Hattrick přepeřského Abrahama proti Velkým Hamrům

08.05.2017 21:06:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Rovensko pod Troskami,Přepeře

V dalším kole krajské I.A třídy Přepeře po dvou gólech z derby s Košťálovem opět navázaly na sérii s nulou a 6:0 si podaly rezervu Velkých Hamrů. Hattrick si v utkání připsal zkušený Martin Abraham. Naplno bodovalo i Rovensko, které rozhodlo gólem pět minut před koncem a bod si připsal i Košťálov remízou ve Stráži nad Nisou.

Přepeře - Velké Hamry B 6:0 (2:0)

Přepeře  na turnovském stadionu začaly utkání počátečním náporem. Již ve 3. minutě se Bína na pravém křídle zbavil obránce, odcentroval na penaltu, kde Fedorko ve výskoku hlavičkoval a brankář Průcha reflexivně vyrazil jeho hlavičku na břevno. V 6. minutě se dostal po kombinaci k balónu Vlach a z 18 metrů vyslal prudkou střelu, kterou ale brankář hostů tentokrát vyrazil z pod břevna na rohový kop. Ve 22. minutě unikl po pravém křídle Bína, dostal se do vápna, udělal kličku obránci, který ho podrazil, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá... O minutu později Bína svojí akci po pravém křídle zopakoval, ale stihl odcentrovat pod sebe na hranici velkého vápna, kde nabíhající Abraham do protipohybu brankáře s přehledem skóroval - 1:0. Ve 42.min zatáhl po levé straně míč Petřík, odcentroval na Ježka,který prodloužil na zadní tyč, ale nabíhající Horák netrefil odkrytou branku. Ve 45. minutě odcentroval z pravé strany Horák a Petřík se na penaltě ve výskoku položil do střely a pravačkou nekompromisně zavěsil 2:0.

Druhý poločas začal opět náporem Přepeř. V 50. minutě Vlach našel za obranu nabíhajícího Ježka, který nezištně hlavou přiťukl Abrahamovi, a ten s klidem podél vybíhajícího brankáře zvýšil na 3:0. V 54. minutě byl faulován Bína. K trestnému kopu z 25 metrů se postavil Nesvadba a svojí obávanou levačkou přes zeď vymetl pavučiny v levé šibenici - 4:0. Po této brance hra ztratila plynulost, domácí se nikam nehnali a hosté se více než hře věnovali diskuzím s rozhodčími. V 77. minutě Bína centroval z pravé strany, Horáček si zpracoval míč na prsa, a jeho pohotová střela šla pár decimetrů nad branku. O minutu později výborně hrající Abraham vystihl na půlce rozehrávku hostí a svojí přesnou přihrávkou vybídl Ježka k sólu. Přepeřský kanonýr nezaváhal a střelou na zadní tyč nedal gólmanovi šanci - 5:0. V 83. minutě vyslal Bína za obranu opět Ježka a ten předložil před prázdnou branku lahůdku pro Abrahama, který zkompletoval hattrick - 6:0. V 87. minutě ještě pláchl po pravém křídle Bína, odcentroval a nabíhající Ježek trefil tyčku.

„Od začátku jsme měli hru pod kontrolou a zaslouženě vyhráli. Výborně zahrál Abraham, který byl skoro u všech branek," doplnil asistent trenéra Přepeř Miroslav Kvapil.

Branky: 23., 50. a 83. Abraham, 45. Petřík, 54. Nesvadba, 78. Ježek. Rozhodčí: Špidlen - Maruška, Dytrt, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Přepeře: Koudelka - Hrmo (39. O. Horák), Vokáček, Nesvadba, Petřík -Bína, Vlach, Abraham (84. Kvapil), Horáček - Ježek, Fedorko.

Desná - Rovensko 0:1 (0:0)

V Desné se hrálo na staré umělce 10 let za zenitem, takže nebyl moc vhodný prostor na přesné kombinace. Utkání bylo vyrovnané, ale v závěru měli více sil hosté, nastřelili břevno a v 86. minutě nakonec Němec rozhodl o jejich cenné výhře.

Branky: 86. Němec. Rozhodčí: Mařatka - Brož, Ouředník, ŽK: 2:0. Diváků: 100. Rovensko: Prokopec - Vítek, Valentin, Kočí, Vágenknecht (57. Pařízek), Mencl Bangha, Štěpnička, Krejčík, Němec, Koubek.

Stráž n. N. - Košťálov 1:1 (1:1)

To hlavní se stalo v zápase hned v úvodu, domácí se bleskově v 6. minutě dostali díky gólu Landy do vedení, ale za minutu srovnal za hosty Koldovský. Ve 30. minutě byl vyloučen za druhou žlutou kartu domácí Pappas a hosté tak měli výhodu hráče navíc. Taková hra ale bývá ošidná, navíc proti poslednímu celku tabulky, který se potřeboval rvát o každý bod. Nakonec ve druhé části už žádný další gól nepadl a obě mužstva brala po bodu.

Branky: 6. Landa - 7. Koldovský. Rozhodčí: Bohata - Šubrt, Mach, ŽK: 4:4, ČK: 1:0 (30. Pappas). Diváků: 50. Košťálov: Klazar - Rypl (46. Baudyš), Vancl, M. Šalda (46. J. Šalda), Klaban, Grafek, Holovič (91. Franc), Cerman, Koldovský, Sádek, Janata.