Hokejová sezona začala prvními zápasy Poháru Českého ráje

23.09.2018 15:42:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov,Lomnice nad Popelkou

Hokejisté z Pojizeří již prvními koly vstoupili do Poháru Českého ráje, ve kterém se střetávají Turnov, Lomnice, Jičín a Nová Paka. Dvě vítězství má již na kontě Nová Paka, zatímco Turnov dvakrát prohrál.

O víkendu se již hrálo i první kolo Liberecké ligy, o něm a podrobněji o přípravě Turnova  Lomnice vás budeme informovat.

BK Nová Paka - HC Lomnice n. P. 5:4 (2:1, 3:3, 0:0)

První třetinu měli o branku lepší domácí a konečný účet zápasu rozhodla právě jediná branka navíc pro domácí Novou Paku.

Branky Lomnice: 13. Rudiš, 27. Lemfeld (Rudiš, Knap), 35. L. Syrovátka (Václavec), 38. Václavec (Martinec). Lomnice nad Popelkou: Dulák (20. Hurej) - Martinec, Kuch, Špaček, Kotula, Lemfeld, J. Syrovátka - Maryška, Junek, Knap, Knap, Maťátko, Mizera, Rudiš, Václavec, L. Syrovátka.

HC Turnov 1931 - HC Stavební stroje Jičín 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)

Turnov k prvnímu zápasu v sezoně nastoupil ve velmi kombinované sestavě. V první třetině výkon domácího celku připomínal spíše mistrovskou kocovinu než výkon hodný úřadujících krajských mistrů. Jičín byl rozehranější a ve všech směrech lepší. Ve druhé a třetí třetině již domácí se soupeřem hráli vyrovnané utkání. Tentokrát ale Turnovu chyběla větší efektivita v zakončení a Jičín proto dovedl utkání k zasloužené výhře.

Branky: 12. Zákoutský Jiří (Kysilka M., Šimůnek Jiří), 60. Šimůnek Jiří (Eichler) - 6. Richter (Žďárský), 14. Richter (Žďárský), 19. Krumpholc (Prokop), 44. Žďárský (Richter, Žalud). Rozhodčí: Bernat - Svobodová, Krejbich. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:2, v oslabení: 0:0. Zásahy brankářů: 29:34 (11:13, 9:12, 9:9). Diváků: 146. Turnov: Fikrt - Eichler, Zákoutský Jan, Kysilka M., Zákoutský Jiří - Wieser, Maděra, Duda - Hujer, Dvořák, Šimůnek Jiří - Zákoutský P., Šimůnek Jakub, Mikule. Jičín: Rylich (31. Beneš) - Žalud, Mikolášek, Houser, Boček Šimon, Nový, Richter, Průšek, Žďárský, Prokop, Krejčík, Krumpholc, Dvořák, Rudolph, Boček Štěpán.

HC Turnov 1931 - BK Nová Paka 4:6 (0:1, 3:1, 1:4)

Druhé pohárové utkání Turnova se rozhodlo na začátku třetí třetiny, kdy hosté vstřelili dva góly a otočili skóre ve svůj prospěch na 3:4. V závěru pak hosté svou výhru potvrdili ještě dalšími góly.

Branky: 35. Hloušek (Vondráček), 37. Hloušek (Kysilka M., Mikule), 39. Dvořák (Duda), 53. Šimůnek Jiří - 9. Kadeřábek (Hric), 37. Chlebora (Mach, Zeman), 44. Hnik (Malík), 44. Pulec (Malík), 50. Pulec (Hnik, Erban), 53. Kadeřábek (Hric) Rozhodčí: Kaňkovský - Krejbich, Podrazil. Vyloučení: 8:7. Využití: 2:1, v oslabení: 0:1. Zásahy brankářů: 40:19 (13:7, 15:5, 12:7). Diváků: 123. Turnov: Fikrt (44. Kopecký) - Eichler, Zákoutský Jan, Zbroj, Šimůnek Jakub, Kysilka M., Zákoutský Jiří - Hanuš, Duda, Žmolil - Mikule, Dvořák, Šimůnek Jiří - Hloušek, Zákoutský P., Vondráček. Nová Paka: Veselý (35. Škop) - Spal, Decarvalo, Erban, Pulec, Pour, Erseka, Nedvěd, Šuvara, Kadeřábek, Hric, Malík, Hnik, Krsek, Zeman, Mach, Chlebora.