02.04.2018 21:48:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Přepeře,Semily

Druhým jarním kolem pokračoval krajský fotbalový přebor. V derby Přepeře - Rovensko jasně kraloval první tým, který soupeře rozstřílel sedmi góly. Sedmihorky doma podlehly Frýdlantu a Semily Bílému Kostelu, ale potěšitelný byl alespoň bojovný výkon, který měl blízko k remíze.

Přepeře - Rovensko 7:0 (4:0)

Přepeře odehrály sobotní derby s Rovenskem na umělé trávě v Lomnici. Od začátku přišpendlily soupeře z pod Trosek na jejich polovině a v zatažené obraně hledaly cestu k Prokopcově svatyni. V 8. minutě vyslal Vrabec do uličky nabíhajícího Řeháčka, který byl ve vápně faulován Vítkem. K penaltě se postavil Vrabec a s přehledem otevřel skóre. O minutu později Vrabec uvolnil na levém křídle nabíhajícího Vaníčka, jehož střílený centr uklidil na malém vápně do sítě Řeháček - 2:0. Ve 12. minutě Novotný posunul míč na levé křídlo na Vaníčka, a ten z hranice velkého vápna vyprášil rukavice Prokopce. Ve 23. minutě mělo Rovensko jedinou příležitost v zápase ke skórování. Nesvadba kousek před vápnem fauloval Koubka a hosté zahrávali přímý volný kop. K exekuci se postavil Němec, vysoko ovšem přestřelil branku Koudelky. Ve 27. minutě se stoper Nesvadba vydal na útočný výlet a jeho střela z 25 metrů jen těsně minula tyčku překvapeného Prokopce. Nesvadba se ovšem dočkal o dvě minuty později. Rohový kop Novotného si našel ve vápně Vrabec, ten míč posunul na volného kapitána Přepeř, který střelou z malého vápna pod břevno zvýšil na 3:0. Ve 35. minutě Nesvadba nahrál Novotnému, ten se z 25 metrů opřel levačkou do míče, který skončil za bezmocným brankářem v síti - 4:0.

Hned po přestávce Sedláček našel na levém křídle nabíhajícího Vaníčka, ten z první odcentroval a Novotný halfvolejem překonal Prokopce v brance Rovenska - 5:0. V 53. minutě si naběhl na Bínův pas na levé křídlo nestárnoucí Petřík, který odcentroval přesně na Řeháčka, a ten trefil břevno. O chvilku později se dostal míč na penaltě k Vrabcovi, ale ten mířil jen těsně mimo tři tyče. V 55. minutě si na rohový kop Novotného naběhl Vrabec a hlavou zvýšil na 6:0. V 57. minutě napřáhl z dálky ke střele Řeháček a s jeho střelou měl Prokopec plné ruce práce. V 72. minutě střídající Vokáček sklepl na Vrabce, ten patou posunul na nabíhajícího Novotného, ale hostující brankář opět jeho střelu vyrazil. V 75. minutě si na další rohový kop Novotného naběhl Vokáček, tentokrát z brankové čáry míč vyhlavičkoval bránící Pařízek. V 77. minutě si Vrabec ve vápně pohrál s Menclem, předložil balón pod sebe na Vokáčka, ale jeho střelu pod břevno bravurně zlikvidoval Prokopec. V 83. minutě vybídl Bína do sóla naběhnuvšího Vokáčka, který opět ztroskotal na hostujícím brankáři. V 87. minutě prodloužil Krasnického aut hlavou Vrabec na Novotného, ale jeho střelu levou nohou z úrovně penalty vyrazil již výborně rozchytaný Prokopec na roh. Po rohovém kopu se odražený míč dostal za vápno, tam ho vybojoval Vrabec a přesnou střelou pod víko zkompletoval hattrick a uzavřel skóre na 7:0.

Utkání krajského přeboru FK Přepeře - Sokol Rovensko pod Troskami<br />Autor: Zdeněk Matura „Hrálo se slušně a v poklidném tempu a jak napovídá výsledek, šlo o jednoznačnou záležitost. V poslední dvacetiminutovce jsme ještě neproměnili několik ložených příležitostí a výborně chytající brankář Prokopec zachránil hosty od dvouciferného debaklu," dodal k utkání asistent trenéra Přepeř Miroslav Kvapil.

Branky: 9., 55. a 88. Vrabec, 10. Řeháček, 29. Nesvadba, 35. a 46. Novotný. Rozhodčí: Dušek - Krutina, Maleček, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Přepeře: Koudelka - Krasnický, Vlach, Nesvadba, Petřík -Novotný, Bína, Vrabec, Vaníček (71. Abraham) - Sedláček (67. Peškar) - Řeháček (70. Vokáček). Rovensko: Prokopec - Kočí, Vítek, Šteffan, Krejčík (75. Mikule), Mencl, Koubek, Pařízek, L. Malý (83. Pařík), Němec, Taibr. Fotogalerie z utkání

Sedmihorky - Frýdlant 0:1 (0:1)

První letošní domácí utkání se hráčům Sedmihorek nepovedlo podle představ. Obměněná sestava nedokázala vstřelit předposlednímu týmu soutěže gól, takže rozhodla o řech bodech jediná trefa frýdlantského Petra Coufala ve 42. minutě. Hosté sice ve druhé části obdrželi hned pět žlutých karet, ale skóre už se neměnilo.

Branky: 42. Coufal. Rozhodčí: Bohata - Paulus, Vrtal, ŽK: 3:6. Diváků: 30. Sedmihorky: Kubsch - Čermák, Feurich (66. Marcel Špína), Marek, Kroupa (81. Holý), Škréta, Ložek, Kodr, Novotný, Pařízek (46. Močkovský), Hořák.

Semily - Bílý Kostel 1:2 (0:1)

Domácí od začátku bojovali a první půlhodinu byli jasně lepší, ale soupeř využil ve 38. minutě jednu z ojedinělých šancí a šel hned Ďurišem do vedení. Ve druhém poločase byl zápas vyrovnanější, ale v 81. za Semily Kořínek po zásluze srovnal na 1:1. Soupeř však dokázal vzápětí odpovědět  a brankou Strnada hlavou po centru do pokutového území si zajistil výhru.

Utkání krajského přeboru SK Semily - TJ Tatran Bílý Kostel nad Nisou<br />Autor: Petr Ježek „Do 95. minutě kluci bojovali a odevzdali maximum, i když jsme nakonec prohráli. Měli jsme dva zraněné - Lakatoš a Motejlek, které zdatně zastoupili dorostenci Sůva a Káňa. Dobrý výkon odvedl ještě Chlupáč, ve středu od 17 hodin nás doma čeká krajský pohár s Krásnou Studánkou," doplnil po utkání trenér Semil Petr Javůrek.

Branky: 81. Kořínek - 38. Ďuriš, 85. Strnad. Rozhodčí: Rychtár - Bečvář, Špáta, ŽK: 1:2. Diváků: 90. Semily: Zamastil - Prousek, Sůva (75. Lukeš), Zelenka, Králíček, Kořínek, Grebeníček, Chlupáč, Frolík, Rypl (65. Káňa), Liška. Fotogalerie z utkání

Na městském stadionu v Semilech došlo k rekonstrukci sprch a šaten pro mládež, podrobnosti a fotografie najdete zde