Hokejové derby rozhodl v poslední vteřině prodloužení turnovský Jágr

17.12.2018 22:38:27 | Autor: hct, hcl, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Hokejové derby rozhodl v poslední vteřině prodloužení turnovský Jágr

V hokejovém derby hraném v Turnově se Lomnice v první třetině dostala do vedení, ale po zbytek zápasu již dotahovala náskok domácích. V prodloužení byli šťastnější domácí, když derby rozhodl vteřinu před koncem prodloužení turnovský Petr Jágr.

Po vánoční pauze Turnov v sobotu 5. ledna vyzve na domácím stadionu v 17 hodin Slavoj Liberec a v neděli 6. ledna v 18 hodin přivítají lomničtí hráči Českou Lípu.

HC Turnov 1931 - HC Lomnice n. P. 5:4 pp (0:1, 3:1, 1:2 - 1:0)

Do zápasu lépe vstoupil Turnov a okamžitě po prvním buly zatlačil lomnické do defenzívy. Úvodní nástup turnovských však netrval dlouho a hosté přebírali postupně iniciativu, kterou završili vedoucím gólem na konci úvodní části.

Na začátku druhé třetiny měli domácí výhodu přesilové hry za faul vysokou holí a využili jí gólem zpoza branky. Turnov ožil a během pěti minut dokázal přidat dva zásahy a ujmout se komfortního dvoubrankového vedení. To však domácí uspokojilo a byli to Lomničtí, kteří měli více ze hry. Svou snahu korunovali pět minut před koncem kontaktním gólem. Třetí třetina byla až do poloviny vyrovnaná. Poté dostali domácí přesilovou hru pět na tři, kterou využili. Od této chvíle však lomničtí hokejisté zvýšili aktivitu a během pěti minut skóre vyrovnali.

Utkání tak dospělo až do prodloužení. Šance se střídaly na obou stranách. V úplném závěru prodloužení domácí dokázali puk do branky přece jenom dotlačit a prémiový bod zůstal v Turnově. Po konečném hvizdu rozhodčích byli vyhlášeni dva nejlepší hráči z obou týmů Matouš Bělohorský za domácí a Vladimír Martinec za hosty. Ocenění fair-play od turnovských pořadatelů obdržel i brankář lomnických Martin Dulák, jenž se přiznal k vyrovnávací brance, kterou rozhodčí Kostka neuznal v minulém kole, zápase v Lomnici.

Branky: 23. Bělohorský (Eichler), 27. Maděra, 28. Bělohorský (Hloušek), 50. Hloušek (Bělohorský), 65. Jágr (Zákoutský Jiří) - 17. Rudiš (Maťátko), 35. Junek (Syrovátka L.), 52. Maťátko, 56. Knap David (Martinec). Rozhodčí: Kaňkovský - Hanzlík, Štrébl. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:2, v oslabení 0:0. Zásahy brankářů: 31:33 (16:13, 5:4, 8:12 - 2:4). Diváků: 239. Turnov: Fikrt - Eichler, Zákoutský Jiří, Zákoutský Jan, Šuráň, Kysilka M., Šimůnek Jakub - Hloušek, Bělohorský, Vondráček - Maděra, Jágr, Duda - Hanuš, Dvořák, Hujer. Lomnice: Dulák - Sehnoutek, Martinec, Špaček, Kuch, Syrovátka J., Lemfeld, Junek, Knap David, Maťátko, Knap Daniel, Syrovátka L., Rudiš, Drahoňovský, Mizera.

Další utkání 16. kola: Frýdlant - Slavoj Liberec 7:4, Jičín - Česká Lípa 3:7.

Liberecká liga:

1. HC Stavební stroje Jičín 13 8 1 1 3 72:44 27
2. HC Slavoj Liberec 13 8 1 0 4 67:54 26
3. HC Frýdlant 14 8 0 0 6 75:63 24
4. HC Turnov 1931 13 5 1 2 5 63:55 19
5. HC Lomnice nad Popelkou 13 3 2 3 5 51:53 16
6. HC Česká Lípa 14 5 0 0 9 44:86 15
7. HC TS Varnsdorf 12 3 1 0 8 40:57 11

Související články:

Turnovští hokejisté zdolali díky čarujícímu Fikrtovi první Jičín

Po nepovedené první třetině už Lomnice nestáhla náskok Frýdlantu

Třetí třetina rozhodla o výhře Frýdlantu nad Turnovem

Lomničtí hokejisté prohráli ve Varnsdorfu na nájezdy

Více hokeje najdete v rubrice SPORT - Hokej

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově
Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
V Přepeřské ulici v Turnově se pracuje na propojení mostek - viadukt
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT