Happening Ahoj kino! podpoří lomnické kino

21.05.2015 10:05:52 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Happening Ahoj kino! podpoří lomnické kino

V sobotu 23. května se v lomnickém kině uskuteční netradiční fanouškovský happening. Ten v současné éře digitální distribuce přemění největší slabinu kina na jeho hlavní přednost a promítne snímky pouze z klasických 35mm filmových kopií, se kterými se lze nyní setkat prakticky už jen na filmových festivalech a přehlídkách. Většinu těchto snímků na celuloidových pásech si tak návštěvníci budou moci vychutnat už úplně naposledy.

Akce však divákům nabídne i další úrovně programu. Každou projekci doplní lektorský úvod a součástí bude i otevřená diskuze s Ondřejem Šírem (ředitel kina Jitřenka v Semilech, předseda APK), odborníkem na filmovou distribuci a fungování jednosálových kin. Debata tak zasadí kino i do širšího společenského kontextu a poskytne nové úhly pohledu na jeho roli jako důležité kulturní instituce v mediálně přesyceném světě.

Zároveň po diskuzi organizátoři regionální filmové přehlídky Fokus Fest představí druhou festivalou sekci letošního ročníku, který se uskuteční v termínu 9. - 11. října, a bude představeny plány nového kina. V neposlední řadě pak happening nabídne speciální uvedení dokumentů tematicky spjatých s Lomnicí nad Popelkou či jejím blízkým okolím.

Podrobný program akce:
13,00 - Máte doma lva?
15,00 - Smlouva s vrahem
17,00 - Diskuzní blok (ukázky dokumentů Svítí slunce? a Nepřítelem osudu, diskuze s Ondřejem Šírem, zveřejnění festivalové sekce Fokus Festu, prezentace plánů nového kina)
19,30 - Requiem za sen
22,00 - Černej Dynamit

Související články:

Květnová nabídka Městského kina v Lomnici

Nedávný rozhovor s Ondřejem Šírem: Nejtěžší bylo kino v Semilech opět rozjet

Fokus Fest nahlédne do nitra fikce 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově
Pokračují práce v turnovské Nádražní ulici. Známe harmonogram

Nejčtenější články

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT