Houslista Jaroslav Svěcený spojil síly s kapelou Cigánski Diabli

23.07.2013 15:20:10 | Autor: TvA, Pavel Charousek | Rubrika: KULTURA | Obce: Karlovice - Sedmihorky

Houslista Jaroslav Svěcený spojil síly s kapelou Cigánski Diabli

Poslední červencová akce v rámci hudebního a divadelního festivalu Sedmihorské léto 2013 proběhne ve čtvrtek 25. 7. od 20 hodin pod taktovkou známého houslového virtuose Jaroslava Svěceného v neobvyklém spojení se slovenskou kapelou Cigánski Diabli.

Český houslista Jaroslav Svěcený začal svou uměleckou dráhu na pražské konzervatoři, AMU a u slavných světových virtuosů. Vystupoval v USA, Brazílii, Izraeli, Libanonu, Indii, na Kubě a na mnoha dalších místech po celém světě. Během své kariéry stihl natočit čtyři desítky alb. Za jeho činnost mu byla udělena prestižní cena Masarykovy akademie umění.

Kapela Cigánski Diabli za svou téměř dvacetiletou kariéru získala tisíce oddaných fanoušků a na svou stranu si naklonila také odbornou veřejnost. Houslový virtuóz Štefan Banyák, cimbálový kouzelník Ernest Šarközi a klarinetový mistr Zoltán Grunza se zbytkem hudebníků získali v roce 2000 hned tři ceny Grammy a jejich alba byla oceněna dvěma zlatými a dvěma platinovými deskami. Se svými koncerty objeli již nespočet států celého světa. Zahráli publiku například v USA, Austrálii, Kanadě, Japonsku, Číně, Taiwanu, Mexiku, Španělsku, Řecku a v mnoha dalších zemích. Slovenský, řecký, cikánský nebo židovský folklór střídají s klasickými, filmovými a jazzovými skladbami, což je řadí mezi nejlepší orchestry v kategorii Etno a World Music.

Spojení těchto dvou hudebních těles, z počátku zdánlivě nespojitelných znamená téměř dvouhodinový, energií nabitý koncert, kdy mohou diváci na vlastní uši slyšet, jak může znít setkání houslových interpretací klasické a cikánské hudby.

„Letos jsme vymýšleli program tak, aby si v něm našel to své opravdu každý. Nemůže tedy chybět ani vážná hudba. V tomto případě jde ale o opravdu výjimečné a neotřelé spojení, které vážnou hudbu ukáže z trochu jiné strany. Zároveň ji může přiblížit mladším generacím, nebo těm, kteří jí zatím nestihli přijít na chuť. Ve spojení s cikánskou hudbou půjde o jedinečný a nezapomenutelný zážitek," komentuje za organizátory festivalu Jitka Maděrová.

Festival se po celé léto odehrává ve venkovním areálu společnosti Kinghouse a Motelu Even v Sedmihorkách, který je však vybaven pergolou obrovských rozměrů. Ta návštěvníkům poskytuje komfort při jakémkoliv rozmaru počasí. Navíc dotváří atmosféru prostředí a koncertů a především přináší jistotu organizátorům i návštěvníkům, že se všechny naplánované akce bez problémů uskuteční. 

Den po vystoupení Svěceného a Diablů se bude na stejném sedmihorském podiu konat country koncert především v zahraničí slavné skupiny Country Sisters. Jde o ženskou kapelu s kořeny v Jablonci nad Nisou, kde vznikla pod původním názvem Jizerská Protěž. V letošním roce slaví své 40.výročí založení a proto pořádá několik koncertů také v České republice. Jedním z nich bude právě sedmihorské vystoupení v pátek 26. července od 19.30 hodin.

„Koncert se uskuteční na podiu Sedmihorského léta, nepůjde však o program, který bychom organizovali my. Pro vstup tedy nelze použít permanentky našeho festivalu," informuje Maděrová. Koncert bude zajímavý hned z několika pohledů, kapela se svými fanoušky oslaví zmiňované kulaté výročí, jako výjimeční hosté vystoupí bývalé členky skupiny a především se během večera uskuteční veřejný konkurz na členky nové.

Sedmihorské léto kromě čtvrtečního koncertu čekají ještě další tři akce. Druhé letošní divadelní představení, tentokráte v režii Divadla Bez zábradlí a českých hereckých špiček, jakými jsou Veronika Freimanová, Jaroslav Carda, Václav Vydra, Rudolf Hrušínský, Jana Švandová a další. Na programu bude slavná francouzská komedie Blbec k večeři, odehraje se 8. srpna. Následuje nejočekávanější koncert sezony, kdy 15. srpna v Sedmihorkách vystoupí německá legenda Alphaville. Závěr léta i festivalu pak bude patřit Janku Ledeckému s doprovodnou kapelou. Koncert plný hitů odehraje ve čtvrtek 22. srpna. 

Zbývající program Sedmihorského léta 2013:

8. 8. - od 20.00 hodin - DIVADLO BEZ ZÁBRADLÍ - BLBEC K VEČEŘI
Jak si udělat legraci z lidských nectností? Francouzská komedie plná ztřeštěných situací, v režii Jiřího Menzela s brilantními hereckými výkony Václava Vydry, Josefa Cardy, Rudolfa Hrušínského, Veroniky Freimanové, Jany Švandové, Zdeňka Žáka a Jany Bouškové. 

15. 8.  - od 20.00 hodin - ALPHAVILLE
Německá legendární skupina známá svými megahity Forever Young, Big in Japan, Sounds Like a Melody či Dance With Me. Nesmrtelné písně, které stále slýcháme z rádiového éteru přiveze kapela Alphaville ve složení Marian Gold, Jakob Kiersch, Dave Goodes a Martin Lister. 

22. 8. - od 20.00 hodin - JANEK LEDECKÝ s doprovodnou kapelou
Ve složení Štěpán Smetáček, Dave Mendez, Jana Burášová a Edita Čechová. Přijďte se rozloučit s letními prázdninami v doprovodu písní „Na ptáky jsme krátký", „Budu všechno, co si budeš přát", „Proklínám" či „Pěkná, pěkná, pěkná" a dalšími obrovskými hity tohoto zpěváka.

Soutěž o vstupenky na koncert Opus ukončena kvůli zrušení koncertu

Kompletní přehled letošního seriálu akcí Sedmihorské léto

Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů v Pojizeří

Další hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Jan hrabě Harrach v myšlenkách a korespondenci
FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
11.10.: Okresní přebor: Deváté kolo přineslo v každém zápase sedm gólů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT