I.B třída: Body za remízu získaly pouze Rovensko a Rokytnice

02.06.2015 13:16:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Pojizeří

Pouze dva body za dvě remízy dokázaly získat celky z okresu Semily ve 24. hraném kole I.B třídy východ. Rovensko remizovalo 1:1 v Zásadě, čímž ztratilo v souboji o konečnou druhou příčku, Rokytnice remizovala 2:2 v Plavech, a pro ni to byl spíše velmi cenný bod pro záchranu.

Naopak bez body v tomto kole skončili fotbalisté Jilemnice, kteří těsně podlehli prvnímu Pěnčínu a Horní Branné, kterým doma vzal výhru Rychnov. Další utkání 24. hraného kola: Železný Brod B - Držkov 5:4, Jenišovice - Smržovka 1:2, Mšeno B - Velké Hamry 2:1.

Zásada - Rovensko 1:1 (1:1)

Ani jedno z mužstev v utkání moc kvality neukázalo. Domácí otevřeli ve 39. minutě skóre, když veterán v brance Rovenska Vacek nestačil rychle reagovat na změnu střely z přímého kopu. Standardky ale umí i Rovensko, takže hned za tři minuty také z přímého kopu vyrovnal J. Mencl. Brankář Vacek poté vychytal dvě tutovky domácích, a utkání tak skončilo dělbou bodů.

„Bojovali jsme dnes o druhé místo, ale nevyšlo nám to bohužel naplno," podotkl za Rovensko Marek Náhlovský.

Branky: 39. Bělina - 42. J. Mencl. Rozhodčí: Prinz, ŽK: 4:3. Diváků: 60. Rovensko: Vacek - Vítek, Rympler, D. Malý, Valentin - J. Mencl, Štěpnička, Pařík (60. Pařízek), Koudelka (74. R. Mencl) - L. Malý, Kněbort.

Plavy - Rokytnice 2:2 (1:1)

Hosté přijeli jen v 11 hráčích a bez pravověrného brankáře, takže do branky musel mladý Ditz. Hrálo se vyrovnané nepříliš pohledné utkání. Domácí se ujali vedení v 11. minutě, ale v závěru poločasu vyrovnal za hosty Martínek. V 60. minutě šli domácí znovu do vedení, aby v 80. minutě vybojoval cenný bod pro Rokytnici vyrovnáním na konečných 2:2 Havlíček.

Branky: 40. Martínek, 80. Havlíček - 11. xx, 60. xx. ŽK: 2:0. Diváků: 50. Rokytnice: Ditz - Martínek, Havrda, Pičman, Bogdány - Brož, P. Vrána, Zahradník, Škoda - Havlíček, Novotný.

Pěnčín - Jilemnice 2:1 (1:0)

Jilemnice znovu nedokázala bodovat a je řádně namočená do bojů o udržení v soutěži.

Horní Branná - Rychnov 1:2 (0:1)

Hosté jsou poslední v tabulce a hráli o uchování šance na záchranu. V prvním poločase proto byli aktivnější a vyhráli jej 0:1. V 65. minutě dokázal srovnat domácí J. Paulů po nahrávce Šimka, ale v 85. minutě si hosté vzali druhou brankou zpátky vedení. Jedinečnou šanci na vyrovnání dostali domácí v 87. minutě, když rozhodčí nařídil pokutový kop. K jeho provedení se nikdo z domácích hráčů neměl, tak si jej vzal na starost brankář Hofman, ale jeho slabou střelu rychnovský kolega kryl.

Branky: 65. J. Paulů - 20. xx, 80. xx. Rozhodčí: Jirák, ŽK: 3:2. Diváků: 150. Horní Branná: Hofman - Koldovský, Fiedler, Šimek - Jindřišek, Kocourek, Plecháč, Jón (30. Kobrle), Šimek - J. Paulů (75. Holman), D. Paulů.

1. Pěnčín               24  20   0   4    64:36    60
2. Držkov               24  16   2   6    78:49    50
3. Rovensko           24  15   3   6    55:30    48
4. Plavy                 24  11   5   8    56:46    38
5. Smržovka          24  11   4   9    45:39    37
6. Jeníšovice         24  10   5   9    62:49    35
7. Mšeno B            24  10   2  12    69:65    32
8. Rokytnice          24    7   7  10    35:50    28