I.A třída: V podkrkonošském derby v Jilemnici brala tři body Horní Branná

02.09.2013 15:18:19 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Horní Branná,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou

Dalším kolem pokračovala v sobotu i krajská I.A třída. Košťálov v sezoně poprvé nestačil v brankové přestřelce na nováčka z Chrastavy, který však zatím drtí všechny soupeře a vede tabulku. Lomničtí fotbalisté konečně vyhráli, když porazili Rynoltice. V pokrkonošském derby začala lépe Horní Branná, která pak těsný náskok udržela i přes vzepětí Jilemnických v samotném závěru utkání.

Košťálov - Chrastava 3:7 (1:4)

V 16. minutě se hosté ujali vedení, když se ke střele ze za vápna dostal Řezka. Gólman Jakubičko si na střelu sice sáhl, ale nedokázal ji ze své branky vytěsnit. Ve 22. minutě domácí vyrovnali, Janata zahrával standardní situaci na krátko se Smolíkem, který hned vystřelil a chrastavský brankář míč vyrazil pouze k Prouskovi, který věděl kam s míčem - 1:1. O čtyři minuty později Rozmajzl dostal krásně vykulený balon za hranicí pokutového území a technickou střelou vymetl šibenici - 1:2. Ve 29. minutě hosté odskočili na rozdíl dvou branek, kdy se nechal lehce o balon obrat Smolík a protihráč poté balon předložil nabíhajícímu Cusnírovi - 1:3. Ve 34. minutě dlouhý křižný balon ve vápně promáchl Móro a míč se dostal k volnému hráči Chrastavy, který ale v nadějné příležitosti přestřelil. Ve 38. minutě prošel lehce domácí obranou  Řezka a svým druhým gólem v zápase zvýšil pro hosty na 1:4.

Hosté zůstali při chuti i ve druhém poločase, kdy Rozmajzl ve 47. minutě dával centr na zadní tyč, kde byl úplně volný Procházka a zvýšil už na 1:5. V 53. minutě přišla další fatální chyba domácí hráče, což tentokrát ztrestal Žemlička - 1:6. V 61. minutě domácí přece jen snížili, když střelu domácího hráče ve vápně tečoval Prousek. V 72. rohový kop Janaty poslal do sítě Prousek a zkompletoval tak hattrick, který měl však hořkou příchuť. V 89. si na rohový kop ve vápně naskočil Beneš a upravil na konečných 3:7.

„Dnešní utkání se nám vůbec nepovedlo. Dělali jsme velké chyby a soupeř to dokázal ve většině případů potrestat. Musíme co nejrychleji hodit tuto porážku za hlavu a připravit se na další zápasy," komentoval zápas vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 22., 61. a 72. Prousek - 16. a 38. Řezka, 26. Rozmajzl, 29. Cusnír, 47. Procházka, 53. Žemlička, 89. Beneš. Rozhodčí: Trdla, ŽK: 3:2. Diváků: 100. Košťálov: Jakubičko - Smolík (62. J. Moravec), Kašpar, Huráň, I. Móro - K. Janata, Grafek, Cerman, Prousek - Sádek, Stehlík (16. L. Stránský).

Lomnice - Rynoltice 4:2 (1:2)

Domácí věděli, že by už konečně měli bodovat, takže začali aktivně. Nejprve v 17. minutě minul Drahoňovský hlavou, ale o šest minut už byl úspěšnější, když zužitkoval centra Podstavka po akci Heřmanského. Pak ale převzali iniciativu hosté a brankami ve 31. a 32. minutě otočili stav ve svůj prospěch. To domácí zaskočilo a do konce poločasu čelili dalším šancím soupeře.

Ve druhém poločase domácí přeskupili řady a začali hrát znovu lépe. V 66. minutě vyrovnal Heřmanský na 2:2 po samostatné akci. Poté střídající Čermák dvakrát v 77. a 81. minutě centry našel probuzeného střelce Drahoňovského a domácí dovedli zápas do vítězného konce.

„S výkonem ve druhém poločase jsem byl konečně spokojený. Rynoltice se ale jako nováček převedli v dobrém světle a určitě v sezoně získají i nějaké další body," dodal k zápasu trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky Lomnice: 23., 71. a 81. Drahoňovský, 66. Heřmanský. Rozhodčí: Hrbáček, ŽK: 2:3. Diváků: 120. Lomnice: Jezdinský - Vohnout, Kraus, Mich. Drábek, Syrovátka (46. Sedlák) - J. Ďoubalík (70. Čermák), T. Ďoubalík, Heřmanský, Podstavek - Drahoňovský, Vávra (80. Mach).

Jilemnice - Horní Branná 1:2 (0:1)

V Jilemnici vstoupili do utkání útočněji hosté a mezi 8. až 12. minutou se dvakrát ocitli ve vápně v dobré příležitosti, ale domácí hráči vždy nebezpečí odvrátili. Ve 33. minutě byl faulován Svoboda a z následného trestného kopu z levé strany Vašek prudký centr ještě tečovaný domácím obráncem umístil do jilemnické branky. Ve 36. minutě musel na straně hostů střídat Šimek po faulu domácího Mečíře. Před koncem prvního poločasu ještě jednou výborně centroval Vašek, na přihrávku si naběhl na zadní tyč branky domácích Nýdrle, ale jeho hlavička skončila pouze v boční síti.

Ve druhém poločase nejdříve střelou zahrozili domácí, ale brankář Hoffman byl na místě. V 59. minutě Landiga přesnou přihrávkou uvolnil Nýdrleho, který všem utekl a zvýšil na 2:0 pro Horní Brannou. V 70. minutě po přihrávce Landigy se dostal opět do šance Nýdrle, ale jeho střelu z 10 metrů brankář Tuže vyrazil na roh. V 77. minutě ve skrumáži před brankou Branné Hoffman míč vyrazil na roh. Z toho rohu se však domácím podařilo snížit Illnerovou hlavou na 2:1. Tento gól domácí hráče i diváky povzbudil a tři minuty nato po úniku z levé strany záložník domácích obloučkem trefil břevno. Jilemnice vrhla všechny síly do útoku a vytvářela si trvalý tlak, ale obrana hostů byla dobře organizovaná a úspěšně odolávala. V poslední minutě se naopak dostal k míči Nýdrle a šel do samostatného úniku. Byl však faulován a rozhodčí Pekař domácího obránce nekompromisně vyloučil.

„Naše mužstvo zasluhuje pochvalu za dobře odvedenou práci na hřišti. Udělali radost našim fanouškům i sobě. Nejlepšími našimi hráči byli vyhodnoceni brankař Hoffman a Vašek," uvedli po utkání trenéři Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 77. Illner - 33. Vašek, 59. Nýdrle. Rozhodčí: Pekař, ŽK: 2:0, ČK: 1:0 (90. xx). Diváků: 100. Jilemnice: Tuže - sestava zatím nedodána. Horní Branná: Hoffman - Fiedler (47. Šimůnek), Vašek, Chlup - Kocourek - Jón, Zuzánek, Svoboda - Šimek (36. Beneš), Landiga (90. Gaudel), Nýdrle.