Happening Ahoj kino! podpoří lomnické kino

21.05.2015 10:05:52 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Lomnice nad Popelkou

Happening Ahoj kino! podpoří lomnické kino

V sobotu 23. května se v lomnickém kině uskuteční netradiční fanouškovský happening. Ten v současné éře digitální distribuce přemění největší slabinu kina na jeho hlavní přednost a promítne snímky pouze z klasických 35mm filmových kopií, se kterými se lze nyní setkat prakticky už jen na filmových festivalech a přehlídkách. Většinu těchto snímků na celuloidových pásech si tak návštěvníci budou moci vychutnat už úplně naposledy.

Akce však divákům nabídne i další úrovně programu. Každou projekci doplní lektorský úvod a součástí bude i otevřená diskuze s Ondřejem Šírem (ředitel kina Jitřenka v Semilech, předseda APK), odborníkem na filmovou distribuci a fungování jednosálových kin. Debata tak zasadí kino i do širšího společenského kontextu a poskytne nové úhly pohledu na jeho roli jako důležité kulturní instituce v mediálně přesyceném světě.

Zároveň po diskuzi organizátoři regionální filmové přehlídky Fokus Fest představí druhou festivalou sekci letošního ročníku, který se uskuteční v termínu 9. - 11. října, a bude představeny plány nového kina. V neposlední řadě pak happening nabídne speciální uvedení dokumentů tematicky spjatých s Lomnicí nad Popelkou či jejím blízkým okolím.

Podrobný program akce:
13,00 - Máte doma lva?
15,00 - Smlouva s vrahem
17,00 - Diskuzní blok (ukázky dokumentů Svítí slunce? a Nepřítelem osudu, diskuze s Ondřejem Šírem, zveřejnění festivalové sekce Fokus Festu, prezentace plánů nového kina)
19,30 - Requiem za sen
22,00 - Černej Dynamit

Související články:

Květnová nabídka Městského kina v Lomnici

Nedávný rozhovor s Ondřejem Šírem: Nejtěžší bylo kino v Semilech opět rozjet

Fokus Fest nahlédne do nitra fikce 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka sjezdu v Ohrazenicích

Z důvodu výstavby protihlukové stěny v Ohrazenicích dojde v pondělí 15. října k částečné uzavírce provozu na silnici I/35 (km cca 42,00) a na silnici I/10 (sjezdové větve na silnici I/35 ve směru na Liberec). A dále k úplné uzavírce odbočovacího pruhu na Ohrazenice ze silnice I/10 ve směru na Turnov. Doba trvání úplné uzavírky je plánována do 30. 11. 2018, částečná uzavírka do 18. 12. 2018. Z důvodu uzavírky sjezdu v Ohrazenicích dojde k výlukám pravidelných autobusových linek 340, 350, 530 a 550. V obci Paceřice bude pro dopravu ve směru do Turnova zřízena provizorní zastávka Paceřice, obec.

Jablonec nad Nisou bude řídit nová trojkoalice

Necelý týden po komunálních volbách podepsali ve čtvrtek 11. října zástupci hnutí ANO, České pirátské strany a politického uskupení Společně pro Jablonec za podpory dalšího zvoleného zastupitele koaliční smlouvu. Dohromady budou mít v třicetičlenném Zastupitelstvu statutárního města Jablonec nad Nisou sedmnáct zastupitelů. Novým primátorem Jablonce bude dle smlouvy předseda místní organizace a lídr kandidátky hnutí ANO Milan Kroupa. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V nominaci na Knihovnu roku 2018 byla i turnovská knihovna
Zábavná revue Besídka divadla Sklep zavítá do semilského Golfu
Semilský paroháč oslaví 20 let bohatou nabídkou představení
Mezinárodní den archeologie přinese zábavu i poučení
Přes 200 tanečních párů soutěžilo na Podještědském poháru

Nejčtenější články

14.10.: FOTO: Filmem Všechno bude otevřeli zrekonstruované lomnické kino
14.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
13.10.: Jaroslav Zeman obhájil post senátora za Jablonecko a Semilsko

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT