27.01.2013 15:06:04 | Autor: Petr Ježek s přispěním HC Čeští Letci | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Okresní přebor Svijanské nápojky - LHL pokračoval na lomnickém stadionu 4. a 5. kolem druhé fáze. Ve skupině o 1. - 10. místo bylo na programu prestižní novopacké derby mezi obhájci titulu - týmem HC Čeští Letci a letos dobře hrajícími Novopackými Sklepy.

V prvním novopackém derby v letošním ročníku Lomnické ligy se Letcům podařilo na začátku zápasu vytvořit rozhodující náskok, kdy soupeři unikli na rozdíl čtyř gólů. I přes vysoké vítězství Letců sehrály Sklepy dobrý zápas, hrály svižný hokej a ve zbývajících dvou třetinách se hrál naprosto vyrovnaný hokej.

Novopacké Sklepy - HC Čeští Letci 2:6 (0:4, 1:1, 1:1)

Skvělý nástup Letců začal ve 3. minutě Fišar, který nahrál zpoza brány Zikmundovi, a ten střelou nad rameno poprvé překonal brankáře Tláskala. V 5. minutě využili Letci přesilovou hru, když Syrůček poslal po modré puk Plecháčovi, jenž střelou z dálky propálil chumel hráčů i Tláskala v bráně- 2:0. Další branka padla v 11. minutě, Semecký vyhrál vhazování a pohotově nahrával na druhou stranu Tláskalovy klece, kde stál osamocený Václavec a bez váhání klepl puk mezi betonem a tyčí znovu do branky. Brankostroj první třetiny zakončil o minutu později Žďárský.

Utkání druhé fáze Lomnick hokejové ligy Novopacké Sklepy - HC Čeští LetciVe vyrovnané druhé třetině nejprve Hanyš vyhrál vhazování, puk poslal Zajícovi, jehož střelu Tláskal vyrazil ke druhé straně brány. Ovšem tak smolně, že puk šel přímo na čepel Žďárského, a Letci šli po jeho střele šli do pětigólového trháku. Sklepy se prosadily až v závěrečné minutě druhé třetiny. Žilák poslal puk zadovkou rozjetému Červenému, ten si nabruslil před bránu, puk zvedl a vymetl levý růžek Třískovy brány - 5:1.

Ve třetí třetině Sklepy Letcům slušně zatápěly. Při jednom ze závarů před bránou se ocitl před Třískou osamocený Petráček a po nahrávce Chudoby od zadního mantinelu se mu ho na dva pokusy podařilo překonat. Na konečných 6:2 skóroval v polovině závěrečné třetiny Zikmund, když ujel obráncům po pravém křídle a zakončil akci střelou z kruhu.

Branky: 30. Červený, 35. Petráček - 4. a 38. Zikmund, 6. Plecháč, 11. Václavec, 12. a 26. Žďárský. Diváků: 55. HC Čeští Letci: Tříska - Syrůček, Zikmund, Horáček, Jelínek, Václavec, Karban, Zajíc, Žďárský, Plecháč, Fišar, Křížek, Hanyš, Semecký. HC Sklepy team Nová Paka: Tláskal - Foltýn, Hejňák, Krsek, Červený, Augusta, Musil, Heřmanský, Kracík, Chudoba, Žilák, Petráček, Vencl, Rajm. Fotogalerie ze zápasu

Další známé výsledky LHL - 4. kolo: HC Black  Rooks Syřenov - BHK Turnov 3:5, HC TJ Benešov - Sokol Rovensko B 2:3, HC Semily - HC Piráti 2:8, Sokol Rovensko A - Cutisin Jilemnice 6:3.