Hejtman ocenil krajské reprezentanty v hasičském sportu

16.11.2016 19:15:38 | Autor: Blanka Daníčková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Poniklá,Martinice,Bozkov,Liberecký kraj,Pojizeří

Hejtman ocenil krajské reprezentanty v hasičském sportu

Hasiče reprezentující Liberecký kraj na celostátních mistrovských soutěžích v požárním sportu ocenil za jejich sportovní výkony hejtman Martin Půta. K úspěchům poblahopřál sedmdesáti sportovcům z mládežnických i dospělých kategorií, zvláštní ocenění získala Šárka Jiroušová z Poniklé, ale vůbec nejvíce oceněných družstev měl SDH Bozkov.

„Hasičský sport dělá Libereckému kraji dlouhodobě dobré jméno a výkony všech sportovců jsou skvělé, zejména pokud si člověk uvědomí, že se hasičině věnují ti dobrovolní ve svém volném čase. Nicméně ať již oni, tak i jejich profesionální kolegové jsou pro všechna města a obce velmi důležití, a to nejen proto, že zachraňují lidské životy a majetek nás všech, ale mnohdy jsou i hybnou silou kulturního a společenského života v obcích. Za to vše jim moc děkuji," uvedl hejtman Martin Půta.

Družstvo žen SDH Bozkov<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého krajeSpolu s ním se ke gratulantům připojili i krajský ředitel Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Luděk Prudil, Vladimír Boháč za krajskou organizaci České unie sportu a Jiřina Brychcí za Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a starostka Krajského sdružení hasičů ČMS Libereckého kraje Renata Šimíková

 Oceněna byla družstva mužů, žen, HZS LK, dorostenci, dorostenky, děti, jednotlivci: dorostenci a dorostenky v kategoriích mladší, střední a starší a závodníci FTA.

V rámci předávání se také přítomní aktivní sportovci dozvěděli, že se v nadcházejících letech v České republice odehrají dva významné hasičské podniky, kde mají šanci ukázat, co dovedou. V roce 2017 se má v Praze konat hasičské mistrovství světa a o rok později se jeho hostitelským městem stane dokonce Liberec.

Seznam oceněních hasičských sportovců:

Kategorie mládež do 15 let

SDH Poniklá - okres Semily, je sborem s více jak 130letou tradicí. Tradicí je zde i práce s mládeží. Na mistrovství České republiky hry Plamen v roce 2016 v Českých Budějovicích tým obhájil svou mistrovskou pozici z roku 2015. Mladí hasiči se stali opět mistry republiky. Tým soutěžil ve složení: Sandra Šperlová, Šárka Holubcová, Kristýna Kunertová, Lukáš Tomíček, Petr Novák, Matěj Hlůže, Vojta Holubec, Josef Krauze. Trenéry kolektivu jsou: Květa Kavánová, Eva a Ladislav Čurdovi.

Kategorie dorostenek

SDH Bozkov - opět okres Semily. Sbor má rovněž dlouholetou tradici v práci s mládeží. Družstvo dorostenek tvoří ostřílené hasičky, které začínaly v dětských týmech a jsou dobrým kolektivem. Při své účasti na MČR v Českých Budějovicích vybojovaly 6. místo. Do mistrovského týmu patří: Jana Natálie Holcová, Jana Doležalová, Veronika Chlupáčová, Michaela Martínková, Alena Marková, Anna-Marie Priščáková a tým doplnily Dana Rydvalová z SDH Jesenný, Eliška Lukešová SDH Roprachtice. Vedoucím je Karel Čermák.

Kategorie dorostenců

SDH Poniklá - okres Semily. Na MČR hry dorostu v roce 2016 v Českých Budějovicích tým obsadil 9. místo. Složení tohoto týmu: Tomáš Pírko, Patrik Šimůnek, Kryštof Hájek, Aleš Hartig, Jiří Kučera, Matěj Hlůže, František Erlebach, Jaroslav Šmíd. Vedoucími jsou Květa Kavánová, Eva a Ladislav Čurdovi.

Jednotlivci

Mládežnické kategorie dorostu - jednotlivců, se dále dělí do tří skupin podle věku. I zde měl Liberecký kraj své zástupce na Mistrovství republiky dorostu v Českých Budějovicích.

Dorostenky mladší
Kateřina Ježková, SDH Nedaříž z okresu Semily - 14. místo ve své kategorii

Dorostenky střední
Sabina Votočková, SDH Smržovka z okresu Jablonec nad Nisou - 10. místo ve své kategorii

Dorostenky starší
Markéta Valkounová, SDH Paceřice z okresu Liberec - 10. místo ve své kategorii

Dorostenci mladší
Tomáš Radostný - SDH Stráž nad Nisou okres Liberec - 3. místo ve své kategorii

Dorostenci střední
Jaroslav Votoček - SDH Vilémov okres Semily - 14. místo ve své kategorii

Dorostenci starší
Jiří Tomíček - SDH Martinice v Krkonoších okres Semily - 12. místo ve své kategorii

Kategorie dospělých - ženy

SDH Bozkov - ženy na MČR v požárním sportu letos v Brně obsadily 15. místo a soutěžily v následujícím složení: Natálie Holcová, Karolína Bušková, Jana Doležalová, Veronika Chlupáčová,
Veronika Soukupová, Alena Marková, Eva Klímová, Lucie Kafková, tým doplnily Dana Rydvalová z SDH Jesenný a Eliška Lukešová SDH Roprachtice. Trenér Karel Čermák.

Kategorie dospělých - muži

SDH Bozkov - okres Semily. Mistrovství ČR v požárním sportu 2016 v Brně 12té místo. Složení:
Jiří Lampa, Václav Hušek, Tomáš Blažek, Jaroslav Šmíd, Tomáš Kafka, Jan Lampa, Karel Čermák, tým doplnili Aleš Hartig, Michal Papuga, Jakub Stejskal - všichni z SDH Vilémov. Vedoucí kolektivu Karel Čermák.

Tým profesionálních hasičů<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Liberecký kraj na Mistrovství ČR v požárním sportu reprezentovalo i družstvo Hasičského záchranného sboru ve složení: Martin Kulhavý, Jakub Menšík, Jaroslav Krejčík, Martin Kašťák, Lukáš Němec, Vladimír Novotný, Matěj Masný, Zdeněk Jirouš, Petr Bárta. Vedoucí soutěžního týmu: Pavel Štěpánek.

V letošním roce se konal II. ročník Mistrovství České republiky dobrovolných hasičů v disciplínách TFA. Postup si svým umístěním v Severočeské lize vybojovali následující závodníci: Pavel Dvořák SDH Nová Ves u Chrastavy, ve své kategorii obsadil 6. místo, Vladimír Židlický SDH Chrastava, ve své kategorii 34. místo, Jiří Brázda Brázda SDH Karlinky, 42. místo, Petr Augusta SDH Karlinky, 43. místo, Roman Mojžíš SDH Lužec, ve své kategorii 14. místo.

Zvláštní ocenění

Šárka Jiroušová, která se požárnímu sportu začala věnovat před deseti lety. Její oblíbenou disciplínou je běh na 100 metrů s překážkami, je držitelkou řady národních. Má na svém kontě vítězství na mistrovství republiky, je opět vítězkou Českého poháru, a stálicí na světových kláních. Na MS v Ostravě se letos umístila na druhém místě s časem 16,03 s. I tento čas ale již překonala na podzimním závodě v Pískové Lhotě a její nový rekord v disciplíně 100 metrů s překážkami má hodnotu 15,89 s. Je studentkou Technické univerzity Liberec. Jejím domácím sborem je dnes již několikrát zmiňovaný Sbor dobrovolných hasičů Poniklá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Bozkově vyhlásili nejlepší v soutěži O pohár dráčka Soptíka
Obrazem: Tanvaldský pohár hasičů 2016
Krajští hasiči si vedli úspěšně při Memoriálu záchranářů z Manhattanu
FOTO: Podkozákovská liga hasičů pokračovala na semilském stadionu
Družstva Poniklé a Bozkova vezou medaile z hasičského šampionátu
FOTO: Hasičská mládež závodila na semilském stadionu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji bude Zdeněk Chmelík

Výkonný výbor TOP 09 schválil kandidáty pro volby do Poslanecké sněmovny. Lídrem TOP 09 v Libereckém kraji se stal zastupitel města Liberec a technický ředitel výrobní firmy Zdeněk Chmelík. Na dalších místech kandidátky najdeme lékaře Miloše Rejmonta, krajinného inženýra Jiřího Klápštěho nebo ředitele jazykové školy Jiřího Vondráčka. TOP 09 bude kandidovat v koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL, TOP 09). „Česká republika potřebuje plán pro cestu z krize, musíme konečně rozsvítit světlo na konci tunelu. Jako podnikatel sám moc dobře vím, jak těžké to dnes podnikatelé mají. Řadě z nich koronavirová krize zničila podnikání, jiní se drží zuby nehty a docházejí jim síly. Stát se bohužel na některé z nich úplně vykašlal a jiným poskytl jen nedostatečnou podporu. To jsou problémy, které musíme začít řešit co nejdřív,“ řekl lídr TOP 09 Zdeněk Chmelík.

Tipy na výlety po Českém ráji v nové podobě

Období jara a s ním spojené výletování se blíží. Pro snazší orientaci v nabídce regionu Sdružení Český ráj pro zájemce připravuje tipy na výlety v nové formě elektronického flipbooku. Aktuálně jsou k dispozici první z nich, a to je Český ráj ve filmu a pohádkách. „V katalogu najdete deset tipů na pohádkové výlety, v rámci kterých se můžete vypravit například na zámek Sychrov za princeznou Zlatovláskou, za čerty do Klokočských skal nebo loupežníkem Rumcajsem do Jičína. Flipbook si můžete pohodlně otevřít ve svých počítačích i telefonech, tipy jsou doplněny o fotogalerie a také trasu výletu na portálu mapy.cz," přiblížila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Na mrtvém dřevě stojí živý les
Sklářský gigant Crystalex přežil vlastní smrt
Podkrkonošská uzenina z Bělé sklízí úspěchy celá léta
Hořel dům ve Frýdštejně, jednu osobu ošetřili záchranáři
Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky

Nejčtenější články

02.03.: Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky
01.03.: ORP Turnov dostala výjimku z omezení pohybu osob
01.03.: Policisté kontrolovali mezi Turnovem a Svijany dálniční známky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT