Sníh lámal na Semilsku stromy: Neprůjezdné silnice i výpadky elektřiny

09.01.2012 20:55:28 | Autor: Oldřich Szaban a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vysoké nad Jizerou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Sníh lámal na Semilsku stromy: Neprůjezdné silnice i výpadky elektřiny

Odstraňování popadaných stromů je v posledních dnech nejčastější činnost hasičů v Libereckém kraji. V jednom kole jsou hlavně hasiči na Semilsku, kde o víkendu jezdili ke stále se opakujícím situacím, kdy stromy buď ohrožovaly nad vozovkou řidiče nebo už přímo přes cestu spadly.

Do horských oblastí dorazila teprve teď zima se spoustou mokrého sněhu, jehož tíhu stromy zkrátka nevydrží.. „Nejčastěji jsme vyjížděli na silnice I/14 od Rokytnice nad Jizerou směrem na Mýto a I/10 z Kořenova na Harrachov. Problémy byly také kolem Rejdic, Vysokého nad Jizerou a ve Vítkovicích. Celkem vyjeli hasiči za víkend pětatřicetkrát, z toho k odstraňování překážek pětadvacetkrát," uvedla tisková mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová.

Z Kořenova do Vysokého nad Jizerou v dopoledních hodinách v pondělí 9. ledna řidiči vůbec neprojeli po silnici číslo 290. Silničáři ji uzavřeli kvůli hrozbě popadaných stromů, otevřena byla opět až od půl dvanácté. Padlé stromy způsobily i přerušení dodávky elektřiny v Kořenově i Rejdicích.

Největší nebezpečí skrýval pětikilometrový úsek silnice mezi Kořenovem a Vysokým nad Jizerou. Mokrý sníh zatížil stromy a ty jeho váhu nevydržely. „Odřezali jsme větve, některé stromy pokáceli. Silnici se podařilo před polednem zprovoznit," uvedl Pavel Pospíšil, dispečer Správy silnic Libereckého kraje. Tisícovce lidí nešel dopoledne v oblasti ani elektrický proud. Příčina je opět stejná, stromy spadly na dráty elektrického vedení a přerušily dodávku elektřiny. Energetici ještě dopoledne závady odstranili.

Související články:

Jilemnicko: Kvůli přívalům sněhu padaly stromy a bourala auta

Silvestr v Libereckém kraji: Dva mrtví, několik zraněných a škody 84 tisíc

Další zásahy hasičů a policie v rubrice ZPRÁVY - Černá kronika

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.

Zmírnění opatření proti koronaviru od 23. listopadu

Mezi nejdůležitější přijaté změny od 23. listopadu patří zkrácení úplného zákazu volného pohybu osob ze současných 21 hodin na dobu od 23 hodin do 4.59 druhého dne. Mezi výjimky ze zákazu nově přibude cesta zpátky do místa bydliště. Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob. Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest. Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření. V oblasti maloobchodu a služeb je umožněn také venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Obchody budou moci mít otevřeno také až do 23 hodin a nově budou moci na žádost myslivců, kvůli prevenci výskytu afrického moru prasat, mít otevřeno i prodejny zbraní a střeliva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kraj zvažuje kvůli zrušení superhrubé mzdy zastavení dotací a investic
Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
O značku regionální produkt Český ráj je zájem, obdrželi ji noví výrobci
Policisté vyslyšeli výzvu a zařadili se do seznamu dárců krevní plazmy
Vánoční strom stojí od 24. listopadu na turnovském náměstí

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
23.11.: Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
24.11.: Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT