I.B třída: Bělá napravila výprask vysokou výhrou nad Lučany

29.08.2018 20:41:16 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Roztoky u Jilemnice,Bozkov,Železný Brod,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

Z pojizerských týmů v I.B třídě tentokrát vyhrály v derby Roztoky na Přepeřemi B, Jabloneček vyhrál v Bozkově a Bělá nad Lučany, čímž tak před domácími fanoušky napravila výprask z minulého kola.

Bělá - Lučany 4:0 (2:0)

Výprask v minulém kole proti posíleným Velkým Hamrům B se hráči Bělé snažili napravit doma proti Lučanům. Utkání se jim opravdu slušně podařilo, na konečné výhře 4:0 se hattrickem podílel kanonýr Ladislav Pavlata a jednu branku přidal Votoček.

Branky: 11., 62. a 87. Pavlata, 38. Votoček. Rozhodčí: Doubek - Provazník, Flade, ŽK: 2:4. Diváků: 100. Bělá: Jakubičko - Tauchman, Čokina, Jaroš, Kosina, Rypl, Mach, Otmar (84. D. Hanč), Pavlata, Votoček (84. Vaňous), Motejlek.

Roztoky - Přepeře B 2:0 (1:0)

Roztoky byly od začátku utkání důraznější, vyhrávaly osobní souboje a ohrožovaly Kumprechta v brance Přepeř. Několik rohových kopů v samotném úvodu ještě nevyužily, ale v 11. minutě se prosadily. M. Hornig rozehrál trestný kop, Baytalon hlavou prodloužil a dobře postavený Kuřík zakončil střelou po zemi - 1:0. Hosté odpověděli trestným kopem ve 13. minutě, míč však skončil vysoko nad břevnem. V 18. minutě však byli blízko k vyrovnání. Před brankáře Maďarčíka poslali prudký centr, na tečovaný míč si na zadní tyč naběhl jeden z útočníků, ale z voleje pálil těsně vedle. Od té chvíle domácí již Přepeře do žádné šance nepustili. Nadále byli aktivnější a chtěli přidat druhou branku. Blízko k tomu měl Baytalon ve 26. minutě. Na polovině hřiště vybojoval míč a z 30 metrů vystřelil, rána ale orazítkovala jen levou tyč. Potom dvakrát unikl po levé straně O. David, ale akci chyběla koncovka. Ve 39. minutě Roztoky měly výhodu trestného kopu. Míč si postavil Baytalon, jeho nebezpečnou střelu Kumprecht vyrazil jen před sebe a dobíhající Kuřík už zakončit do branky nedokázal.

V 50. minutě vhodil domácí Kopáček aut, na míč si naběhl Jak. Nýdrle, ale hlavou zakončoval vedle tyče. Ani jedno mužstvo nedokázalo navázat na výkon z prvního poločasu a další šanci viděli diváci až v 65. minutě. Hostující Císař prošel středem přes tři hráče až před Maďarčíka, který nedůraznou střelu kryl. Hosté se snažili vyrovnat, hráči posílali nakopávané míče před branku, kde však vládli Mikolášek s Baytalonem a Hornigem. V poslední části utkání se hrálo více před Kumprechtovou brankou. Po rohu v 82. minutě nacentroval před branku Kotyk a Mikolášek hlavou střílel těsně vedle. V 83. minutě Kopáček rozehrál roh, podruhé vyskočil nejvýše Mikolášek, ale tentokrát hlavičkoval nad branku. Když už to vypadalo, že se nic v utkání nestane, viděli diváci ještě jednu parádní branku. V 92. minutě si po faulu na Jak. Nýdrleho postavil 25metrů od branky míč Baytalon a nevídanou bombou vymetl Kumprechtovi levou šibenici.

„Naši hráči utkání odehráli s velkým nasazením a dařila se nám i kombinační hra, o to větší byla radost ze zaslouženého vítězství," hodnotili utkání trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 11. F.Kuřík a 90. J.Baytalon. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Přikryl, ŽK: 3:2. Diváků: 100. Roztoky: Maďarčík - Hujer, M. Hornig, Mikolášek - Hnyk (66. Kupkár), Baytalon, Jak. Nýdrle, Kotyk - Kuřík, O. David, Kopáček (86. Ginzl). Přepeře B: Kumprecht - Horák, Císař, Rakouš, Baudys, Trč, Růžička (76. Víšek), Cimbál, Kupka, Kubáček, Tokan.

Bozkov - Jablonec n. J. 1:3 (1:1)

Do Bozkova přijel neoblíbený soupeř, a ačkoliv se zápas pro domácí vyvíjel slibně, body nakonec brali opět Jablonečtí. V 9. minutě zahrávali hosté rohový kop zprava, se kterým si ale Zemánek poradil. Za dvě minuty poslal Havel na Balcara centr do pokutového území, ale ten kvůli pádu nedokázal míč nasměrovat do brány. Po několika šancích ve 26. minutě zkusil z 20 metrů vystřelit Šimek, ale domácím chyběla přesnost. Co se nepovedlo jemu, to se povedlo za tři minuty Havlovi, který krásnou střelou nedal gólmanovi šanci. Ve 32. a ve 35. minutě po faulech hostů kopali domácí dva přímáky, ale ani Červený a ani Šimek ho nezužitkovali. Za tři minuty přišla velká šance domácích, když skvělý Havel tentokrát orazítkoval pouze břevno a ani následná dorážka Šimka si cestu do sítě nenašla. A jakoby přišel trest pro domácí, ve 41. minutě se nehlídaný Trepera zleva trefil pod břevno. Poslední šanci měli ale domácí. Když po autovém vhazování vystřelil z úhlu Štěpánek a gólman míč vyrazil na roh.

Domácí byli nabuzení dobrou hrou a převahou v prvním poločase, a věřili si na plný bodový zisk. Jenže druhý poločas hosté hru zlepšili a dostávali domácí pod tlak. Ve 47. minutě po rohovém kopu hosté vystřelili vedle brány a za minutu při dalším rohu odhlavičkoval Havel míč do bezpečí. V 52. minutě zahrál jeden hráč hostí u vápna rukou a následný přímý kop si vzal na starosti kapitán Červený, ale poslal ho přímo do zdi. Vývoj zápasu dále ovlivnila penalta, která přišla po Liďákově faulu v rohu vápna. Tu s přehledem Hrbek proměnil, i když Zemánek odhadl směr, tak gólu zabránit nedokázal. Za šest minut opaření domácí dostali další gól, když Trepera přehodil Zemánka. V 76. minutě mohl Červený po faulu na Strmisku kousek od vápna vykřesat naději na bod, ale míč letěl u šibenice těsně nad břevno. Domácí měli ještě pár šancí do konce, za zmínku stojí Mazánkův přímý kop u levého rohu velkého vápna, který gólman vytáhl na roh nebo šance Balcara, který v obležení třech protihráčů ve vápně vystřelil, ale gólman opět vyrazil na roh. Tři body si tak odvezli šťastnější hosté.

„Za první poločas jsme si zasloužili vyhrát, za druhý už ne. Asi by víc zápasu slušela remíza. Škoda, že jsme v prvním poločase nezužitkovali více šancí, a mohli jsme tak hru z naší strany uklidnit, to se bohužel nestalo a několika chybami jsme si utkání prohráli sami. Dnes nám navíc chyběli hráči na střídání, takže jsme nemohli ani pořádně hru v druhém poločase oživit. Příští kolo zajíždíme do Smržovky, které máme co vracet z jarní části," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 29. Havel - 41. a 64. Trepera, 58. Hrbek z penalty. Rozhodčí: Klement - Balatka, Novák, ŽK: 1:3. Diváků: 50. Bozkov: Zemánek - Liďák, Červený, Strmiska, Kurfiřt, Štěpánek (68. Kousal), Židlík, Mazánek, Havel, Šimek, Balcar. Jablonec n. J.: Kazda - P. Vrána, Hrbek, Štěpánek, Nechanský, J. Vrána, Pěnička, Exner, Trepera, Linek, Pičman.

Držkov - Smržovka 2:1 (0:1)

Po prvním poločase vedli hosté ze Smržovky, za které se trefil A. Brož. Ve druhém poločase ale domácí Držkov zápas otočil ve svůj prospěch góly Machuly a Kotyzy.

Branky: 71. Machula, 76. Kotyza - 28. Brož. Rozhodčí: Dytrt - Ježek, Rulec, ŽK: 1:0. Diváků: 100.

Plavy - Velké Hamry B 2:4 (1:1)

V prvním poločase dokázaly domácí Plavy ještě vyrovnat, ale ve druhé části rozhodl o vítězství hostů hned čtyřmi góly v zápase hamerský útočník Patrik Žitka.

Branky: 27. Plný, 84. Jón z penalty - 15., 55., 65. a 70. Žitka. Rozhodčí: Čurda - Vachek, Plíva, ŽK: 3:0. Diváků: 200.

Harrachov - Rychnov 3:2 (2:1)

Domácí celý zápas vedli a hosté stahovali na rozdíl jednoho gólu. O ten nakonec byli domácí lepší, což jim stačilo na tři body.

Branky: 29. Barbořák z penalty, 37. Kyncl, 83. Tuhela - 43. a 82. Procházka. Rozhodčí: Kvítek - Pokorný, Obršlík, ŽK: 1:0. Diváků: 80.

Železný Brod B - Albrechtice 1:1 (1:1)

Všechny góly v zápase padly během prvních 15 minut. Nejprve otevřel skóre albrechtický Štěpnička a krátce po něm vyrovnal za domácí Železný Brod B Olyanin. Když se po dalších 75 minut další šance neujala, tak si obě mužstva rozdělila jediný bod.

Branky: 15. Olyanin - 7. Štěpnička. Rozhodčí: Pánek - Bohatý, Šmíd, ŽK: 0:0. Diváků: 50.