Házenkářky Turnova dokázaly bodovat s favorizovanými Budějovicemi

11.12.2013 20:34:59 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

K poslednímu utkání podzimní části soutěže zajíždělo deset turnovských házenkářek s téměř uzdraveným trenérem Romanem Fuchsem k utkání za vedoucím celkem druhé ligy do Českých Budějovic. Utkání s lídrem se Turnovačkám povedlo a po remíze přivezly domů bod.

TJ Loko České Budějovice - TJ Turnov 27:27 (13:13)

Vstup do utkání byl na obou stranách nervózní a poznamenaný technickými chybami jak domácích, tak hostujících hráček. Ve 2. minutě se dostaly poprvé do vedení budějovické hráčky, na což odpověděly Turnovačky v 6. minutě vyrovnáním. V 9. minutě vedly Jihočešky již 5:1, ale do 13. minuty dokázaly turnovské házenkářky stáhnout na jednu branku 5:4. Až do konce prvního poločasu musely házenkářky z Turnova neustále dotahovat, což se jim dařilo. K překvapení domácích hráček i diváků svítil na ukazateli vyrovnaný poločasový stav 13:13. Škoda, že se turnovským házenkářkám nedařilo v prvním poločase častěji blokovat střely vysoké Jihočešky A. Dolejšové, hráčky se zkušenostmi z nejvyšší házenkářské soutěže WHIL a druhé nejlepší střelkyně 2. ligy (v zápase nastřílela celkem 9 branek). Lehce se nebránila ani rychlá Z. Hondlíková hrající na pravém křídle (7 branek).

Turnovské házenkářky bojovaly a tak byl vyrovnaný stav také ve 34. minutě, kdy hráčky z Turnova srovnaly na 16:16. Třemi úspěšnými střelami se turnovský celek do 37. minuty dostal do tříbrankového vedení, ale o 3 minuty později bylo opět vyrovnáno 19:19. Gólová přetahovaná trvala po celý druhý poločas. V 56. minutě vedly házenkářky z Českého ráje 27:25 a na spadnutí bylo překvapení 11. kola. Bohužel, s domácími házenkářkami a jejich fanoušky byly proti i rozhodčí, kteří některé obranné zákroky trestaly na obou stranách rozdílně - fauly domácích hráček na/ v šestce „odměňovaly" pouze devítimetrovými hody. Domácím se podařilo vyrovnat až v 59. minutě. Turnovačky si od prvního celku druholigové tabulky přivezly do Turnova zaslouženě jeden bod a po podzimní části soutěže skončily na výborném 4. místě druholigové tabulky!

„Musím pochválit všechny hráčky, které do Budějovic jely. V koutku duše jsem měl ze zápasu obavy, ale nakonec jsem si uvědomil, že soupeři asi pochopili, že nejsme ten tým co před rokem a že s námi musí počítat. Některé naše výsledky musí budit respekt. Myslím si, že se Budějovice po celkem slušném náskoku v úvodu (5:1) uspokojily se snadným zápasem. Naše zlepšování jim muselo přidělat vrásky. V obraně se udělalo několik školáckých chyb, které soupeřky trestaly, ale v útoku moje svěřenkyně dokázaly, že mají chuť se prosadit. Dobrý pohyb a individuální uvolňování slavily úspěch. Vyšly nám všechny rychlé útoky, které holky rozjely po zisku míče. Střelecky se prosadila Claudie a Dáša, přidaly se i ostatní - Lucka, Adéla, Romana, Iva. V průběhu utkání se zlepšila obrana, kdy holky včas přerušovaly, pomáhaly si a hlavně ke konci utkání předvedla dobré zákroky Bohula. Nebudu mluvit o výkonu rozhodčích - některá rozhodnutí byla přinejmenším podivná, ale holky zabojovaly a svým výkonem zaskočily i diváky, kteří měli nepříjemné, až nesportovní, připomínky pokud „budějky" vyhrávaly. Když jsme převzali vedení my, seděli jako zařezaní a probudili se opět až ke konci. Podzimní část soutěže vyšla nádherně. V holkách se něco probudilo nebo zlomilo a já doufám, že jarní část bude stejně úspěšná. Být u středu tabulky, nebo lépe řečeno v horní polovině, je nádherné, ale zároveň zavazující. Jsem rád, že se mohu vydávat za trenéra turnovského celku. Holky mi udělaly radost," hodnotil utkání trenér Turnova Roman Fuchs.

Rozhodčí: Čapek, Hladký, ŽK: 1:1, 7m hody: 3:2, vyloučení 2:4, ČK: 0:1. Sestava Turnova (branky): Kučerová B. - Davidová C. (7), Aissi D. (5), Ševrová L. (4/2), Kohoutová R. (3), Koubková A. (3), Tichá I. (3), Nalezencová J. (1), Šafářová A. (1), Ševrová V.