Hokejisté HC Lomnice jsou přeborníky Libereckého kraje

20.02.2012 20:38:42 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Do Lomnice nad Popelkou přijel k utkání krajské hokejové ligy loňský mistr PSK Liberec, který hrál v posledních zápasech výborně. Lomnice ale nastoupila do posledního domácího utkání s touhou vyhrát a nakonec po právu oslavila před vlastním publikem mistrovský titul.

Mistrem jsou Lomničtí i bez ohledu na výsledky posledního kola, nyní v neděli odehrají povinné poslední kolo a poté zahájí kvalifikaci o druhou ligu. Lomničtí diváci tak znovu uvidí několik zvučných soupeřů.

HC Lomnice - PSK Liberec 7:3 (3:1, 2:0, 2:2)

Lomnickým pomohla 9. minuta, kdy při vyloučení hostujícího Maděry propálil Zárubu ranou od modré Svoboda. V 11. minutě vyřešil spolupráci s Jakubem Syrovátkou dobře David Bláha a bylo to 2:0. Klid na lomnické hokejky přinesla 14. minuta a rána Pavlase od modré čáry tečovaná L. Syrovátkou, která znamenala vedení už 3:0. Domácí se uklidnili až příliš a na konci první části je potrestal snížením liberecký Baran.

Lomnice převahu ve druhé třetině zúročila v rozmezí 17 sekund, kdy vstřelila dvě branky. Nejprve ve 32. minutě využil přesilovou hru Bláha, když tak dlouho hledal bratry Syrovátkovi přihrávkou až byl zcela sám před brankářem a zblízka mu nedal šanci. A za sedmnáct sekund našel Zdeněk Pavlas u pravé tyčky nádherně Lukáše Syrovátku a ten dal svou pátou víkendovou branku - 5:1.

Když ve 49. minutě zvýšil Špaček na 6:1, zdálo se být rozhodnuto. Následoval ale výpadek Lomnice, který hosté dokázali dvakrát ztrestat a znovu trochu zdramatizovali utkání. Za chvilku se rozezvučela tyčka branky Skákalíka, ale domácí se znovu vzpamatovali a v 54. minutě Špaček odmítl dramatický konec 7:3. Závěr zápasu ještě zpestřilo několik šarvátek, ovšem poté již mohly naplno vypuknout mistrovské oslavy.

Branky a nahrávky: 9. Svoboda (Špaček), 11. Bláha (Syrovátka J.), 14. Syrovátka L. (Pavlas, Bartoš), 32. Bláha (Pavlas), 32. Syrovátka L.(Pavlas), 48. Špaček (Karásek), 53. Špaček (Rudiš,Svoboda)- 18. Baran (Beníšek), 49.Šrejma (Maděra), 49. Baran (Šebesta,Beníšek). Rozhodčí: Neťuka - Bosák, Záruba. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 159.

Lomnice nad Popelkou: Skákalík - Pavlas, Bartoš, Svoboda, Martinec, Sehnoutek, Vágenknecht - Syrovátka L., Bláha, Syrovátka J. - Junek, Lemfeld, Karásek - Špaček, Rudiš, Majdič. PSK Liberec: Záruba (41. Bažant) - Zákoutský, Číž, Ubry, Kapoun,Kotrč, Češka, Maděra, Baran, Černý, Šrejma, Šebesta H., Šebesta K., Beníšek, Francl.

Krajská liga:

1. HC Lomnice n. Pop.   15            9            0            3            3          85: 56              30
2. HC Bohemians Praha  15            9            0            0            6          82: 89              27
3. HC Frýdlant               15            6            0            1            8          71: 83              19
4. PSK Liberec               15            4            0            0            11        68: 87              12

HC Predators Česká Lípa odstoupil ze soutěže, HC VTJ Ještěd Liberec odstoupil ze soutěže zbylá utkání byla kontumována.