I.A třída: Bělá i Lomnice dál bez prohry, šest gólů nastřílel Košťálov

03.09.2019 23:02:08 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Horní Branná,Pěnčín u Turnova,Jenišovice,Lomnice nad Popelkou

V I.A třídě se daří podle očekávání fotbalistům posílené Lomnice nad Popelkou, kteří jsou po výhře 4:1 nad Horní Brannou s 10 body na prvním místě tabulky. Jen o skóre jsou ale druzí hráči Jívanu Bělá, když si v posledním kole poradili 3:0 s Krásnou Studánkou. Vyhrál i Košťálov, který rozstřílel 6:2 Jenišovice.

Bělá - Krásná Studánka 3:0 (2:0)

Domácí Bělá chtěla navázat na výborné výsledky, které ji jako nováčka soutěže zatím zdobí. Hned na začátku utkání hosty střelou uvítal Pavlata, ale střílel vedle. V 8. minutě ten stejný střelec nedosáhl na centr do vápna. Po čtvrthodince se přihlásili i hosté. Jejich první střela šla taky vedle. Hned z protiútoku se Bělá dostala do gólové šance. Brejk založený Machem hlavičkoval Pavlata nad. Ve 23. minutě utekl po křídle Beran, našel na penaltě Votočka, a pro něho už nebyl problém zakončit a poslat Bělou do vedení. Ve 27. minutě nedosáhl na střílený centr opět Pavlata a ve 31. minutě střílel křížem vedle. Ve 33. minutě zkoušel hostujícího gólmana "jeslemi" prostřelit Votoček. Jeho úmysl gólman vystihl a nohy včas sevřel. Ve 35. minutě mohl zvýšit Mach. Prostřelil vše, co mu stálo v cestě, ale obránce z brankové čáry balón odkopl. Ve 44. minutě se Bělá radovala podruhé. Čokina našel Pavlatu, a ten zvýšil na 2:0.

Na začátku druhé půle se zastřeloval nad branku Mach. V 50. minutě se do šance dostával Pavlata. V pokutovém území však byl sražen, a pokutový kop proměnil Motejlek. Poté se trochu osmělili i hosté. V 54. minutě stříleli nad, a o pět minut později jejich pokus zlikvidoval Jakubičko. V 77. minutě přihrál Otmar Pavlatovi, ale jeho střelu vyrazil gólman na roh. Poslední větší šanci měli hosté, když zkoušeli také jeslemi prostřelit Jakubička. Ale i on nohy včas sevřel, a střelu vyrazil mimo branku.

„Viděli jsme opět bojovný výkon domácích, opět touhu vyhrát a dokázat všem, že z Bělé se budou body odvážet těžko i v I.A třídě," dodal k utkání za Bělou Milan Poličanský.

Branky: 23. Votoček, 44. Pavlata, 50. Motejlek z pen. Rozhodčí: Ďörď - Paulus, Bahník, ŽK: 2:1. Diváků: 150.  Bělá: Jakubičko - Otmar (81. M. Hanč), Rypl, Huráň, Beran, Mach, Motejlek, Čokina, Jaroš, Votoček (81. D. Hanč), Pavlata. Krásná Studánka: Pojsl - Killar (56. Zatroch), Jirousek, Hypius, Eimann, Smolák, Hnilička, Š. Vondráček (46. M. Vondráček), Hnízdo, Herman, Kseňák.

Lomnice n. P. - Horní Branná 4:1 (1:0)

Domácím se první poločas moc nepovedl, sice byli o trochu lepší, ale hodně přihrávek kazili. Po centru Dlouhého otevřel skóre v 17. minutě povedenou hlavičkou Majer. Ve 30. minutě mířil těsně vedle T. Veg. Ve 39. minutě Vacek ze šesti metrů přestřelil branku.

V 58. minutě Lábek vyzval čerstvého Drahoňovského, který nahradil Vacka, a ten podél brankáře zvýšil na 2:0. Šanci hostů poté vyrazil brankář Přibyl na tyč. V 80. minutě byl faulován v pokutovém území Topič a Gaubman z nařízené penalty zvýšil na 3:0. O dvě minuty později Hornobranští snížili po pěkné akci zakončené kapitánem Jónem. V 84. minutě ovšem vybojoval balon Heřmanský pro Topiče, který upravil výsledek na konečných 4:1.

„Povinnost byla jasná, vyhrát za tři body, ale začátek nám moc nevyšel. S body je určitě spokojenost, ale poslední zápasy měly k ideálu daleko," hodnotil utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 17. Majer, 58. Drahoňovský, 80. Gaubman z pen., 84. Topič - 82. Jón. Rozhodčí: Mizera - Martínek, Švec, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Lomnice: Přibyl - Janata, Gaubman, Poledník (46. Koldovský), Dlouhý - Topič, Drusan, Lábek, T. Veg (81. Heřmanský) - Majer (69.  Morávek), Vacek (46. Drahoňovský). Horní Branná: Vrána - Šimůnek, Strmeň, Kobrle, Šimek, Jindříšek, Svoboda, Kubelka (87. Richtr), Fiedler, Jón, Jirousek (78. Paulů).

Košťálov/ Libštát - Jenišovice 6:2 (2:0)

Útočníci Košťálova navázali na druhé kolo a svému soupeři opět nasázeli šest gólů. Podělili se o ně po dvou Holovič a Houžvička a po jednom přidali i Cerman a Vancl. Za Jenišovice pouze snížili Kalousek a Fedorko.

Branky: 31. a 57. Holovič (první z pen.), 43. a 79. Houžvička, 82. Cerman, 85. Vancl - 49. Kalousek, 81. Fedorko. Rozhodčí: Suchánek - Slívko, Průša, ŽK: 1:4. Diváků: 150. Košťálov: Průcha - Šafář, Fejfar, M. Kosina st., M. Kosina ml., Klaban, Holovič, Cerman, Houžvička (82. Lukeš), Sádek (63. Vancl), Janata. Jenišovice: Cejnar - Bubák, Randák, Žák (33. Košumberský), Bernard, Kalousek, Resl, Fedorko, Vavřich, Randák, Poláček (70. Rosenbaum).

TJ Sokol Pěnčín - FC Pěnčín 5:0 (3:0)

V souboji Pěnčínů kraloval ten u Turnova nad jabloneckým. Zaskvěl se zejména útočník Tomáš Bárta, který má zkušenosti i z divize v dresu Turnova, v tomto zápase se rozpomněl na nejlepší zápasy a trefil se do sítě hostů hned čtyřikrát!

Branky: 15., 31., 44. a 66.  Bárta, 49. Jaček. Rozhodčí: Podhajský - Hofman, Lopuszynski, ŽK: 1:3, ČK: 0:1 (71. Zapadlo). Diváků: 101. Sokol Pěnčín: Lamač - Schmeiler, Mendlík, Mikula, Jaček, Škréta Jan, Kotrman, Škréta Daniel, Bárta, Matějíček (67. Primásek), Gábr (26. Kratochvíl). FC  Pěnčín: I. Matějček - Lang, P. Matějček, Petržilka, Zapadlo, Štolba, Záveský, Paldus, Benda, Hlubuček, Vitkovič (58. Nemyrovskyy).