I.B třída: Bělá smázla 5:1 dosud vedoucí Lučany

25.04.2018 19:36:18 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Libštát,Košťálov,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Bozkov,Železný Brod,Jilemnice,Harrachov

V pátém jarním kole I.B třídy východ byl jasným hitem duel v Bělé u Staré Paky, ve kterém ale překvapivě snadno vyhráli domácí 5:1 a srazili z prvního místa tabulky Lučany. Do čela se dostala Horní Branná, ale neměla to tak snadné, když rozhodující druhou branku proti Jablonečku vstřelil Jón až v 90. minutě.

Smržovka - Jilemnice 4:1 (0:0)

V prvním poločase se obě mužstva rozehrávala a nepadl žádný gól. Na začátku druhé části se naopak dvakrát trefili domácí a vedení potvrdili dalšími dvěma góly v poslední čtvrthodině. Za hosty už pouze snížil v 86. minutě Jiřišta.

Branky: 58. Vokuš, 63. Štěpánek, 76. a 80. Jelínek - 86. Jiřišta. Rozhodčí: Rympler - Řezníček, Novotný, ŽK: 0:3. Diváků: 80. Jilemnice: Hajna - Pohořalý, Šimek, Šnorbert, Figura, Morávek (76. Bartovský), Hradecký, Jiřišta, Buryánek, Hnik (59. Valušiak), Metelka. Smržovka: Brož (46. Hásek) - Beránek, Nič, Patočka, Vokuš - Frydrych, P. Nič, Jelínek, M. Štěpánek (79. Válek) - Hnídek, M. Štěpánek.

Bělá - Lučany n. N. 5:1 (3:1)

V hitu kola třetí tým tabulky přivítal první a zvědavo bylo na tento souboj slušných 162 diváků. K vidění byl svižný fotbal, ve kterém si domácí vypracovali více šancí, když po dvou brankách Pavlaty a jedné Berana vedli už 3:0. Těsně před přestávkou ještě vykřesla naději pro hosty snížením na 3:1 Purm.

Na začátku druhé půle přidal čtvrtou domácí branku Malý a v 82. minutě dovršil svůj hattrick a upravil konečný výsledek na 5:1 Ladislav Pavlata.

„Strašidelný zápas. Jeli jsme do Bělé, na hřiště nováčka s cílem bodovat. Věděli jsme, že domácí jsou v nováčkovské euforii, daří se jim vítězit a hrají jednoduchý nakopávaný fotbal. Mají navíc bouřlivou diváckou kulisu, která výborně fandila. Co naplat, že jsme byli herně lepší a více drželi balón na svých kopačkách. Dostali jsme první čtyři góly jako přes kopírák, kdy balón letí 30 metrů do vápna a my nejsme schopni zabránit gólu. Výsledkem toho je, že na tabuli svítí po zápase 5:1 pro domácí. Dostali jsme lekci a musíme se teď oklepat a začít zodpovědněji pracovat. Kluci se otřepou, zvednou hlavy a kvalitně se připravíme na domácí sobotní derby," hodnotil zápas trenér hostů Jakub Chroustovský.

Branky: 13., 39. a 82. Pavlata, 33. Beran, 50. Malý - 45. Purm. Rozhodčí: Bahník - Pánek, Diringer, ŽK: 1:2. Diváků: 162. Bělá: Jakubičko - Tauchman, Zemánek, Huráň, Kosina (82. D. Hanč), Jaroš, Malý, Mach (85. M. Hanč), Beran, Pavlata, Čokina. Lučany nad Nisou: Spanilý - Horký, Sobotík, Berndt, Hušek - Röschl (72. Patočka), Purm, Koudelka, Kohout (56. Nesvadba) - Bukvic, Pavelka.

Bozkov - Košťálov/ Libštát B 2:2 (0:2)

Bozkovští začali velkým tlakem. Už v první minutě vybojoval Hykman rohový kop, ale Mazánek mu dal větší razanci, a tak nebyl nikdo, kdo by ho mohl usměrnit do brány. V 8. minutě Liďák centroval před bránu, kde byl připravený Hykman, ale ke smůle domácích hlavičkoval pouze nad břevno. Ve 13. minutě po faulu na Židlíka kopal přímý kop Mazánek, ale soupeř ho odhlavičkoval na roh. Poté přišlo něco nečekaného. V 19. minutě po faulu kopali trestný kop hosté, k němu se postavil Dohnal a poslal ho do vápna, následně se dostal ke Kovaříkovi před vápnem, ten vystřelil, Židlík míč lehce nadzvedl hlavou, a ten skončil v bráně, kde byl už připravený Kanaval, který ovšem nepočítal s tečí. Za dvě minuty mohl vyrovnat Červený, když před vápnem vystřelil, trefil pouze tyč a Hykman z dorážky přestřelil. Za dvě minuty mohl vyrovnat i Havel, poté co šel sám na bránu, ale vystřelil vedle levé tyče. Ve 37. minutě zkusil hráč hostí přelobovat Kanavala, ale nepovedlo se mu to a vůbec netrefil bránu. Za dvě minuty ovšem už se hosté mohli radovat, když z nevinně vypadající střely padl gól, míč se totiž odrazil od břevna přímo do brány.

Druhý poločas chtěli domácí už zužitkovat svůj tlak a minimálně vyrovnat skóre. Nejprve ale po přímém kopu hostů musel vyrážet nadvakrát míč Kanaval. V 53. minutě se Červený z přímého kopu trefil kousek nad břevno. V 58. minutě přišel další přímý kop po faulu na Židlíka, ale nedošlo k ohrožení Klazarovi svatyně. Za sedm minut už Červeného přímý kop prošel těsně vedle brány. Domácí se tlačili za gólem, ten ovšem přišel až deset minut před koncem, ale zato ukázkový, Havel si naběhl do velkého vápna, gólman lehce vyběhl a on téměř z nulového úhlu poslal míč do brány. Domácí to nastartovalo a vyrovnání viselo ve vzduchu. Hosté deset minut odolávali, ale nakonec v 90. minutě byl faulovaný před vápnem domácí hráč, rozhodčí nechal výhodu a vyrovnávací gól se štěstím dostal do brány Mazánek.

„První poločas jsme vyvinuli velký tlak, ale potvrdil se náš odvěký problém, a to zužitkovat ho vstřelením branky. Potřebujeme desítky šancí na jeden gól. Konečně jsme ale dali gól ze hry a ne jako v předchozích zápasech ze standardek. Snad se tímto protrhla naše smůla a začneme pálit ostrými. Druhý poločas jsme tlačili, vstřelili kontaktní gól, který nás vyhecoval a dokázali jsme i vyrovnat, škoda že to nepřišlo dřív, věřím, že bychom klidně i zápas mohli otočit. Příští týden nás čeká těžký zápas s Jablonečkem," hodnotil utkání za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 80. Havel, 90. Mazánek - 20. Kovařík, 40. Grosu. Rozhodčí: Dytrt - Šubrt, Kovář, ŽK: 1:2. Diváků: 60. Bozkov: Kanaval - Kurfiřt, Červený, Židlík, Soudil, Liďák, Mazánek, Kousal, Hykman, Havel, Štěpánek (69. Koudelka). Košťálov/ Libštát B: Klazar - Dohnal, Kosina, Fiedler, Patka, Grosu (69. M. Lukeš), Vloeberghs, Kovařík, Mečíř, Kobrle (62. T. Lukeš), Janata.

Horní Branná - Jablonec n. J. 2:1 (1:0)

Domácí se ujali už v 9. minutě vedení po gólu Jóna. Na začátku druhé půle vyrovnal za hosty Pičman a dlouho to vypadalo na remízu, ale v poslední minutě zužitkoval šanci v rozhodující gól pro domácí opět Tomáš Jón. Při ztrátě Lučan v Bělé výsledek vynesl Horní Brannou na první místo tabulky.

„Odehráli jsme dobré utkání,  bohužel se nedokážeme vyvarovat zbytečným chybám a dostáváme laciné góly. Když už si můžeme odvést bod, tak v poslední minutě opět inkasujeme. Je to škoda, ale klukům nemohu nic vytknout. Velkou pochvalu zaslouží trojice rozhodčích," hodnotil utkání hrající trenér Jablonečku Miroslav Neumann.

Branky: 9. a 90. Jón - 51. Pičman. Rozhodčí: Kvítek - Marek, Šůma, ŽK: 1:0. Diváků: 140. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, D. Paulů, Pešina, Jindřišek, Beneš, Vašek, Kubelka, Fiedler (65. Hochbergr), Jón, Kobrle (84. J. Paulů). Jablonec n. J.: Vízek - P. Vrána, Šír, Havrda, Nechanský, J. Vrána, Adámek (72. Peterka), Trepera (84. Neumann), Špidlen, Havlíček, Pičman.

Roztoky - Albrechtice 3:1 (1:0)

Hned v první minutě zápasu měly Roztoky gólovou příležitost. Tuláček odcentroval z levé strany, Jak. Nýdrle vystřelil, brankář Žanta míč vyrazil přímo před Kupkára, který zblízka z voleje přestřelil. Podobná situace se v 5. minutě odehrála před domácí brankou. Centrovaný míč z pravé strany poslal útočník z voleje také nad branku. Od této chvíle hráči Albrechtic ovládli hru v poli, lépe kombinovali, vyhrávali osobní souboje, ale Madarčíka ohrožovali pouze nepřesnými střelami z dálky. Roztokám se v této fázi hry povedl pouze jeden rychlý protiútok ve 14. minutě, M. Hornig poslal dlouhým nákopem do úniku Baytalona, ten se tělem prosadil přes obránce a sám před brankářem Žantou přestřelil. Třetí šanci měly Roztoky už ve 31. minutě. Baytalon vyslal do křídla Jak. Nýdrleho, na jeho nástřel po zemi před branku si naběhl Kupkár a dorážkou zblízka poslal hosty do vedení. Po této brance se hra vyrovnala. Do šance se Roztoky ještě dostaly dvakrát po úniku J. Tuláčka z pravé strany, ale jeho centry před branku byly nepřesné.

Na začátku druhé půle Roztoky opět nebezpečně ohrozily soupeřovu branku. Jak.Nýdrle unikl po pravé straně, po nástřelu zakončoval u bližší tyče D. David, jeho střelu však vyrazil jeden z obránců na roh. V 53. minutě dali o sobě vědět hosté a po centru z levé strany hlavičkoval Pipek nad Madarčíkovu branku. V 60. minutě už hosté byli blízko k vyrovnání, když bomba z 30 metrů orazítkovala břevno. Zápas rozhodly dvě standardní situace. V 68. minutě po rozehraném rohu Jak. Nýdrlem centroval Kopáček před branku, kde se nejlépe orientoval Tuláček a zvýšil dorážkou na 2:0. V 70. minutě střílel z úhlu z trestného kopu Jak. Nýdrle, obráncem hostů tečovaný míč skončil za zády bezmocného Žanty a domácí vedli 3:0. Další branky ještě Roztoky mohly přidat. Málo chybělo V. Hornigovi po uvolnění z pravé strany a v 83. minutě po rohu Kopáčka zakončoval z hranice penalty Baytalon, ale jeho hlavička skončila vedle Žantovy branky. Tečku za utkáním udělal v 86. minutě hostující Pipek, když z trestného kopu snížil na konečných 3:1.

„V proměňování šancí a v obraně jsme byli lepší než hosté, a proto jsme zaslouženě zvítězili. S tvrdostí hostů se v obraně nejlépe vypořádal zkušený Mečíř a v útočné činnosti Jak. Nýdrle,"
doplnili k zápasu trenéři Roztok Zd. Otmar a St. Klápště.

„Odehráli jsme jedno z nejhorších utkání jara," okomentoval hru svého týmu vedoucí hostujícího celku Jiří Krumbholz.

Branky: 31. Kupkár, 68. Tuláček, 70. Nýdrle - 85. Pipek. Rozhodčí: Vacek - Pavlů, Jákl, ŽK: 2:2. Diváků: 122. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, M.Hornig, D. Mikolášek - Jína, D.David (63. Hnyk), Baytalon, Kopáček - Jak. Nýdrle - Tuláček (83. Ginzl), Kupkár (60. V. Hornig). Albrechtice: Žanta - Vávra, M.Sedlák, Kulhánek, Koldovský - Pipek, Zelinka (46. Šíma), Hradecký, Balog - Bělohlávek, J. Sedlák.

Harrachov - Držkov 2:2 (0:1)

První poločas vyhráli hosté, protože padla jedina branka, kterou vstřelil Kotyza. na začátku druhé půle otočili domácí skóre góly Davida a P. Halamy ve svůj prospěch. V 59. minutě ale vyrovnal na konečných 2:2 exligový David Breda.

Branky: 48. David, 50. P. Halama - 20. Kotyza, 59. Breda. Rozhodčí: Kutílek - Pánek, Dvořák, ŽK: 4:4. Diváků: 88. Harrachov: Uhlíř - Rieger (46. Kučera), Barbořák, Jiroutek, Bergmann, Kyncl (79. Chlup), Veselý, Tuhela, David, P. Halama, L. Halama. Držkov: Zelenka - V. Machula, J. Machula, J. Dvořák, Zajíc - Batěk, Vrabec, Breda, Och - Kotyza, Skalický.

Plavy - Železný Brod B 3:1 (1:0)

Plavy hostily v zápase I. B třídy východ brodské béčko a postavení v tabulce velelo domácím k zisku povinných tří bodů. Plavy měly celý zápas mírnou převahu a držely míč. Brod se bránil a podnikal ojedinělé protiútoky zejména aktivním Šefrem. Domácí ale nehráli dobře a nakopávali dlouhé míče a nehráli po zemi. Aktivní byl hlavně Toman a po jeho akci také Rimský vstřelil první branku a poločas skončil pouze 1:0.

Druhý poločas se odehrával v podobném stylu a byla to celkem nudná podívaná hodná spíše okresní soutěže. Dvě branky po dobrém výkonu vstřelil Toman, ale to je k pochvale domácích asi vše.¨Hned dvakrát vyjížděla na plavské hřiště rychlá záchranná služba, a to v rozmezí patnácti minut. Hostující hráč po srážce hlavami s tržnou ranou a otřesem mozku a domácí Večerník s ošklivě otočeným kolenem. Utkání se tímto notně natáhlo a dohrávalo z povinnosti, kdy hosté korigovali brankou na konečných 3:1.

Branky: 32. Rimský, 47. a 94. Toman - 92. Olyanin. Rozhodčí: Klement - Šmíd, Smoleňák, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Plavy: Nežádal - Plný, Černý, Večerník (88. Bartoš), Jelínek - Jón, Balatka (51. Jandura), Svačina, Rimský -Toman, Sitarčík (51. Gallyas). Železný Brod B: Mařík - Flégr, Makula, Krejčí, Kučera - Vozka, Havlíček, Šťastný (46. Olyanin), Kotlár - Šefr, Škaloud.