Semilský silák sešli v semilském sportovním centru. V sobotu 19. dubna se zde konalo Mistrovství republiky v benchpressu, kterého se účastnilo celkem 135 závodníků a k vidění bylo mnoho nových rekordů.

Ke zřejmě nejkvalitnějším výkonům patřily zvednutých 222,5 kilogramů Adama Švehly (Podivín), což byl v kategorii muži RAW nový národní rekord, přesto stačil pouze na 4. místo v přepočítaném absolutním pořadí. Nejvyšší váhu vůbec zvedl na šampionátu Petr Bolf (Gigants Bořislav) - pro laika neuvěřitelných 300 kilogramů a díky tomu vyhrál absolutně v kategorii muži EQUIP.

V kategorii muži RAW zvítězil absolutně Jakub Sedláček z Rokytnice nad Jizerou. Dařilo se i semilským závodníkům, když ve svých dílčích kategoriích vyhráli dorostenci Jaroslav Říčař, Patrik Tomáš, junior Zdeněk Vávra, muži masters Milan Kohout a Ota Machytka a na pěkných druhých místech skončili ještě junior Tomáš Pleskot a mezi muži Robert Tomáš. Celkově pak v hodnocení klubů skončil Powerlifting Semily neoficiálně na pěkném šesté místě. 

Mistrovství České republiky v benchpressu konané v Semilech<br />Autor: Petr Ježek Boje probíhaly v 8 základních kategoriích - ženy, junioři, muži a muži masters měli vždy kategorie RAW (bez vybavení) a EQUIP (podpůrné dresy), navíc ale bylo další rozdělení podle věkových a váhových kategorií. Pořadateli závodu byly Powerlifting Semily, Powerlifting Trutnov a Fit Studio M. Z českého šampionátu se ti nejlepší závodníci kvalifikovali na Mistrovství Evropy, které se koná od 2. do 7. června v Trutnově.

„Předchozí soutěž Semilský silák nás připravila na pořádání takto velké soutěže. Na ní se navíc soutěžilo v benchpressu a mrtvém tahu, nyní už pouze v benči, což pro nás bylo pro pořádání jednodušší. Byli jsme třeba i materiálově připravení líp. Příští rok bychom chtěli opět nějakou vrcholnou soutěž uspořádat, ale uvidíme jak nám to schválí federace GPC," řekl za pořadatele předseda Powerlifting Semily Otakar Machytka.

MČR v benchpressu - nejlepší v absolutním pořadí:

Ženy EQUIP: 1. Hrůzová Kristýna (SK Třebíčska a Vysočiny).

Ženy RAW: 1. Verbová Olga (Bomba gym powerlifting), 2. Vyhlídalová Eva (Powerlifting Trutnov), 3. Hrůzová Kristýna (SK Třebíčska a Vysočiny).

Junioři EQUIP: 1. Miklosy František, 2. Kalenský Tomáš (oba Powerlifting Trutnov), 3. Žítek Ladislav (OST Varnsdorf).

Junioři RAW: 1. Gorol Jan (Powerlifting Trutnov), 2. Jelínek Marek (The legends of the North), 3. Marek Petr (Metalpower).

Muži EQUIP: 1. Bolf Petr (Gigants Bořislav), 2. Velička David (Hardcore Gym Ostrava), 3. Zdražil David (Buffyfitness powerlifting team).

Muži RAW: 1. Sedláček Jakub (Rokytnice n. J.), 2. Walter Bruno (Fitnes Gym Olomouc), 3. Kadiev Kamil.

Muži Masters EQUIP (totožné je i pořadí RAW): 1. Hakl Josef (Metalpower Praha), 2. Esser František (Powerlifting Trutnov), 3. Vážný Josef (Xxtreme Praha).

Hodnocení oddílů a klubů (neoficiální): 1. Powerlifting Trutnov, 2. Hardcore Gym Ostrava, 3. Sportovní klub - Sport Třebíčska a Vysočiny, 4. Posilovna Podivín, 5. Bomba Gym Powerlifting, 6. Powerlifting Semily.

Kompletní výsledky i s dosaženými výkony najdete zde

Video pořadatelů z vyhlášení:


FOTO: Celkem 108 siláků předvedlo v Semilech kvalitní výkony

Podobné články najdete v rubrice SPORT - Vzpírání

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 83 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku je zahájen
Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT