I.A třída: Lomničtí porazili liberecké vojáky a dál drží první místo

27.04.2015 11:28:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Lomnice nad Popelkou

Už 21. kolem pokračovala krajská I.A třída. Fotbalisté vedoucí Lomnice nad Popelkou hráli na hřišti v Pavlovicích s VTJ Rapid. Utkání to pro ně nebylo lehké, ale díky gólům Zboroně a dvou Drahoňovského vyhráli 2:3. Alespoň bod za remízu s Doubím získala i Mírová.

VTJ Rapid Liberec - Lomnice 2:3 (0:1)

Začátek zápasu hostům vyšel, v dobrých příležitostech ale mířili vedle Drahoňovský i J. Ďoubalík. Po dalších šancích se skóre otevřelo až ve 26. minutě, kdy po akci Košťáka prostřelil brankáře Zboroň. Ve 41. minutě mohli domácí vyrovnat, byla totiž nařízena penalta po ruce T. Ďoubalíka v pokutovém území, ale Barbořák přetřelil branku.

Vstup do druhé půle měli hosté výborný, v 56. minutě Hrnčíř našel Drahoňovský, který udělal kličku i brankáři a zvyšoval na 0:2. V 66. minutě domácí snížili, když při trestném kopu zaváhal brankář Jezdinský. V 70. minutě byl při úniku stažen Zboroň a Soukeník obdržel za zákrok červenou kartu. Z následného trestného kopu poté trefil Drábek břevno domácí branky. Jak to někdy bývá, tak domácí v deseti zapnuli, hosty najednou přehrávali a v 80. minutě zaslouženě vyrovnali Barbořákem. V 82. minutě mohl rozhodnout Hrnčíř, ale samostatný únik neproměnil. V 85. minutě vypracoval akci J. Ďoubalík a ve velké formě hrající útočník Drahoňovský rozhodl třetí brankou o vítězství Lomnice.

„Náš výkon nebyl optimální, ale bojovali jsme a nakonec máme tři body. Pro domácí je to asi trochu krutá prohra. Výborně nám opět zahrála útočná dvojice Zboroň, Drahoňovský," poznamenal k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 66. Soukeník, 80. Barbořák - 26. Zboroň, 56. a 85. Drahoňovský. Rozhodčí: Řeháček st. - Tykva, Ouředník, ŽK: 4:2, ČK: 1:0 (70. Soukeník). Diváků: 40. Lomnice: Jezdinský - T. Ďoubalík, Drábek, Kraus, Košťák - Hrnčíř, Vohnout (85. Jurčo), J. Ďoubalík, Fišar (68. Heřmanský) - Drahoňovský, Zboroň (89. Cerman).

Mírová - Doubí 0:0

Fotbalisté Mírové potřebují nutně bodovat v boji o záchranu, ale proti Doubí se jim nepodařilo ani jednou překonat brankáře. Podobně si počínali i hosté, takže výsledkem byla bezgólová remíza.

Rozhodčí: Švec - Hrbáček, Urbánek, ŽK: 2:1. Diváků: 60.