07.03.2015 18:34:28 | Autor: Petr Ježek a TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Poslední dny byly pro florbalisty ve znamení především čtvrtfinálové série play off Národní ligy mezi Turnovem a Chomutovem. V sobotním zápase byli po prodloužení úspěšnější domácí, v neděli pak hosté sérii srovnali na 2:2 a vyhráli bohužel i středeční pátý rozhodující zápas.

Z mládežnických týmů Turnova se o minulém víkendu dařilo především elévům, naopak dorostenci vyšli tentokrát bodově naprázdno.

Národní liga, čtvrtfinále play off:

TJ Turnov -  FbC 98 Chomutov 6:5p (2:1, 1:0, 2:4; 1:0)

V sobotním souboji domácí flrtobalisté po dvou třetinách vedli 3:1, ale hosté ve třetí části dokázali vyrovnat. Výhru v prodloužení a vedení 2:1 v sérii obstaral jako správný kapitán Štěpán Matěcha.

„Z naší strany doslova vítězství silou vůle. Tentokrát jsme měli v prodloužení více štěstí my. Rozhodující duel nás čeká až zítra. Děkuji divákům za výbornou atmosféru," komentoval zápas trenér Turnova Jan Kovář.

Branky Turnova: 2. Seidl (Matěcha), 9. Matys (Havlín), 27. Matys (A. Palatínus), 44. Seidl (Matěcha), 54. Seidl (Erler), 62. Matěcha (Erler). Rozhodčí: Sochůrek - Šuvada; vyloučení: 1:2; využití: 1:0; diváků: 226. Zahajovací sestava Turnova: brankář: Petr Suchomel; hráči v poli: Štěpán Matěcha, Pavel Němeček, Adam Erler, Jan Seidl, Jan Havlín.

TJ Turnov -  FbC 98 Chomutov 5:9 (3:5, 1:1, 1:3)

Čtvrtfinále play off Národní ligy mužů ve florbale, utkání TJ Turnov - FbC 98 Chomutov - <br />Autor: Michaela Pekařová Nedělní duel domácí nezačali šťastně a prohrávali po první části o dva góly. Hosté si po zbytek zápasu hlídali těsný náskok, a nepřipustili tak prohru ani své vyřazení.

„Zápas jsme si prohráli v první třetině, tolik individuálních chyb nesmíme v takovém zápase udělat. Následně nás brzdila vlastní nedisciplinovanost. Děkujeme výborným fanoušků a zbraně rozhodně neskládáme," dodal po zápase Jan Kovář.

Branky Turnova: 9. Matěcha (Erler), 14. V. Palatínus (Matys), 15. A. Palatínus (Matys), 32. V. Palatínus (A. Palatínus), 48. A. Palatínus (V. Palatínus). Rozhodčí: Kunz - Šedivý; vyloučení: 4:4; využití: 1:3; diváků: 234. Zahajovací sestava Turnova: brankář: Petr Suchomel; hráči v poli: Štěpán Matěcha, Pavel Němeček, Adam Erler, Jan Seidl, Jan Havlín. Fotogalerie z utkání

FbC 98 Chomutov - TJ Turnov 7:4 (1:1, 5:2, 1:1)

I ve středečním rozhodujícím zápase bojovali turnovští florbalisté s vítězem základní části jako lvi. Dlouho byl stav vyrovnaný, ale v prostřední části se Chomutovští rozstříleli a v domácím prostředí už dokázali výhru udržet. Turnováci se ale za vystoupení v play off rozhodně nemusí stydět!

„Děkujeme soupeři za velmi dobrou sérii, během které se vydal na 100 procent. Jsme rádi, že jsme ji zvládli a teď už budeme koukat do semifinále na svého semifinálového soupeře. Děkujeme skvělým divákům a chtěl bych poděkovat hráčům za výborně zvládnuté poslední dva zápasy této série," uvedl po utkání trenér Chomutova Martin Bocian.

„Domácí byli celý zápas lepší, navíc jsme udělali hrozně moc chyb v defenzivě. Gratuluji domácím k postupu," doplnil Jan Kovář.

Branky Turnova: 7. Nezdara (Erler), 33. Pala (Erler), 37. Matěcha, 57. Němeček (Matěcha). Rozhodčí: Baloun - Čížek; vyloučení: 4 + Daniel Fokt 10:4; využití: 1:1; diváků: 380.

2. liga dorostenců

Turnaj Nový Bor: TJ Mocní Tuleni GaSOŠ Podbořany - TJ Turnov 9:4.

Liga elévů

Turnaj Lomnice n. P.:

Nejmladší hráči TJ Turnov mají za sebou další z ligových turnajů, na kterém se svěřencům Davida Kneře podařilo zúročit dosavadní tréninkovou píli a sehrát jedny z nejlepších zápasů celé sezony. „Máme za sebou další kvalitní turnaj, tentokrát na "kluzišti" v Lomnici. Celkem vyrazilo 15 dětí a všechny se dařilo úspěšně zapojit. Zápasy lze komentovat jednoduše: Panteři: dřina, Ústí: florbal, LBC White: dřina, LBC Black: florbal. Čtyři výhry se určitě počítají, ale je důležité ještě hodně zapracovat na všech herních činnostech, stále si myslím, že jsme tak na 50 procent toho, kde bychom s elévy mohli být."