Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu

06.04.2020 21:03:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Bozkov,Železný Brod

Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu

Doplněny fotografie i nové video! Začátek týdne se hasiči v Libereckém kraji rozhodně nenudili. Během pondělí řešili celkem 18 požárů. Jednalo se zejména o požáry lesních a travnatých porostů. Nejzávažnější požár propukl ve 14.47 v obci Horská Kamenice u Železného Brodu, kde zásah stále probíhá.

Požáry sužovaly všechny územní odbory v Libereckém kraji. U většiny z nich hasičům komplikoval hasební práce silný nárazový vítr, který v kombinaci se suchou půdou tvořil požáry téměř nezastavitelné.

Nejzávažnější požár propukl ve 14.47 mezi obcemi Horská Kamenice a Podspálov u Železného Brodu. Jednalo se o požár klestí, který se následně rozšířil na plochu 500x 300 metrů. Vyhlášen byl 4. zvláštní stupeň požárního poplachu a na místo se postupně sjelo 32 jednotek.


„Velitel zásahu si vzhledem k rozsahu požáru povolal velkoobjemové cisterny, chemický automobil pro plnění tlakových lahví, pro letecké hašení byl povolán vrtulník s bambivakem z Prahy a letadlo Letecké hasičské služby z Mnichova Hradiště, jehož činnost byla k 20. hodině ukončena. Hasební látku hasiči čerpali z nedaleké řeky Jizery pomocí tří čerpadel. Místo zásahu bylo rozděleno na dva úseky. Kvůli silnému zakouření museli hasiči zasahovat v dýchací technice. Po 20. hodině zásah stále probíhá," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Požár lesa Horská Kamenice<br />Autor: HZS Libereckého kraje Na Jablonecku to však nebyl ojedinělý požár. Na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje byl ohlášen ve 14.41 požár lesního porostu, a to v Proseči nad Nisou. Jednalo se o plochu o rozloze 50x 50 metrů. Požár se vlivem silného větru šířil třemi směry. Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu. „Na místě zasahovalo celkem devět jednotek hasičů. Na likvidaci požáru nasadili hasiči celkem šest vodních proudů. Lokalizaci požáru z místa ohlásili v 15:35 a likvidaci pak o hodinu později v 16:39," dodala Hložková.

O požáry neměli nouzi ani hasiči na Českolipsku. Celkem jich za pondělí řešili osm. V obci Dubá - Lhota vyjelo ve 13.11 k požáru trávy a pařezů celkem 7 jednotek hasičů. Jednalo se o zasaženou plochu zhruba 50x 50 metrů, která se vlivem větru stále rozšiřovala na konečný jeden hektar. „V tomto případě hasiči na požár nasadili osm vodních proudů. I zde byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Pro dodávku hasební látky na požářiště bylo zřízeno čerpací stanoviště v nedalekém Nedamově. Zabránit šíření požáru se hasičům podařilo ve 14.20 a zlikvidovat pak ve 14.45," doplnila mluvčí hasičů.

V Horní Světlé hasiče zaměstnal požár hrabanky o rozloze 100x 30 metrů, který byl ohlášen krátce po 14. hodině. Na místo vyjelo pět jednotek hasičů. V tomto případě se hasičům podařilo požár lokalizovat přibližně hodinu od nahlášení, tedy v 15.27. Likvidaci pak velitel zásahu ohlásil krátce před 17. hodinou. Tento požár zůstal v 1. stupni požárního poplachu.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Během víkendu řešili hasiči v Libereckém kraji dvanáct požárů
Pro zraněného motorkáře v Jirkově u Železného Brodu letěl vrtulník
Plameny zachvátily stodolu v Dolní Sytové
Hasiči zasahovali u požáru nákladního auta v Horské Kamenici

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Od 1. června bude uzavírka v ulici Fučíkova v Turnově

Od 1. června do 10. června 2020 budou v Turnově ve spodní části ulice Fučíkova probíhat stavební práce za úplné uzavírky této části komunikace. Autobusy na lince 670310 budou jezdit podle výlukového jízdního řádu. „Z důvodu uzavírky nebude obsluhována zastávka Turnov, odb. Přepeře. Jako náhradní zastávka bude obsluhována zastávka Turnov, U Benešů. Omlouváme se za vzniklá omezení a děkujeme za pochopení!," uvedl dopravní specialista KORID LK Jan Louda.

Fanoušci Jablonce fandili alespoň za bránou

Kvůli uzavřeným prvoligovým zápasům 18 fanoušků Jablonce přišlo podpořit fotbalisty na zápas proti Zlínu improvizovaně alespoň za bránu jabloneckého stadionu Střelnice. Jablonec i v deseti po vyloučení Plechatého vyhrál brankou Holíka 1:0. Podrobnosti a fotogalerie ze samotného zápasu: Rozhodl Radův překvapivý tah - Dočekal


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Motoristé v Turnově často parkují na veřejné zeleni
Zraněnou ženu zachraňovali v Krkonoších v náročném terénu
V Libereckém kraji má Covid-19 pouze 12 lidí, už 184 se uzdravilo
Paraglidista spadl u sjezdovky pod Ještědem na elektrické vedení
Začíná další sezona na krkonošských loukách

Nejčtenější články

27.05.: Kamion zablokoval silnici u Hodkovic
29.05.: Od 6. června opět autobusem až na Zlaté návrší
29.05.: Na jilemnickém náměstí už opět probíhají farmářské trhy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT