04.06.2015 13:20:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

Finále Poháru předsedy Libereckého krajského fotbalového svazu se hrálo ve středu 3. června v Semilech. Do rozhodujícího duelu se přes čtyři kola propracovalo Mšeno a také Semily, které byly jako vedoucí celek krajského přeboru, navíc v domácím prostředí, jasným favoritem.

V podobných finále ale obvyklé tipy většinou neplatí, a to se na stadionu v Podmoklicích za pěkného červnového počasí potvrdilo.

SK Semily - FK Jiskra Mšeno 1:2 (0:2)

Domácí měli více ze hry, ale gól dlouho nepřicházel a s tím trochu narůstala i nervozita. Ve 30. minutě pálil těsně vedle Hartman, poté z voleje Hurt trefil připraveného brankáře Kobachidzeho a Vlach vzápětí v dobré příležitosti hlavičkoval jen do boční sítě. Zřejmě vůbec největší šancí na otevření skóre byl trestný kop Nesvadby, který trefil břevno. Mnohokrát zmíněné heslo Nedáš, dostaneš zafungovalo i tentokrát. Z nenápadné akce se míč dostal ve 42. minutě až ke Kulhánkovi, který propálil bezmocného semilského brankáře Koudelku - 0:1. Domácím fanouškům zatrnulo a za dvě minuty bylo hůř. Jako přes kopírák byl znovu na konci mšenské akce po přihrávce Regenermela Kulhánek a hosté vedli 0:2! Nabuzení hosté dokonce měli ještě třetí příležitost, kterou by domácí definitivně dorazili, ale tu přece jen už nevyužili.

O přestávce se mohli fanoušci vyfotit s přivezeným pohárem Slovanu Liberec za vítězství v Poháru FAČR a mnoho z nich toho opravdu využilo. Do druhé půle vstoupili domácí znovu aktivně, ale v některých situacích scházel rychlejší pohyb, takže se hráčům Mšena dařilo útočné akce přerušovat nebo hned odvracet. V 68. minutě dostali Semilští míč konečně do branky, ale bylo to z ofsajdové pozice, když brankář Mšena vyrazil předchozí střelu. První branka domácích přišla až v 78. minutě, kdy za ruku v pokutovém území nařídil rozhodčí Pekař penaltu. Míč si vzal Ježek a umístěnou střelou snížil na 1:2. V závěru měli domácí mírnou převahu, ale stoprocentní šanci si už připravit nedokázali, a ve finále poháru tak nečekaně padli.

Kuriózně obě rozhodující akce zařídili bývalí hráči Semil Regenermel a Kulhánek, které navíc vedl trenér Miroslav Procházka i v mládežnických týmech Jablonce. „Zřejmě jsem je dobře připravil," řekl po zápase s nadsázkou už smířený semilský trenér.

Paradoxně se stejní soupeři v Semilech utkají už v sobotu v rámci krajského přeboru, toto utkání může definitivně potvrdit jistotu vítězství Semil v tomto ročníku soutěže.

Finále Poháru předsedy Libereckého krajského fotbalové svazu - Semily vs. Mšeno<br />Autor: Petr Ježek

Ohlasy obou trenérů:

Miroslav Procházka, SK Semily: „Opticky jsme měli míč 60 až 70 % hry, ale góla jsme nedali a v rozpětí dvou minut naopak dostali ukázkové branky - takže jasné prohospodaření první půle. O poločase jsme hráče chtěli vyburcovat, ale ve hře pak byly vidět jen náznaky. Mšeno překvapilo tím, že se sešlo v plné síle a hrálo i dobře kombinačně. Na nás se asi víc projevilo to, že je konec sezony, hrajeme v omezeném počtu hráčů a už toho má většina z nich dost. Už musíme sezonu nějak dohrát. Důležitější pro nás bude oprava v sobotu, kdy věřím, že Mšenu porážku oplatíme."

Vladimír Mařas, FK Jiskra Mšeno: „Domácí byli favoritem, ale my jsme na ně byli dobře připraveni a do šancí jsme je moc nepouštěli. Dvě precizně zakončené brejkové situace pak rozhodly. Ve druhém poločase jsme vyčkávali na chybu soupeře a další brejky. Podržel nás brankář Kobachidze, obrovské penzum práce odvedli všichni hráči, ale fantastický byl ve středu pole Jiroušek. Je to pro nás fantastický úspěch, projevilo se to, že všichni kluci pracují dobře na tréninku a z některých se mi povedlo udělat srdcaře. Naproti nám dnes šlo trochu i štěstí při některých situacích. Určitě to dnes oslavíme, ale kvůli pracovním povinnostem v týdnu předpokládám, že si hlavní oslavu asi kluci nechají za týden na dotočnou."

Branky: 78. Ježek z penalty - 42. a 44. Kulhánek. Rozhodčí: Pekař - Halama, Frýda, ŽK: 2:2. Diváků: 210. Semily: Koudelka - Hartman, Brett, Nesvadba, Kočí - Bína, Vlach - Hradecký (68. Vrchovský), Hurt, Havlín - Ježek. Mšeno: Kobachidze - Moravec, Heinrich, Filip, Krámský - Regenermel (59. Novotný), Jiroušek, Macháček, Švorc (89. Daniel) - Mrklas, Kulhánek (82. Pešat). Fotogalerie z utkání