Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu

06.04.2020 21:03:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Bozkov,Železný Brod

Hasiči zasahují při požáru lesa v Horské Kamenici u Železného Brodu

Doplněny fotografie i nové video! Začátek týdne se hasiči v Libereckém kraji rozhodně nenudili. Během pondělí řešili celkem 18 požárů. Jednalo se zejména o požáry lesních a travnatých porostů. Nejzávažnější požár propukl ve 14.47 v obci Horská Kamenice u Železného Brodu, kde zásah stále probíhá.

Požáry sužovaly všechny územní odbory v Libereckém kraji. U většiny z nich hasičům komplikoval hasební práce silný nárazový vítr, který v kombinaci se suchou půdou tvořil požáry téměř nezastavitelné.

Nejzávažnější požár propukl ve 14.47 mezi obcemi Horská Kamenice a Podspálov u Železného Brodu. Jednalo se o požár klestí, který se následně rozšířil na plochu 500x 300 metrů. Vyhlášen byl 4. zvláštní stupeň požárního poplachu a na místo se postupně sjelo 32 jednotek.


„Velitel zásahu si vzhledem k rozsahu požáru povolal velkoobjemové cisterny, chemický automobil pro plnění tlakových lahví, pro letecké hašení byl povolán vrtulník s bambivakem z Prahy a letadlo Letecké hasičské služby z Mnichova Hradiště, jehož činnost byla k 20. hodině ukončena. Hasební látku hasiči čerpali z nedaleké řeky Jizery pomocí tří čerpadel. Místo zásahu bylo rozděleno na dva úseky. Kvůli silnému zakouření museli hasiči zasahovat v dýchací technice. Po 20. hodině zásah stále probíhá," sdělila tisková mluvčí HZS Libereckého kraje Lucie Hložková.

Požár lesa Horská Kamenice<br />Autor: HZS Libereckého kraje Na Jablonecku to však nebyl ojedinělý požár. Na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje byl ohlášen ve 14.41 požár lesního porostu, a to v Proseči nad Nisou. Jednalo se o plochu o rozloze 50x 50 metrů. Požár se vlivem silného větru šířil třemi směry. Vyhlášen byl 2. stupeň požárního poplachu. „Na místě zasahovalo celkem devět jednotek hasičů. Na likvidaci požáru nasadili hasiči celkem šest vodních proudů. Lokalizaci požáru z místa ohlásili v 15:35 a likvidaci pak o hodinu později v 16:39," dodala Hložková.

O požáry neměli nouzi ani hasiči na Českolipsku. Celkem jich za pondělí řešili osm. V obci Dubá - Lhota vyjelo ve 13.11 k požáru trávy a pařezů celkem 7 jednotek hasičů. Jednalo se o zasaženou plochu zhruba 50x 50 metrů, která se vlivem větru stále rozšiřovala na konečný jeden hektar. „V tomto případě hasiči na požár nasadili osm vodních proudů. I zde byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Pro dodávku hasební látky na požářiště bylo zřízeno čerpací stanoviště v nedalekém Nedamově. Zabránit šíření požáru se hasičům podařilo ve 14.20 a zlikvidovat pak ve 14.45," doplnila mluvčí hasičů.

V Horní Světlé hasiče zaměstnal požár hrabanky o rozloze 100x 30 metrů, který byl ohlášen krátce po 14. hodině. Na místo vyjelo pět jednotek hasičů. V tomto případě se hasičům podařilo požár lokalizovat přibližně hodinu od nahlášení, tedy v 15.27. Likvidaci pak velitel zásahu ohlásil krátce před 17. hodinou. Tento požár zůstal v 1. stupni požárního poplachu.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 19 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Během víkendu řešili hasiči v Libereckém kraji dvanáct požárů
Pro zraněného motorkáře v Jirkově u Železného Brodu letěl vrtulník
Plameny zachvátily stodolu v Dolní Sytové
Hasiči zasahovali u požáru nákladního auta v Horské Kamenici

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pět lékáren v našem kraji bude mít opět otevřeno i v neděli

Vláda České republiky zakázala nedělní prodej v maloobchodech. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno 5 lékařských pohotovostí. Jedna provozovna v Liberci, dvě v České Lípě a po jedné v Turnově i Jablonci nad Nisou. V sousedních krajích budou otevřeny lékárny ve městech Mladá Boleslav, Jičín a Vrchlabí. Tento přehled platí pro neděli 29. listopadu 2020.

Mikulášská nadílka v turnovské Ponorce

Vzhledem k aktuálnímu vývoji situace se letošní rodinné setkání s Mikulášem, andělem a čertem v pátek 4. prosince v turnovské Žluté ponorce uskuteční! Setkání bude tentokrát probíhat venku, po rodinách za omezeného počtu osob a bez doprovodného společného programu. Pro účast je nutné si domluvit a rezervovat termín viz kontakty. Setkání s M.A.Č. probíhají klidně - individuálně (po rodinách, skupinkách). Přihlášky: 722 642 287, 481 311 364, info@ponorkaturnov.cz.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zasněžené Benecko objektivem Zdeňka Horáka
Krkonošský výlet nabídne výhledy, lezení ve stromech i závody motokár
Med, svíčky i mateří kašička. Regionální výrobci jsou pilní jako včelky
Rekonstrukce ulice Boženy Němcové v Turnově byla dokončena
Soutěž Karla Hubáčka začíná dřív, propojí se s celostátní Stavbou roku

Nejčtenější články

24.11.: Hoří Jilemnická bouda na Horních Mísečkách
25.11.: Řidič na mokré vozovce u Železného Brodu narazil do svodidel
24.11.: Strážní a informační službu v Krkonoších podpořila Nadace ČEZ

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT