I.A třída: Košťálov/ Libštát slavil výhru nad Ruprechticemi

09.10.2018 16:49:08 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Horní Branná,Semily,Lomnice nad Popelkou

V devátém kole I.A třídy získal plný počet bodů Košťálov/ Libštát za výhru nad Ruprechticemi. Lomnice doma uhrála pouze remízu s Hejnicemi a pomalu klesá z předních příček tabulky. Těsné prohry si ze hřišť soupeřů přivezly Horní Branná z Mimoně a Semily z Rynoltic, kde ale překvapily vzepětím ve druhém poločase.

Mimoň - Horní Branná 1:0 (1:0)

V první půli se hrála vyrovnaná partie takřka bez vyložených šancí. Ve 31. minutě nařídil sudí sporný pokutový kop, který proměnil Karel Vrána a domácí vedli 1:0.

Ve druhé půli již domácí  fyzicky odpadali, ale hosté bohužel neproměňovali šance. Hornobranští žehrali na výroky hlavního arbitra, který dával domácím hodně procent navíc, ale nejdůležitější bylo, že nedokázali vsítit vyrovnávací gól.

Branky: 31. Vrána z penalty. Rozhodčí: Ďörď - Kořínek, Balatka, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Horní Branná: Hofman - Jindřišek, Jirousek, Vašek, Fiedler - Strmeň (78. Hochbergr), Kobrle (46. Svoboda), Jón, David Paulů - Šimek, Kubelka.

Rynoltice - Semily 3:2 (2:0)

Proti prvnímu celku tabulky nastoupili hosté trochu ustrašeně a výsledkem byla v 8. minutě nařízená penalta, kterou proměnil Kotek. Postupně se Semilští zlepšovali, ve 38. minutě ponechal při při přechodu do útoku rozhodčí výhodu, ta se ale po odrazu hluboko na druhou stranu proměnila v jasnou nevýhodu. Odražený balon se snažil vykopnout brankář Zamastil, ale na hladkém tvrdém povrchu podklouzl a nešťastně nahrál soupeři, čehož Kotek využil ke zvýšení na 2:0.

Na začátku druhé půle vstřelili domácí po pěkné kombinaci gól na 3:0 a zdálo se být rozhodnuto. S tím se však nesmířil nejzkušenější hráč Semil Jaroslav Vrchovský, který bojovností strhával i ostatní a sám dosáhl v 65. minutě snížení na 3:1. Když v 83. minutě snížil Sůva na 3:2, tak domácí fanoušci nevěřili vlastním očím, jak poslední tým tabulky prohání ten první. V samotném závěru se do šance dostal Lukeš, ale z úhlu místo přihrávky na zcela volného Hrušku, volil nepřesnou střelu a míč se stočil mimo branku...

„Kluci dnes s prvním týmem bojovali a byli jsme blízko k zisku bodu. Mladé hráče po utkání potěšilo zatleskání za výkon od domácích diváků," dodal k utkání trenér Semil Jan Brett.

Branky: 8. a 38. Kotek (první z penalty), 51. Čadek - 65. Vrchovský, 83. Sůva. Rozhodčí: Lopuszynski - Martínek, Matys. ŽK: 1:0. Diváků: 102. Semily: Zamastil - Vávra, Prousek (76. Hruška, 89. O. Hradecký), Chlupáč, M. Hradecký - Zelenka, Káňa, Lukeš (87. Klíma), Podzimek - Vrchovský, Hapiak (60. Sůva).

Lomnice n. P. - Hejnice 1:1 (1:0)

První poločas domácí zahráli dobře a vytvořili si několik šancí. Využili ale jedinou, když z trestného kopu ve 34. minutě Drahoňovský pěkně obstřelil zeď.

Druhý poločas byl diametrálně odlišný a více ze hry měli hosté. Ve 48. minutě ještě pálil nebezpečně vedle tyče Drahoňovský, poté ho ale střídal Morávek. V 57. minutě hosté vyrovnali - Přibyl pokus o jeho přelobování ještě vyrazil, ale před sebe, kde dorážel Šikýř. V závěru zkusili domácí trenéři přeskupit sestavu a dopředu šel Heřmanský. Ten uvolnil Starého, který ale přestřelil bránu. Střely Janaty a Drusana skončily zablokované. Přibyl naopak zachránil domácí při dvou brejcích hostů.

„Bez Gaubmana nám jde zakládání akcí strašně ztuha, proto jsme zkusili i překopat sestavu. První půle byla slušná, druhá zas špatná, takže konečná remíza je asi spravedlivá," komentoval utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 34. Drahoňovský - 57. Šikýř. Rozhodčí: Hnětynka - Řezníček, Ouředník, ŽK: 2:1. Diváků: 120. Lomnice: Přibyl - Vohnout, Starý, Košťák, Veg (46. Knížek) - Janata, Poledník, Drusan, Heřmanský (82. Bryscejn) - Drahoňovský (56. Morávek), Kozák (70. Dlouhý).

Košťálov/ Libštát - Ruprechtice 3:0 (0:0)

Po výhře v Hejnicích se Košťálovským povedlo i domácí utkání proti Ruprechticím. Ujali se vedení ve 31. minutě, kdy gólman neudržel střelu z úhlu a poté se odražený balón dostal k Holovičovi. Hosté byli několikrát blízko k vyrovnání, když šli dvakrát sami na Průchu, ale ani jednou ho nepřekonali, protože byli zbrklí v koncovce.

Do druhého poločasu domácí nastoupili se snahou hrát ze zajištěné obrany a vyrážet do brejků. To jim vyšlo v 58. minutě, kdy rychlý útok domácích zakončil Holovič přihrávkou před branku Frolíkovi, a ten dal na 2:0. Hned o minutu později dostal Sádek balón na zadní tyč a ve skluzu balón dostal do sítě na 3:0. Domácí už si potom závěr v klidu pohlídali, a připsali si tak první domácí vítězství.

Branky: 31. Holovič, 58. Frolík, 59. Sádek. Rozhodčí: Vachek - Linhart, Smoleňák, ŽK: 2:0. Diváků: 80. Košťálov/ Libštát: Průcha - Vancl, Frolík, Koldovský, Klaban, Grafek (61. Klazar), Holovič (86. Kosina), Cerman, Piry (67. Grosu), Sádek, K. Janata.