14.12.2015 19:38:58 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Hokejisté Lomnice v sobotu hostili tým České Lípy. Po dvou třetinách ale bylo utkání za stavu 7:1 ukončeno z důvodu malého počtu českolipských hráčů kvůli vyloučením. Na ledě tak mohla začít rozlučka s dlouholetou oporou Petrem Vágenknechtem, který v závěru nastoupil.

HC Lomnice n. P. - HC Česká Lípa 7:1 (1:1, 6:0) nedohráno

V první třetině se Predátoři bránili úspěšně a domácí hledali těžko skulinky v přeplněném prostoru před brankou v útočném pásmu. Do kabin se šlo za stavu 1:1. Ve druhé třetině však Česká Lípa sérií vyloučení a svojí nedisciplinovaností zápas definitivně ztratila.

V závěru druhé třetiny tak domácí tým mohl začít s rozlučkou se svým dlouholetým spoluhráčem, obráncem, kapitánem a kamarádem Petrem Vágenknechtem. Ještě jednou nazul brusle a s hokejkou v ruce nastoupil do zápasu. Byl to ostrý start. Po vyloučení Martince nastoupil na jeho místo v obraně. Okamžitě předvedl výborný zákrok, když zlikvidoval únik pronikajícího útočníka Krupičky.

Druhá třetina byla zároveň tou poslední. Soupeř po sérii vyloučení neměl dostatek hráčů a rozhodčí zápas museli ukončit. Domácí rozlučka mohla začít naplno. Za klub předal Vágenknechtovi dres s přezdívkou předseda klubu s kapitánem týmu.

Liberecká hokejová liga, utkání HC Lomnice n. P. - HC Česká Lípa<br />Autor: Zdeněk MaturaPoděkování pokračovalo za bouřlivého potlesku domácího publika. Došlo i na společnou týmovou fotografii. Se jménem Vágenknecht se však klub neloučí natrvalo. Jeho tři synové totiž začínají v nejmladších kategoriích nabírat první hokejové zkušenosti. A nejsou jediní, kteří by měli za pár let vystřídat současnou generaci hokejistů Lomnice. Současně s odchodem Petra do lomnické síně slávy, oslavilo mužstvo i narození potomka dalšího z hráčů týmu Petra Karáska, kterému tým věnoval dresy s jmenovkou Karásek „junior". Oběma Petrům patří dík a gratulace vedení klubu, týmu, trenérů i diváků.

Branky a nahrávky: 18. L. Syrovátka (Drahoňovský), 21. L. Syrovátka, 23. Rudiš, 26. L. Syrovátka (Junek), 26. Rudiš (Kedršt), 38. Červený (Kedršt), 39. Rudiš (Bláha, Karásek) - 11. Bašek (Krupička, Holčák). Rozhodčí: Neťuka - Štrébl, Doležal. Vyloučení: 3:7, navíc Martinec (LO) 5+OK - Bohatý (CL) 10 min, Flekl (CL) TH. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváků: 110. Lomnice nad Popelkou: Mrázek - Kuch, J. Syrovátka, Červený, Martinec, Sehnoutek, Vala, Vágenknecht - Drahoňovský, Junek, L. Syrovátka - Ješko, Kedršt, Knap - Rudiš, Bláha, Karásek. Česká Lípa: Bohatý (26. Karásek) - Minařík, Žák, Zet, Krupička, Ulbricht, Flekl, Holčák, Zelinka, Bašek, Podávka.