FOTO: U Učiků ve Vrchlabí hledali nejtvrdšího hasiče

13.05.2014 14:04:06 | Autor: Jiří Novák | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí

FOTO: U Učiků ve Vrchlabí hledali nejtvrdšího hasiče

Letos vůbec poprvé v Krkonoších se konala v sobotu 10. května soutěž v hasičském víceboji TFA neboli Nejtvrdší hasič přežije. Pořadatelem soutěže na palouku restaurace U Učíků byli dobrovolní hasiči SDH Vrchlabí 1. Soutěž zajímala i hodně místních fanoušků.

Cílem akce bylo vedle samotné soutěže předvést veřejnosti fyzickou zdatnost profesionálních i dobrovolných hasičů a přivést zejména mládež k požárnímu sportu. Ve Vrchlabí soutěžili vedle domácích také hasiči z Trutnova, Jilemnice, Semil, Špindlerova Mlýna, Orlických hor a dalších měst a obcí.

Na šedesát mužů a žen čekala 150 metrová trať na které soutěžící zapojili hadici na rozdělovač a roztáhli na vyznačenou vzdálenost, následovalo překonání 200 centimetrové bariery ke schodům, na které bylo třeba vynést 25 kilové závaží. Dále vystoupali po žebříku na lešení, na které vytáhli pomocí lana 20 kilogramový kanistr, dalším úkolem byl takzvaný Hammerbox, kde udeřili palicí mezi dvěma body patnáctkrát na každý, poté prolezli osobním vozem, uchopili zavodněnou hadici s proudnicí a doběhli s ní do cíle. To vše v těžkém zásahovém obleku s dýchací technikou. Zjednodušenou trať si vyzkoušeli i děti a příchozí. Někteří soutěžící si doslova sáhli na dno svých sil. Večer hráli k tanci a poslechu kapely Flendrs a Vacancy. 

Soutěž TFA neboli Nejtvrdší hasič přežije U Učiků ve Vrchlabí<br />Autor: Jiří Novák „Letošní první ročník se vydařil k celkové spokojenosti soutěžících a za velkého zájmu diváků. Také v příštím roce chceme v pořádání této akce pokračovat," uvedl po akci za pořadatele velitel SDH Vrchlabí 1 Jaroslav Učík.

Medailisté v jednotlivých kategoriích:

Muži A 18-30 let: 1. Tomáš Falta (Orličky) 1:12:84 (absolutní vítěz), 2. František Betlach (Orličky) 1:15:51, 3. Jan Petřík (Dolní Branná) 1:21:59.

Muži 31 a víc: 1. Jiří Trutnovský (Skřivany) 1:32:46, 2. Luboš Matoušek (Vrchlabí Podhůří) 1:35:63, 3. Jaroslav Učík (Vrchlabí) 1:90:34.

Ženy: 1. Hana Havlíčková (Zlatá Olešnice) 2:13:31, 2. Pavlína Havlenová (Vladislav) 2:45:18, 3. Michaela Futerová (Skřivany) 2:64:44.

Obrazem: Pálení čarodějnic U Učiků ve Vrchlabí

Další hasičské soutěže:

FOTO: Na třetím díle Soptíka nejrychlejší družstva Semil a Brada-Rybníček

Další články najdete v rubrice SPORT - Hasičský sport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 63 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji bude Zdeněk Chmelík

Výkonný výbor TOP 09 schválil kandidáty pro volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji se stal zastupitel města Liberec a technický ředitel výrobní firmy Zdeněk Chmelík. Na dalších místech kandidátky najdeme lékaře Miloše Rejmonta, krajinného inženýra Jiřího Klápštěho nebo ředitele jazykové školy Jiřího Vondráčka. TOP 09 bude kandidovat v koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). „Česká republika potřebuje plán pro cestu z krize, musíme konečně rozsvítit světlo na konci tunelu. Jako podnikatel sám moc dobře vím, jak těžké to dnes podnikatelé mají. Řadě z nich koronavirová krize zničila podnikání, jiní se drží zuby nehty a docházejí jim síly. Stát se bohužel na některé z nich úplně vykašlal a jiným poskytl jen nedostatečnou podporu. To jsou problémy, které musíme začít řešit co nejdřív,“ řekl lídr TOP 09 Zdeněk Chmelík.

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policisté kontrolují dodržování zpřísněných protiepidemických opatření
Na mrtvém dřevě stojí živý les
Sklářský gigant Crystalex přežil vlastní smrt
Podkrkonošská uzenina z Bělé sklízí úspěchy celá léta
Hořel dům ve Frýdštejně, jednu osobu ošetřili záchranáři

Nejčtenější články

02.03.: Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
01.03.: ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
01.03.: Policisté kontrolovali mezi Turnovem a Svijany dálniční známky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT