Hasiči s motorovými pilami v Rokytnici i jinde opět odstraňovali stromy

10.01.2012 19:31:49 | Autor: Petr Ježek a Marek Kuntoš | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Benecko,Vítkovice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Hasiči s motorovými pilami v Rokytnici i jinde opět odstraňovali stromy

Technické zásahy hasičů neberou konce, v průběhu pondělní noci a úterního rána stále vyjížděli k odstraňování popadaných stromů. Problémovými lokacemi zůstávají komunikace I/14 od Rokytnice nad Jizerou přes Vilémov na Mýto a dále silnice I/10 z Desné na Harrachov.

Nešlo jen o ojedinělé kmeny, na některých místech museli rozřezat až šest stromů za sebou. Skupina padlých stromů zatarasila i průjezd ze Sklenařic směrem na Jablonec nad Jizerou, trasu z Benecka na Vrchlabí nebo komunikaci II/286 přes Vítkovice.

„Dnešní den mají hasiči v Libereckém kraji za sebou už 14 výjezdů a ve všech případech potřebovali k ruce motorové pily k odstraňování stromů. Od pátku do dnešní rána se počet technických zásahů v Libereckém kraji vyšplhal na číslo 63," potvrdila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Zdenka Štrauchová.

Elektřinu pro domácnosti se už podařilo obnovit

Během pondělí vypadl elektrický proud v lokalitě Jablonecka a Harrachova, podle energetiků se už před polednem podařilo dodávky do všech domácností obnovit. „Bez proudu bylo 22 trafostanic hlavně v oblasti Kořenova a Josefova Dolu," informoval v úterý dopoledne mluvčí ČEZ pro severní Čechy Ota Schnepp. Opravy podle něj komplikoval těžko přístupný terén.

Přes noc ve vyšších partiích napadlo opět až 20 centimetrů mokrého těžkého sněhu. „Velice rychle se ujíždí a vznikají koleje. V noci kvůli tomu asi půl hodiny stály kamiony ve stoupání od Desné. Doporučujeme opatrnou jízdu a sledovat dění kolem silnice," konstatoval ráno po osmé hodině krajský dispečer zimní údržby Pavel Pospíšil.

Sníh lámal na Semilsku stromy: Neprůjezdné silnice i výpadky elektřiny

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj zvažuje kvůli zrušení superhrubé mzdy zastavení dotací a investic
Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
Vánoční strom stojí od 24. listopadu na turnovském náměstí

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
23.11.: Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
24.11.: Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT