FOTO: V areálu bývalé textilky pořádají unikátní prohlídku vodní elektrárny

18.12.2011 10:43:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

FOTO: V areálu bývalé textilky pořádají unikátní prohlídku vodní elektrárny

Od pátku 16. do neděle 18. prosince se konají Dny otevřených dveří malé vodní elektrárny Semily-Řeky spojené s výstavou sochaře Ondřeje Olivy a malíře Tomáše Tichého. Výstava se jmenuje Umění a zapomenuté krásy industriální architektury v Semilech.

Ondřej Oliva je akademický sochař narozený v roce 1982 ve Vyškově a získal například v roce 2009 2.místo v soutěži na návrh fontány pro město Černošice, v Semilech budou k vidění některé z jeho soch. Tomáš Tichý je malíř a restaurátor, který se narodil v roce 1984 v Praze. V roce 2005 získal ocenění české hospodářské komory a v Semilech bude vystavovat své malby.

Dny otevřených dveří a výstavu pod názvem Umění a zapomenuté krásy industriální architektury v Semilech pořádá skupina Hybler group za finanční podpory z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Skupina Hybler group se už před nedávnem částečně podílela na jiném projektu v areálu bývalé textilní fabriky, který byl rovněž spojen s architektonickou zajímavostí a zároveň uměním. Ten se jmenoval Kolora 01 a studenti a umělci na něm připomněly humornou formou historii areálu a zároveň oživili diskuzi o jeho možné budoucnosti.

Časový rozvrh otevření:

Pátek 16.12. od 14 do 17 hodin, sobota 17. 12 a neděle 18. 12. od 10 do 17 hodin. Výstava bude po předchozí telefonické dohodě přístupná i ve dnech 26. až 30. prosince.

Související články: 

FOTO: Kolora ožila zábavou i nostalgií

FOTO: Kolora ožila zábavou i nostalgií

Kolora na přelomu září a října ožije díky netradičnímu projektu

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 27 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj zvažuje kvůli zrušení superhrubé mzdy zastavení dotací a investic
Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
Vánoční strom stojí od 24. listopadu na turnovském náměstí

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
23.11.: Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
24.11.: Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT