12.10.2014 17:13:06 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Fotbalisté Sokola Jablonec nad Jizerou přivítali v sobotu na hřišti v Pilišťatech Český Brod. Souboj třetího týmu s posledním v tabulce divize C ale rozhodně nebyl lehký, hosté dvakrát vyrovnali a rozdílová byla až čtvrtá branka posily z Baumitu Nermina Crnkiče.

Jablonec n. J. - Český Brod 4:3 (1:1)

První šanci zápasu měl nejlepší hráč hostí Müller, který z těžkého úhlu nepřesně zakončil. Poté již přišly šance domácích. Rychlou kombinací se dostali za obranu Crnkič s Kmoníčkem, následovala přihrávka na zadní tyč na Krejčíka, který na míč jen těsně nedosáhl. Vzápětí Crnkič obešel tři protihráče, našel volného Krystana, jehož gólovou střelu tečoval obránce na roh. Z něho hlavičkoval na zadní tyči osamocený Kmoníček jen do postranní sítě. V dalším náporu po akci z pravé strany napřáhl Krejčík a křížnou střelou rozvlnil poprvé síť. Jablonec dál lépe kombinoval a mohl zvýšit. Krystan na pravé straně ukázal obráncům záda, nacentroval na Crnkiče, který sklepl na Jirouška a jeho střela utaženou plackou jen těsně minula cíl. Ve 28. minutě si na dlouhý míč naběhl Moravec, centroval před branku, kde Sehnal balon neudržel a Müller neměl problém doklepnout a vyrovnat na 1:1. O deset minut později Linka prošel po straně do vápna přesně našel na zadní tyči Karáska, ale ani on nezamířil mezi tyče. Ve 41. minutě Kmoníček obstřelil vyběhnutého Sovu, branku ovšem netrefil.

Fotbalová divize C, utkání Sokol Jablonec nad Jizerou - SK Český Brod<br />Autor: Zdeněk Matura Po změně stran pokračoval festival neproměněných šancí. Krejčík si zpracoval dlouhý pas do běhu, vybídl Crnkiče, jehož zakončení zmařil Sova. Hosté se pak připomněli ojedinělou akcí, kdy Dudka pěkně vystřelil, ale Sehnal chytil. Po chvilce se Crnkič probil do vápna, ale Sova znovu zachránil. V 63. minutě byl faulován Linka, Krejčík trestný kop precizně zahrál přes zeď a nechytatelně skóroval. Domácí radost  vydržela minutu. Po rohu se k míči dostal Müller a ranou skrz houštinu těl propasíroval míč do branky. Jablonec se opět zakousl do soupeře, v 74. minutě zahrál Krejčík roh přesně na hlavu Jirouška, který znovu překlopil skóre na domácí stranu. Běžela 86. minuta, když se po odvráceném míči do něj opřel Walter a Sehnal bravurně vyrazil. Následoval dlouhý aut do jabloneckého vápna, který odvrátil na Nermina Crnkiče, který rychlostí jamajského sprintera přeběhl hřiště s míčem u nohy, obešel i brankáře Brodu a zasunul do branky míč počtvrté. Za dvě minuty Kuhn zatáhl do vápna dal pod sebe na Linku, který v dobré pozici vysoko přestřelil. Minutu před závěrečným hvizdem ještě domácí lacino inkasovali. Díky nedůraznému bránění několika hráčů měl možnost zakončit Walter a jeho druhý střelecký pokus skončil v síti. To už ale byla tečka za sobotním zápasem.

„Herně jsme byli lepší, vypracovali si velké množství šancí, ale chyběla tomu efektivita. V obranné fázi jsme nezopakovali výkon z předešlých dvou zápasů a díky zbytečným brankám snaživý soupeř dýchal až do závěru zápasu," dodal k utkání vedoucí mužstva Sokola Jablonec nad Jizerou David Holman.

Branky: 14. a 63. Krejčík, 74. Jiroušek, 86. Crnkič - 28. a 64. Müller, 89. Walter. Rozhodčí: Novotný - Vojtěch, Kovářová, ŽK: 2:4. Diváků: 240. Jablonec n. J.: Sehnal - Helm, Soběslav, Karásek, Šilhán (87. Sedláček) - Krejčík, Krystan (71. Povr), Jiroušek, Linka - Crnkič (87. Hlubuček), Kmoníček (77. Kuhn). Fotogalerie z utkání

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek devátého podzimního kola

Další divizní utkání: Nedali dvě penalty, přesto Turnovští jasně porazili Pardubice