I.A třída: Bozkov v devítigólové přestřelce přetlačil Frýdlant

02.09.2012 20:00:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Divoká gólová přestřelka se hrála v Bozkově, domácí vedli o tři branky, ale hosté ještě utkání zdramatizovali. V Harrachově se na umělce radovala ze tří bodů Jilemnice, Lomnice přestřílela Horní Brannou a vyhrála i Mírová v další gólové přestřelce v Krásné Studánce.

Celkem padlo v sobotu ve čtyřech zápasech týmů z Pojizeří 24 branek, což dělá průměr 6 na utkání! Senzačně pak vypadá z okresního pohledu tabulka - 1. Bozkov, 2. Jilemnice, 3. Lomnice a 4. Mírová! Z nováčků si zatím vede lépe Harrachov, který má tři body po výhře v Horní Branné, ta zatím jako jediná z Pojizeří nebodovala.

Bozkov - Frýdlant 5:4 (4:2)

Od začátku se hrál útočný rychlý fotbal a šance střídala šanci. Domácí byli o trochu aktivnější a v 17. minutě se radovali z první branky. Po dlouhém výkopu Maňáka si totiž hlavou vstřelil vlastní branku Frýdlant. Hosté zbraně nesložili a jejich snažení bylo korunováno ve 24. minutě. Coufal chyboval v rozehrávce, po rychlém brejku fauloval Maňák a hosté penaltu bezpečně proměnili. Útočné manévry pokračovali a za dvě minuty domácí poslal do vedení nesvadba, na jehož hlavu posadil rohový kop Makula. Tempo nepolevilo a po nevyužité šanci hostů se prosadil opět skvělý Nesvadba po přihrávce Makuly - 3:1. Domácí obrana ale nebyla pevná a Frýdlant po předchozích šancích ve 40. minutě snížil po tvrdé střele z otočky. Do poločasu to ale stále nebylo všechno, skvělý průnik Prouska zakončil střelou z vápna Burnus - 4:2.

Ve druhém poločase tempo nepolevilo, ale už padly „pouze" tři góly. V 55. minutě pronikl po levé straně Makula a předložil Havlovi před prázdnou branku - 5:2. V tuto chvíli se zdálo být rozhodnuto, ale hosté zbraně nesložili a v 63.minutě po rychlém brejku opět snížili na rozdíl dvou branek. V 68. minutě bylo pro Bozkov ještě hůře, rohový kop hostů domácí důsledně nepokryli a Frýdlant ze skrumáže vstřelil čtvrtý gól. Závěrečná dvacetiminutovka byla strhující. V 74. minutě přežil Bozkov „klinickou smrt", když osamocený hráč Frýdlantu v jasné pozici minul. Na druhé straně nebyl přesný Makula, trestný kop Nesvadby likvidoval skvělý brankář hostů a Mazánek ve skluzu mířil těsně vedle. V 85. minutě přišel ostrý zákrok skluzem Martina Havla pop němž musela následovat červená karta. Posledních pět minut však domácí zahráli velice zodpovědně a těsné vedení uhájili až do závěrečného hvizdu.

I.A třída, utkání Bozkov - Frýdlant<br />Autor: Karel Čermák

„V Bozkově se tentokrát hrál velmi pěkný fotbal s útočnou kvalitou a pěknými akcemi na obou stranách. Hosté zaslouží pochvalu za nesložení zbraní v závěru zápasu a velkou aktivitu po celý zápas. V tomto utkání si přišli na své diváci, fotbal s devíti brankami je opravdu pro lidi," poznamenal za Bozkov Milan Mayer.

Zajímavost: V sobotu hráli žáci Bozkova s Kruhem s výsledkem 5:4, B mužstvo Bozkova zvítězilo v Horce nad místním béčkem 5:4 a Bozkov A porazil Frýdlant také 5:4. Krásná vzácná shoda a celkem devět bodů pro Bozkov.

Branky: 17. vlastní, 26. a 31. Nesvadba, 43. Burnus, 55. Havel - 24. Kutílek z penalty, 40. Coufal, 63. Šena, 68. Plesar. Rozhodčí: Marek, Miklovič, Havel, ŽK: 3:2, ČK: 1:0 (85. Havel). Diváků: 110. Bozkov: Maňák - Liďák, Červený, Linek, Coufal- Mazánek (90.Vrabec), Burnus, Makula, Prousek  - Havel, Nesvadba. Fotogalerie z utkání

Harrachov - Jilemnice 1:2 (1:1)

V 5. minutě utkání zachránil Jilemnici gólman Černý skvěle načasovaným vyběhnutím při velké šanci domácích. V 9. minutě přišla první golová radost Jilemnice. Hartych nezjištně přihrál Horáčkovi, který s ledovým klidem poslal Jílemnici do vedení. Po úvodní brance přenechali Jilemničtí iniciativu Harrachovu, a to se jim nevyplatilo, když ve 14. minutě Veselý krásnou střelou na zadní tyčku vyrovnal na 1:1. Za zmínku stojí i krásná střela Vancla, kterou bravůrně vyškrábl domácí brankář na roh. Druhou polovinu prvního poločasu ovládli hráči Harrachova. Ve 22. minutě zazvonila tyč Černého branky a ve 40. minutě krásně provedený přímý kop domácích skončil na břevnu.

Druhou polovinu začali lépe domácí, ale jejich první šanci ve 49. minutě zneškodnil výborně chytající Černý. V 53. minutě Jilemnice udeřila podruhé. Horáček ve vápně vybojoval balon ,přihrál krásně Vanclovi, který umístěnou střelou upravil na 1:2. Do konce utkání se se hrálo mezi velkými vápny malého hřiště a prakticky bez větších šancí. Jedinou vážnější příležitost domácích v 75. minutě opět bravurně vyřešil Černý.

„Děkuji klukům za přístup k utkání a maximální nasazení. Fotbal plakal, ale body vezeme!," vystihl utkání vedoucí družstva Jilemnice Michael Hradecký.

Branky: 14. Veselý - 9. Horáček, 53. Vancl. Rozhodčí: Kovařík, Čurda, Trešl, ŽK: 2:0. Diváků: 110. Jilemnice: Černý - Šnorbert, Schauer st., Šťastný, Paulů - Vancl, Jež, Tonar, Schauer ml. (90 Baranyk), Horáček (68. Bergemann), Hartych (85. Mečíř).

Lomnice - Horní Branná 4:1 (2:0)

Do 20. minuty kralovali v utkání domácí, ale z mnoha šancí nevstřelili ani jednu branku, přičemž jen Aster šel v úniku sám třikrát na branku. Na druhé straně zahrozil Nýdrle, ale mířil vedle. Domácí se dočkali až ve 35. minutě, když se trefil po Kosově přihrávce Koudelka. Další šanci Koudelka neproměnil, ale ve 43. minutě zvýšil stejný hráč už na 2:0 po akci Kose.

V úvodu druhého poločasu se domácí dostali do vedení už 3:0, když po akci Koudelky Láska našel skulinu do branky ze 20 metrů. Zanedlouho Kos trefil břevno a další svoji šanci neproměnil Aster. V 70. minutě snížili hosté na 3:1 po individuální chybě gólmana Jezdinského, kterou využil Nýdrle. O pět minut později ale domácí vedli znovu o tři branky, když se konečně trefil hlavou Aster.

„Podali jsme asi nejlepší výkon na podzim a vstřelili čtyři branky, takže jsem i přes množství neproměněných šancí spokojený," řekl trenér Zdeněk Baudyš.

„Bylo to utkání domácího útočníka Koudelky. U nás svými zákroky vynikal brankář Hofman," hodnotili utkání trenéři Horní Branné Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar

Branky: 35. a 43. Koudelka, 50. Láska, 75. Aster - 65. Nýdrle. Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 1:1. Diváků: 120. Lomnice: Jezdinský - Košťák, Drahoňovský, Martin Drábek, Čapek (75. T. Ďoubalík) - Láska, Bernard, Kos, J. Ďoubalík (46. Syrovátka) - Koudelka (85. Štejfa), Aster. Horní Branná: Hofman - Kocourek, Vašek (75. Novotný), Fiedler, Chlup - Jón, Zuzánek, Beneš (68. Kobrle), Svoboda - Šimek, Nýdrle.

Krásná Studánka - Mírová 3:4 (0:3)

Šlo o utkání naprosto rozdílných poločasů, v tom prvním kralovali hosté a ve druhém utkání domácí hráči řádně zdramatizovali. Už v 5. minutě po akci Beneše s Krejčíkem doklepl míč do branky Plátek - 0:1. V 19. minutě Horák po spoluprávci s Plátkem udělal kličku i gólmanovi a zakončoval do prázdné - 0:2. Domácí branku hostů v první půli prakticky neohrozili a na rozdíl tří branek upravil D. Zelnický, který si naběhl na kolmici M. Jíry.

Do druhého poločasu ale nastoupili Mírovští ukolébaní stavem zápasu a v 53. minutě probuzení hosté snížili Housou. V 65. minutě vyrobil brankář J. Jíra chybu, díky které domácí snížili už na 2:3. Domácí fotbalisté byli najednou na koni a chtěli vyrovnat, ale jejich snahy utlumil v 80. minutě Beneš, který po akci Plátka prostřelil domácí obranu - 2:4. V závěru ale krásná Studánka přece jen ještě snížila brankou T. Hájka.

„Mohli jsme vést po první půli i více než 3:0, místo toho domácí lehce zkorigovali a vytvořili ze zápasu ještě drama. Sice to nakonec bylo o fus, ale vezeme z Krásné Studánky tři cenné body," uvedl k zápasu vedoucí družstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 53. Housa, 65. Smolák, 84. T. Hájek - 5. Plátek, 19. Horák, 44. D. Zelnický, 80. Beneš. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 3:3. Diváků: 70. Mírová: J. Jíra - Žabokrtský, Mrňák, Hejduk, M. Zelnický - Horák (81. Tokan), M. Jíra, Krejčík, Plátek - Beneš, D. Zelnický (74. Rohatský).