Družstva Poniklé a Bozkova vezou medaile z hasičského šampionátu

08.07.2016 21:55:30 | Autor: Karel Čermák | Rubrika: SPORT | Obce: Poniklá,Bozkov

Družstva Poniklé a Bozkova vezou medaile z hasičského šampionátu

O prvním červencovém prodlouženém víkendu se v Českých Budějovicích konalo Mistrovství České republiky hry Plamen a soutěže dorostu v hasičském sportu. Výborně si zde vedla družstva Poniklé a Bozkova i někteří jednotlivci.

Po bojích v krajských kolech postoupilo na tyto závody z jednotlivých krajů 15 nejlepších týmů dětí, dorostenek, dorostenců a jednotlivců rozdělených podle věku a pohlaví. Konkurence se letos sešla ohromná a dosahované výsledky vysoko překračovali například loňský šampionát v Praze.

Hra Plamen patří pro dětské kolektivy do 15 let. Náš kraj reprezentoval tým Poniklé, který má s touto soutěží dlouhodobé zkušenosti a téměř pokaždé patří k favoritům. Stejně tak i letos. Až na nepovedený požární útok CTIF dokázala Poniklá v jedné disciplíně obsadit 2. místo a v dalších čtyřech zvítězit, což jim v součtu zajistilo celkové prvenství a titul mistra České republiky pro rok 2016. 

Mistrovství České republiky hry Plamen a soutěže dorostu v hasičském sportu Semilský okres měl své zastoupení i v týmech dorostu - dorostenky Bozkova a dorostenci Poniklé ovládli krajská kola, a zaslouženě si tak vybojovali postup. Kluci Poniklé startovali v této kategorii takto vysoko poprvé a rozhodně nezklamali. V jednotlivých disciplínách se umístili ve středu startovního pole a celkové 9. místo je velmi solidní.

Slečny z Bozkova jsou přece jenom malinko zkušenější a jejich ambice byly vyšší než u týmu dorostenců. Hned první disciplína - běh na 100 metrů překážek ale ukázal, jak vysoko bude letos slušné umístění. Neuvěřitelně kvalitní výsledky favorizovaných soupeřek znamenaly, že dosažený souček 98,36 je sice kvalitní výsledek, ale v dnešní konkurenci to znamenalo až 9. místo. Skvělého úspěchu ale dosáhla Eliška Lukešová z SDH Roprachtice, která již druhý rok posiluje bozkovský tým. V druhém rozběhu se do toho opřela a skvělým osobním rekordem 17:54 obsadila v konkurenci reprezentantek skvělé 3. místo v hodnocení jednotlivkyň.

Po zveřejnění výsledků testů se holky díky chybám soupeřek posunuly na 7. místo, což by tým v tu chvíli bral všema deseti. Bohužel hned další disciplína - štafeta 4x 100 se Bozkovačkám nepovedla. V prvním pokusu prohmátlý minimax a v druhém pád na překážce znamenaly pokaždé čas přes 72 a pokles v celkovém hodnocení až na 10. místo. 

Mistrovství České republiky hry Plamen a soutěže dorostu v hasičském sportu<br />Autor: Karel Čermák Vše tak zůstalo na poslední královské disciplíně - požárním útoku, tedy na tom, v co si opravdu věří. A oprávněně. Svým prvním pokusem dosáhly čas 26,51 a dlouhou dobu vedly hodnocení disciplíny. Poté je sice překonaly absolutní mistryně z Pískové Lhoty, ale již nikdo další. Druhé místo, a titul vicemistryň tak putuje do Bozkova, což je v této prestižní disciplíně bráno jako velký úspěch. Navíc díky zaváhání soupeřek se holky posunuly na celkové krásné 6. místo, což je pro ně historicky druhý nejlepší výsledek.

Pojizeří mělo své zástupce i mezi jednotlivci. V kategorii středních dorostenců startoval Jaroslav Votoček z Vilémova, a i když se mu moc nedařilo, určitě nabrané zkušenosti zúročí v dalších letech.  O trochu lépe se dařilo Jiřímu Tomíčkovi z Martinic v Krkonoších, ale i pro něj je získání zkušeností největší devizou tohoto mistrovství.

Podobně se vedlo i Kateřině Ježkové z Nedaříže, která sice běžecky na tom byla solidně, o šanci na lepší výsledek ji ale připravila chyba v testech. Už postup na mistrovství je pro závodníky úspěchem a prosadit se ve velké konkurenci není nic lehkého, proto je třeba nejen všem týmům, ale i jednotlivcům poděkovat za dobrou  reprezentaci našeho okresu a kraje.

Předchozí MČR dorostu:

FOTO: Dorost SDH Bozkov zářil na Mistrovství České republiky

FOTO: Hasiči z Bozkova slaví titul Mistra České republiky v dorostu

Jan Lampa: Trénovat sprint se dá všude, kde jsou překážky a rovná zem

Další články najdete v rubrice SPORT - Hasičský sport

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Prameny pod Valdštejnem a Boží voda v Turnově jsou pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že podle posledních rozborů je voda ve sledovaných pramenech pitná. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem a pramene Boží voda v Turnově z 15. září 2022 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je z obou pramenů pitná.

Workshop přiblíží podstávkové domy a lidovou architekturu

Kulturní workshop s názvem Dny lidové architektury, který je jednou z aktivit evropského projektu Za společným dědictvím na kole i pěšky, pořádá v pátek 23. září Liberecký kraj. Hlavním cílem projektu je zpřístupnit veřejnosti přírodní a kulturní dědictví - podstávkové domy a lidovou architekturu. K tomu účelu poslouží nový přeshraniční turistický produkt pro pěší a cyklisty. Územím, které zahrnuje, je Ústecký kraj (České Švýcarsko, Šluknovský výběžek), Liberecký kraj (Českolipsko), Saské Švýcarsko, Lužické hory, region Zittauer Gebirge (jižní část Horní Lužice). Projekt zajistí dobré cyklistické i pěší propojení přeshraničního regionu. „Neustále hledáme cesty, jak lidem představovat zajímavá témata našeho kraje. Podstávkové domy jsou přeshraniční fenomén, a právě proto je tu prostor pro spolupráci vzdělávání a oblasti cestovního ruchu," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ohlédnutí za Dnem s T. G. M. v Turnově
Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
Opustil nás kameraman a novinář Milan Brunclík
Turnov veze bod z Benátek nad Jizerou
Jak probíhala letní dětská rekreace v našem kraji v roce 2022

Nejčtenější články

26.09.: Mezi Železným Brodem a Semilami vykolejil vlak
25.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
25.09.: V Semilech zopakovala vítězství Volba pro Semily, těsně před ANO

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT