FOTO: Povedený pátý podnik završil letošní enduro seriál

25.10.2010 13:25:21 | Autor: Karel Čermák | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou

FOTO: Povedený pátý podnik završil letošní enduro seriál

Závěrečný závod MG sport UFO enduro cross country 2010 se konal v sobotu 23. října ve Sklenařicích.

Pořadatelé z Motoklubu Vysoké nad Jizerou po zkušenostech z minulých závodů vynechali umělé překážky jako pneumatiky a klády, přesto klasická a přiměřeně náročná trať plná přírodních překážek prověřila závodníky dostatečně a divákům přinesla zajímavou podívanou.

Oproti loňskému ročníku se letos závodníci sice sněhu nedočkali, přesto ranní přímrazek přinesl zpočátku tvrdou, s postupem dne ovšem měknoucí a blátivou trať. Na start závodu se postupně ve čtyřech rozjížďkách postavilo 207 jezdců včetně dětí, které tak zakončily svůj první celý ročník tohoto seriálu, neboť vloni se jejich kategorie jela pouze formou vložených závodů na některých soutěžích.

Ve slabší dětské kategorii do 50 ccm dokázal potřetí za sebou zvítězit Petr Petříček ml. z Motosportu Jablonec n. J. a tím si zajistil i celkové prvenství. Ve třídě do 65 ccm se pak něco podobného povedlo Petru Grofovi z týmu Enduro Martinice. Třetí start v seriálu proměnil ve třetí vítězství a jen neúčast ve zbývajících dvou podnicích ho zřejmě připravila o lepší umístění celkově, kde přesto skončil na skvělém třetím místě.

V nejsilnější kategorii vládl Jakub Šefr

Licence A ovládl Jakub Šefr z týmu Solarco Czech Enduro. Tento svěřenec dlouholetého českého reprezentanta Karla Schedera dokázal proměnit i svůj třetí start ve vítězství a nenechal nikoho na pochybách o svých kvalitách. V licencích B byl nejrychlejší David Mühlfait z Enduroklubu Semily. Ten má také za sebou velmi úspěšný pět startů a z toho čtyři vítězství.

Pouze v kategorii E2 dokázal na zdejší trati zvítězit i celkový vítěz seriálu. Tím se stal Michal Buriánek z Motorsportu Chuchelna, který zároveň jako jediný ze startovního pole dokázal během roku  zvítězit v pěti jízdách. Ve stejné kategorii  startoval i Josef Nosek z pořádajícího Motoklubu Vysoké nad Jizerou, který byl druhý průběžném pořadí seriálu, odstartoval výborně a vypadalo to na napínavý souboj s Michalem Buriánkem. Bohužel však od kola týmového spolujezdce odlétl kámen a zranil Josefa Noska tak nešťastně, že musel závod předčasně ukončit.

Třetího vítězství v řadě pak dosáhl v kategorií E3 také jeden z hlavních aktérů a sponzorů celého seriálu Aleš Vondrák z Dr. K Racing Teamu a může jen litovat neúčasti na závodech v Koštálově, která ho stála umístění na celkových stupních vítězů.

Nejlepším veteránem se stal Milan Kotrč

altV kategorii veteránů chyběl druhý v průběžném pořadí Milan Kurfiřt z Motosportu Bozkov, který odletěl do Mexika reprezentovat Českou republiku na 85. mezinárodní šestidenní. Diváci byli ochuzeni o již  pravidelný souboj matadorů Kurfiřta, Hanče, Lupoměského a Kotrče. Z vítězství v seriálu se nakonec radoval Milan Kotrč z Enduroklubu Zruč nad Sázavou.

Závěrečného vyhlášení a předání pohárů a cen  se zúčastnil i hlavní sponzor seriálu, mistr světa v motokrosu družstev a vicemistr světa motokrosu třídy do 125 ccm Jiří Churavý. Je určitě zajímavé, že pouze jediný jezdec obhájil loňský triumf i letos - ve třídě E3 to dokázal Josef Dolenský z Motosportu Bozkov.Seriál MG sport UFO enduro cross country se letos skládal z pěti podniků, ve kterých dospělí jezdci absolvovali celkem osm soutěžních jízd, děti pak pět.

Na start se postupně  postavilo neuvěřitelných 1330 jezdců, přičemž rekord 242 soutěžících padl hned v první den podniku v Košťálově. Nejpočetněji  byla zastoupena kategorie E2, kdy průměrně startovalo více než 36 motocyklů, za celý rok se do cíle nepodívalo 151 jezdců. Nadějí pro motocyklový sport je určitě i stoupající účast v dětských kategoriích

Pořadatelé seriálu z Enduroklubu Semily, Motosportu Bozkov, T.J. Sokola Příkrý, Autoklubu Krakonoš Jilemnice a  Motoklubu Vysoké odvedli opravdu dobrou práci. Asi nikde jinde v republice není region, kde by se na takto relativně malém území našli pořadatelé schopní uspořádat na opravdu vysoké úrovni celý seriál enduro soutěží. Patří jim za to poděkování nejen od jezdců, ale určitě i od diváků a fanoušků tohoto klasického a v minulosti velmi úspěšného českého sportu.

Výsledky Sklenařice:

Licence A: 1. Šefr Jakub, 2. Křapka Jaroslav, 3. Kučera Lukáš.
Licence B: 1. Mühlfait David, 2. Šťastný Martin, 3. Hádek Jiří.
Veteráni:  1. Hanč Miroslav, 2. Holý Viktor, 3. Hora Pavel.
E 1:  1. Maleček David, 2. Novotka Josef, 3. Kučera Lukáš.
E 2:  1. Buriánek Michal, 2. Josífek Ondřej, 3. Zelinka Pavel.
E 3:  1. Vondrák Aleš, 2. Petříček Petr, 3. Belda Ladislav.
Do 125 ccm 4 T, 85 ccm 2 T: 1. Balaš Jan, 2. Lacina Vladimír, 3. Kouble Kryštof.
Děti do 50 ccm:  1. Petříček Petr ml. , 2. Fíla David, 3. Bonisch Josef.
Děti do 65 ccm: 1. Grof Petr, 2. Pajer Lukáš, 3. Budina Matěj. 

Celkové výsledky:

Licence A: 1. Šourek Zdeněk, 2. Císař Tomáš, 3. Hádek Lukáš.
Licence B: 1. Škaloud Miroslav, 2. Hádek Jiří, 3. Šťastný Martin.
Veteráni:  1. Kotrč Milan, 2. Lupoměský Jiří, 3. Kurfiřt Milan.
E 1:  1. Nosek Jan, 2. Kottek Milan, 3. Maleček David.
E 2:  1. Buriánek Michal , 2. Erlebach Adam, 3. Kučera Aleš.
E 3:  1. Dolenský Josef, 2. Petříček Petr, 3. Slavík Jan.
Do 125 ccm 4 T, 85 ccm 2 T: 1. Kupka Jan, 2. Dolenský Marek, 3. Havrda Ondřej.
Děti do 50 ccm:  1. Petříček Petr ml. , 2. Fíla David, 3. Friedrich Robert.
Děti do 65 ccm: 1. Kottek Jiří, 2. Budina Matěj, 3. Grof Petr.

Absolutní vítěz: Jan Kupka, Motosport Lhotka.

Nejlepší tým: Motosport Bozkov.

Výběr fotografií od Karla Čermáka najdete zde

Více foto ze Sklenařického endura najdete i zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Obrázky na útěku rozdělily přítomné, nikoli ovšem umělecky

Vernisáž výstavy obrazů malovaných utečenci v uprchlickém táboře na řeckém ostrově Lesbos ohromila návštěvníky ve foyer Městského divadla Jablonec nad Nisou nejen svoji čistotou, ale i uměleckým provedením, a to navzdory tomu, že jejich autoři jsou amatéři. Podrobnosti a fotogalerie z vernisáže na Našem Jablonecku

V Turnově uzavřou schodiště z ulice Nad Perchtou do Koškovy ulice

Ředitelství silnic a dálnic ČR informuje, že od 12. srpna do 31. srpna 2019 dojde k uzavření schodiště, které vede z ulice nad Perchtou do ulice Koškova. Schodiště je spojeno s mostem na silnici I/35 na průtahu. Důvodem je pokračující rekonstrukce mostu na silnici I/35 nad Koškovou ulicí. Předchozí článek o opravách mostu na silnici I/35


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Sedm perel astronomie v semilském muzeu
Krajský přebor: Turnov podruhé nadílel sedmičku a vede tabulku
TU Liberec vyvíjí chameleoní kamufláž pro armádu
Obrazem: 8. ročník festivalu ZasTenRock
Železnické hudební léto zakončí koncert Yolo kvartetu

Nejčtenější články

18.08.: Přehled fotbalových výsledků druhého podzimního kola
16.08.: Na motoristy u Turnova dohlížel vrtulník
16.08.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 16. až 18. srpna

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT