Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu

06.04.2020 21:03:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Bozkov,Železný Brod

Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu

Doplněny fotografie i nové video! Začátek týdne se hasiči v Libereckém kraji rozhodně nenudili. Během pondělí řešili celkem 18 požárů. Jednalo se zejména o požáry lesních a travnatých porostů. Nejzávažnější požár propukl ve 14.47 v obci Horská Kamenice u Železného Brodu, kde zásah stále probíhá.

Požáry sužovaly všechny územní odbory v Libereckém kraji. U většiny z nich hasičům komplikoval hasební práce silný nárazový vítr, který v kombinaci se suchou půdou tvořil požáry téměř nezastavitelné.

Nejzávažnější požár propukl ve 14.47 mezi obcemi Horská Kamenice a Podspálov u Železného Brodu. Jednalo se o požár klestí, který se následně rozšířil na plochu 500x 300 metrů. Vyhlášen byl 4. zvláštní stupeň požárního poplachu a na místo se postupně sjelo 32 jednotek.


„Velitel zásahu si vzhledem k rozsahu požáru povolal velkoobjemové cisterny, chemický automobil pro plnění tlakových lahví, pro letecké hašení byl povolán vrtulník s bambivakem z Prahy a letadlo Letecké hasičské služby z Mnichova Hradiště, jehož činnost byla k 20. hodině ukončena. Hasební látku hasiči čerpali z nedaleké řeky Jizery pomocí tří čerpadel. Místo zásahu bylo rozděleno na dva úseky. Kvůli silnému zakouření museli hasiči zasahovat v dýchací technice. Po 20. hodině zásah stále probíhá," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Požár lesa Horská Kamenice<br />Autor: HZS Libereckého kraje Na Jablonecku to však nebyl ojedinělý požár. Na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje byl ohlášen ve 14.41 požár lesního porostu, a to v Proseči nad Nisou. Jednalo se o plochu o rozloze 50x 50 metrů. Požár se vlivem silného větru šířil třemi směry. Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu. „Na místě zasahovalo celkem devět jednotek hasičů. Na likvidaci požáru nasadili hasiči celkem šest vodních proudů. Lokalizaci požáru z místa ohlásili v 15:35 a likvidaci pak o hodinu později v 16:39," dodala Hložková.

O požáry neměli nouzi ani hasiči na Českolipsku. Celkem jich za pondělí řešili osm. V obci Dubá - Lhota vyjelo ve 13.11 k požáru trávy a pařezů celkem 7 jednotek hasičů. Jednalo se o zasaženou plochu zhruba 50x 50 metrů, která se vlivem větru stále rozšiřovala na konečný jeden hektar. „V tomto případě hasiči na požár nasadili osm vodních proudů. I zde byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Pro dodávku hasební látky na požářiště bylo zřízeno čerpací stanoviště v nedalekém Nedamově. Zabránit šíření požáru se hasičům podařilo ve 14.20 a zlikvidovat pak ve 14.45," doplnila mluvčí hasičů.

V Horní Světlé hasiče zaměstnal požár hrabanky o rozloze 100x 30 metrů, který byl ohlášen krátce po 14. hodině. Na místo vyjelo pět jednotek hasičů. V tomto případě se hasičům podařilo požár lokalizovat přibližně hodinu od nahlášení, tedy v 15.27. Likvidaci pak velitel zásahu ohlásil krátce před 17. hodinou. Tento požár zůstal v 1. stupni požárního poplachu.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Během víkendu řešili hasiči v Libereckém kraji dvanáct požárů
Pro zraněného motorkáře v Jirkově u Železného Brodu letěl vrtulník
Plameny zachvátily stodolu v Dolní Sytové
Hasiči zasahovali u požáru nákladního auta v Horské Kamenici

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě

Hasiči zachránili muže, pod kterým praskl led na jablonecké přehradě V Jablonci nad Nisou na přehradě ve čtvrtek po 16. hodině hasiči zachránili muže, pod kterým se prolomil led. V době příjezdu hasičů se muž nacházel již na ledu, kam se dostal vlastními silami. Hasiči muže bezpečně dostali na břeh, který byl vzdálen 20 metrů a poskytli mu tepelný komfort. Více podrobností a krátké video na Našem Jablonecku

Po předjíždění řidič v Huti druhého vybrzdil a narazili do sebe

K dopravní nehodě v obci Huť, která je součástí Pěnčína, došlo v pátek 19. února v 10 hodin. Řidič ohrozil řidiče přejížděného vozidla, před kterého se zařadil po předchozím předjíždění. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a předběžná výše způsobené celkové škody činí částku 30 tisíc korun. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Od 1. března bude v Libereckém kraji fungovat sedm očkovacích center
Na sídlišti v centru Liberce někdo pohazuje návnady na psy se špendlíky
Rodina z Malé Skály hledala osmiletého chlapce
V Semilech kultura žije… pod okny!
Senioři nad 80 let, kteří neobdrželi PIN, se mají znovu registrovat

Nejčtenější články

23.02.: Policisté u chodců v Jablonci a v Lomnici kontrolovali reflexní prvky
25.02.: Jilemnice má nového starostu. Richtera střídá Hlaváč
25.02.: Tři trestné činy ze čtyř objasněny. Semilská policie bilancovala rok 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT