15.05.2018 15:14:22 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí

DDM Pelíšek Vrchlabí pořádal v sobotu 12. května 23. ročník Vrchlabského krosu v areálu zahrady místního zámku. V hlavním závodě mužů na 8 kilometrů zvítězil Radim Berka z AC Syner Turnov v čase 30 minut a 7 vteřin před Tomášem Polonským a třetím Josefem Jarošem. Mezi ženami byla v čase 35 minut a 29 vteřin nejlepší Jana Lenčová z AC TJ Jičín.

Závody proběhly za krásného slunečného počasí. Hromadný start dětí v 9.30 s účastí téměř 50 mladých závodníků byl se zájmem sledován jejich staršími následovníky, kteří startovali na svůj 8,4 kilometrů dlouhý závod v 10 hodin.

Svůj věhlas má Vrchlabský kros jako součást Velké ceny Východních Čech i mimo region, o čemž svědčí účast závodníků až z Olomouce, Mladé Boleslavi či Jablonce nad Nisou. Díky podpoře sponzorských firem se před vyhlášením výsledků uskutečnila tradiční tombola, ve které bylo připraveno na 30 výher!

„Medaile předával místostarosta Vrchlabí Michal Vávra a všichni závodníci na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích si odnesli finanční ceny. Pořadatelé děkují všem, kteří nějakým způsobem přispěli ke zdárnému průběhu závodů," uvedl za pořadatelský tým Josef Vejnar.

Kompletní výsledky, včetně kategorií dětí, najdete v příloze.