I.A třída: Lomnice i Mírová zakončily podzim výhrou

10.11.2014 15:57:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Mírová pod Kozákovem,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

V posledním podzimním kole I.A třídy vyhráli fotbalisté Lomnice i Mírové. Lomničtí vysoko porazili Stráž pod Ralskem i díky hattricku Drahoňovského a přezimují na pěkné druhé příčce, Mírováci zdolali Hejnice a jsou třináctí, ale udržují kontakt na střed tabulky.

Lomnice - Stráž p. R. 5:1 (3:1)

Domácí chtěli potvrdit dobrý podzim výhrou v posledním zápase, ale začátek se jim nepovedl. Už ve 30. vteřině T. Ďoubalík přihrál špatně malou domů, čehož využil strážský Libich a otevřel skóre zápasu. Lomničtí se ale rychle vzpamatovali a vzápětí nastřelil tyč branky hostů T. Ďoubalík. Přesnější byl ve 14. minutě Drahoňovský, který vyrovnal na 1:1. Ve 25. minutě stejný hráč překlopil skóre už na stranu domácích. Holmanovu střelu při trestném kopu vyrazil gólman Stráže a poté mířil těsně vedle branky Láska. Ve 40. minutě trefil Heřmanský ze 30 metrů nádherně šibenici, a bylo to 3:1.

Ve druhém poločase pokračovali domácí v dobrém výkonu a v 60. minutě završil Drahoňovský hattrick, když ve finální fázi kličkou obešel i gólmana. V 71. minutě Košťák upravil po centru Holmana na konečných 5:1.

„Předvedli jsme nejlepší podzimní výkon a potvrdili skvělou druhou příčku, doufám, že podobně navážeme i na jaře," uvedl po utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 14., 25. a 60. Drahoňovský, 40. Heřmanský, 71. Košťák - 1. Libich. Rozhodčí: Klimt, ŽK: 3:4. Diváků: 70. Lomnice: Jezdinský - T. Ďoubalík, Kraus, Nechanský, Drábek - Heřmanský, J. Ďoubalík (65. Vohnout), Láska, Košťák - Drahoňovský (70. Sedlák), Holman (80. Fišar).

Mírová - Hejnice 2:0 (1:0)

Poslední podzimní utkání se Mírovským povedlo. V 5. minutě Krouza nemířil přesně po přihrávce Kázmera. V 10. minutě vybojoval míč Rypl, našel ve vápně Kázmera, který otevřel skóre. V 15. a 22. minutě měli domácí další příležitosti při trestných kopech Gerboce. Ve 37. a 44. minutě šel sám na brankáře Kázmer, ale bohužel nedokázal potvrdit domácí vedení.

V 51. minutě po narážečce s Benešem mířil ze 20 metrů do šibenice Kázmer - 2:0. Velkou šanci měli domácí ještě v 62. minutě, kdy Gerboc našel Zelnického, ale jeho následný centr nikdo nedoklepl, takže skóre už se neměnilo.

Branky: 10. a 51. Kázmer. Rozhodčí: Vokřínek, ŽK: 1:1. Diváků: 80. Mírová: Rulc - Hadač, Gerboc, Hejduk, Tvrzník - Beneš (90. Kábrt), Zelnický, Taibr, Rypl - Kázmer (89. Bernát), Krouza (71. Barchánek).

Harrachov - Bílý Kostel 1:5 (1:3)

Branky: Veselý - Janáček 3, Michálek, Ulrich. Rozhodčí: Mařatka, ŽK: 4:2, ČK: 1:0 (Poselt). Diváků: 50.