FOTO: Semilský cvrnk vtáhl do bojů děti i dospělé

13.05.2012 10:28:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Semily

FOTO: Semilský cvrnk vtáhl do bojů děti i dospělé

Za semilským archívem se v sobotu opět po roce konal turnaj ve cvrnkání kuliček. Dříve výhradně klukovské zápolení vtáhlo do hry děti, ale i zkušené dospělé závodníky. V kategorii juniorů zvítězil Břenek Benedikt a v dospělých Ivan Kalinič.

Na ploše za archivem bylo připraveno celkem deset drah, osm základních, jedna speciální pro hendikepované hráče a jedna finálová. Zúčastnilo se 26 dětí a 16 dospělých, další si ale přišli zavzpomínat na mladá léta a cvrnkání si pouze zkusit nebo se podívat na jiné závodníky. Především v mladší kategorii byla letos zvýšená účast i přes méně příznivé počasí - mraky, ze kterých jen občasně vykouklo sluníčko.

Nejvyrovnanější byla kategorie juniorů - dětí do 12 let, kde ve finále rozhodovala jediná zbylá kulička, která zajistila celkové vítězství 3:2 na zápasy pro Břenka Benedikta před Kateřinou Greenwoodovou. Třetí skončil v této kategorii obhájce loňského prvenství Ondřej Fries.

V kategorii seniorů byl dlouho favoritem loni druhý Vladimír Šimek, který ale těsně vypadl v semifinále a skončil nakonec třetí. Ve finále se střetli Ivan Kalinič a Lukáš Kovář a první jmenovaný vyhrál jednoznačně 3:0 na zápasy. Ve speciální kategorii zvítězila Lucie Vanclová před Irenou Vinczeovou a diplom za umělecký dojem získala Veřejná lyžařská škola Semily ze přednes básně o cvrnkání.

Turnaj byl prezentován jako druhý nultý ročník Semilského cvrnku, protože pořadatelé podle vlastních slov nemají tolik sebevědomí, aby hned hýřili superlativy. „S účastí jsme spokojeni a těší nás, že si všichni dobře zahráli. Příští rok chceme akci pořádat znovu a snad už to bude oficiálně 1. ročník turnaje," řekla Iveta Mečířová, mluvčí pořádajícího sdružení Cervus Semilensis.

Související články:

Pozvánka na letošní turnaj

Článek a fotogalerie z loňského ročníku

Podobná témata hledejte v rubrice Volný čas

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 56 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kromě bodů by měl Jablonec na jaře slavit i jubilea

Pokud sněhové podmínky dovolí a teplické vytápění na Stínadlech bude mít odpovídající výkonnost, čeká na jablonecké fotbalisty ligový výkop 2021. Samozřejmě ve fotbale jde hlavně o získané body, od nich se odvíjí mnohé. Před jabloneckým týmem však stojí v průběhu jara některé zajímavé výzvy v podobě možného překonání 1100. gólu jablonecké ligové historie, 90 zápasů na lavičce nebo 100. ligové penalty. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Na přihlášení staveb do Soutěže Karla Hubáčka zbývá už jen měsíc

Uzávěrka se blíží. Poslední měsíc mají lidé na to, aby přihlásili novostavby, rekonstrukce a projekty do dalšího, již sedmnáctého ročníku architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Všechny potřebné informace se nalézají na webu https://stavbaroku.lk. Závěrečný den pro podávání přihlášek je 14. února. „Rád bych vyzval všechny projektanty, stavitele i investory, aby se přihlásili. Letos se navíc podařilo zkoordinovat regionální soutěž s celostátní Stavbou roku, do které bude mít vítěz Soutěže Karla Hubáčka rovněž možnost se přihlásit," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova. Předchozí podrobný článek o soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj vypisuje soutěž o památku roku 2020
Růst aktuálně nakažených pomalejší, očkovacích vakcín stále málo
Policie žádá o pomoc při pátrání po patnáctileté Elišce z Liberce
Policisté se připravují na víkendový příliv turistů do horských oblastí
Přijímací zkoušky na střední školy čekají změny kvůli koronaviru

Nejčtenější články

14.01.: Po sněhové nadílce zasahují hasiči u nehod i spadlých stromů
13.01.: Youth Cup v Harrachově opět přivítá budoucí sdruženářské hvězdy
13.01.: Nedaleko polských hranic v Jakuszycích roste multifunkční sportoviště

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT