Hokejisté Lomnice pokračují v dobrých výkonech

09.10.2013 11:15:46 | Autor: HC Lomnice a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Lomničtí hokejisté se rozjeli do sezony skvěle a v dobrých výkonech nadále pokračují, i když už ztratili první body po remíze s Hvězdou Praha. V Liberecké lize mužů podruhé vyhráli, když dokázali přehrát PSK Liberec na jeho ledě.

O víkendu čeká na lomnické hráče opět plný zápřah dvou zápasů. V sobotu 12. října v rámci Liberecké ligy přivítají na domácím stadionu od 18 hodin českou Lípu a v neděli 13. října zajíždějí k utkání Pražského přeboru do Prahy, kde se utkají se Žižkovem.

HC Lomnice n. P. - HC Hvězda Praha 6:6 (1:2, 2:3, 3:1)

V sobotu Lomničtí přivítali asi zatím nejtěžšího soupeře v sezoně Hvězdu Praha. Domácí se snažili zvládnout zápas takticky z důvodu nekompletního kádru hlavně v zadních řadách. Přesto se utkání odehrávalo ve vysokém tempu s šancemi na obou stranách. Jako první se prosadili hosté, když akci Loba a Nedvěda dokonal Mojžíš. Za Lomnici ale hned v 7. minutě odpověděl Vašek po souhře Knapa a Kucha - 1:1. Druhý gól hostí vsítil v 15. minutě Nedvěd, čímž uzavřel skóre prví třetiny na 1:2.

Druhou třetinu začala přestřelka, kterou odstartoval ve 25. minutě střelou od modré Kuch po přihrávce Vaška 2:2. Ve 26. minutě odpověděl vrácení vedení Hvězdě Fuks, ale ve 27. minutě vyrovnal opět Vašek, když akci tentokrát sehrál s Valou a Martincem. Do konce druhé třetiny však už úřadovali jen hosté. Nejprve ve 29. minutě Lobo a ve 33. minutě zvyšoval Kukla na 3:5.

Do třetí třetiny Lomnice hru více otevřela, a to přineslo ovoce hned ve 44. minutě Bláhovi, který s přispěním Rudiše snížil na 4:5. Následně ve 47. minutě odraženou střelu Lemfelda zakončil Junek 5:5. Stav byl náhle srovnaný a fanoušci Lomnice začali podporovat domácí tým skandováním „Lomnice do toho". K jejich radosti ve 48. minutě Vašek dal bezprostředně po vhazování vedoucí gól 6:5, čímž dokončil hattrick. Vypadalo to, že si už Lomnice vítězný stav uhlídá, ale v 52. minutě Dufek tvrdou střelou propálil Vinkláře a upravil na konečných 6:6.

Branky a nahrávky: 7. Vašek (Knap, Kuch), 25. Kuch (Vašek), 27. Vašek (Vala, Martinec), 44. Bláha (Rudiš), 47. Junek (Lemfeld), 48. Vašek (Lemfeld) - 5. Mojžíš (Nedvěd, Lobo), 15. Nedvěd (Nacházel), 26. Fuks (Nacházel, Zeman),29. Lobo, 33. Kukla (Fuks, Němec), 52. Dufek (Nedvěd). Rozhodčí: Neťuka - Doležal, Škréta. Vyloučení: 7/10, navíc Fiala (HVE) 10min. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 123. Lomnice nad Popelkou: Vinklář (Skákalík) - Bartoš, Vala, Martinec, Kuch, Košťák - Bláha, Lemfeld, Syrovátka J. - Maryška, Junek, Syrovátka L. - Vašek, Rudiš, Knap. Hvězda Praha: Srb (Vokatý) - Malý, Budina, Abrahám, Zeman, Dufek, Petráček - Fiala, Fuks, Nacházel - Hučko, Nedvěd, Lobo - Možíš, Kukla, Němec.

PSK Liberec - HC Lomnice n. P. 4:6 (0:2, 2:2, 2:2)

V neděli vyjeli Lomničtí hokejisté na PSK do Liberce. Na hráčích byla znát únava ze sobotního utkání a tempo hry bylo poněkud línější, což dávalo prostor ke hře soupeři. Utkání však otevřel ve 12. minutě Knap po akci s Lemfeldem. Dále v 16. minutě Rudiš sám zavezl puk, pak jej sám vybojoval a sám zvýšil na 0:2 pro Lomnici. Ve 24. minutě ujeli Rudiš a Junek, který tentokrát zakončil - 0:3. Ovšem ve stejné minutě snížil Kotrč a po něm Černý na 2:3. Klid Lomnici přinesla ve 25. minutě akce Junka a Syrovátky, kterou zakončil Rudiš 2:4.

Do třetí třetiny vstoupili lépe domácí a ve 42. minutě snížil skóre Maděra a ve 45. minutě Šostý vyrovnal na 4:4. To bylo naštěstí ze strany domácích vše. Lomnice posbírala poslední zbytky sil a ve 46. minutě proměnil příležitost po asistenci Lemfelda ve vítěznou branku Vašek. V posledních vteřinách ještě upravil na 4:6 Knap.

Branky a nahrávky: 24. Kotrč (Urby), 24. Černý (Kotrč), 42. Maděra, 45. Šostý - 12. Knap (Lemfeld), 16. Rudiš, 24. Junek (Rudiš), 25. Rudiš (Syrovátka, Junek), 46. Vašek (Lemfeld), 60. Knap (Martinec, Vašek). Rozhodčí: Ledinský - Touš, Grundler . Vyloučení: 10/5 navíc Šorejs (PSK) OT+OK. Diváci: 28. Lomnice nad Popelkou: Skákalík (Vinklář) - Bartoš, Karásek, Košťák F., Erlebach, Martinec, Kuch - Knap, Vašek, Lemfeld - Syrovátka L., Rudiš, Junek - Rutkovský, Majdič, Matěja.