I.B třída: Derby Libštátu s Horní Brannou skončilo dělbou bodů

04.04.2017 22:04:34 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov

Druhé jarní kolo se o víkendu hrálo v krajské I.B třídě východ. Libštát v derby remizoval s Horní Brannou, Jabloneček vyhrál v Držkově, Roztoky těsně podlehly vedoucímu Pěnčínu a Harrachov těsně prohrál s Albrechticemi.

Utkání Kokonín - Lučany odloženo na 3. 5.

Libštát - Horní Branná 1:1 (0:1)

V okresním derby se ujali vedení hosté ve 39. minutě po brance zkušeného Oty Vaška. Domácí se ale nevzdávali, protože chtěli získat první jarní bod, když v minulém kole vstřelili Držkovu čtyři góly, ale nakonec to na body nestačilo. Odhodlání domácích vyrovnat naplnil v 84. minutě Váňa. Poté se už další šance ani na jedné straně neujala, a tak se obě mužstva rozešla smírně.

Branky: 84. Váňa - 39. Vašek. Rozhodčí: Rympler - Bukvička, Bačo, ŽK: 0:2. Diváků: 80. Libštát: Jakubičko - Havlíček, Nedvěd (72. Lukeš), Koldovský, Kobrle, Mečíř, Fiedler, Kovařík, Váňa, Kašpar, Beran. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, David Paulů, Kocourek, Vašek - Šimek, Holman (57. Gaudel), Fiedler, Jón - Dušan Paulů, Kubelka.

Držkov - Jablonec n. J. 2:6 (1:2)

Domácí jsou sedmí v tabulce, ale zřejmě ve velké krizi, protože k zápasu nastoupilo pouze 11 hráčů a žádný nebyl na střídání. Přesto se ovšem ujali vedení brankou Stumera. Za dvě minuty ale srovnal Holeček a v 35. minutě dostal hosty do vedení Pěnička. Ve druhém poločase už se hosté dokázali prosadit výrazněji, když se dvakrát za dva minuty prosadil Trepera, poté sice snížil domácí Vrabec v 66. minutě na 2:4, ale do konce zápasu dokázali hosté potvrdit svou výhru ještě góly Pěničky a Pičmana.

Branky: 24. Stumer, 66. Vrabec - 26. Holeček, 35. a 72. Pěnička, 54. a 56. Trepera, 81. Pičman. Rozhodčí: Malena - Dytrt, Pánek, ŽK: 1:0. Diváků: 35. Jablonec n. J.: Vízek - Nechanský, Hájek, Hrbek, Havrda, Pěnička, Šír, Trepera, Brož, Pičman, Adámek.

Roztoky - Pěnčín 3:4 (1:1)

Zápas se pro domácí začal vyvíjet dobře. Již ve 2. minutě Tuláček házel aut do malého vápna a Hornig prudkou hlavičkou s přispěním obránce skóroval. V 7. minutě se však dostal k míči Pumrle a bombou k tyči z 23 metrů nedal O. Davidovi v brance šanci - 1:1. Ve 23. minutě Illner uvolnil Jak. Nýdrleho, který postupoval sám, ale trefil pouze tyč Pivrncovi branky. Obě mužstva hrála bojovně, ale do konce poločasu se již střelecky neprosadila.

Druhý poločas začali domácí naopak špatně. Ve 47. minutě Nemyrovskyy prudce vystřelil z voleje a jeho střelu Mečíř nechtěně usměrnil k tyči - 1:2. V 54. minutě Jak. Nýdrle po rohovém kopu za přispění obránce hostů střelou k bližší tyči proměnil a bylo znovu srovnáno na 2:2. Hosté však v té době měli navrch. V 61. minutě po zbytečném faulu na straně velkého vápna kopali Pěnčínští trestný kop. Střílený centr se snažil vyhlavičkovat D. David, ale míč skončil pod břevnem branky - 2:3. V 72. minutě hosté předvedli nejhezčí akci na jeden dotek v domácím vápně a Barcuch zvýšil na 2:4. Domácí ale zbraně nesložili. Hned minutu na to utekl Maďarčík, ale branku hostů netrefil. Blížil se konec utkání, když Ginzl vystihl chybu obránce, kterého míč přeskočil, a řítil se sám na branku. Trefil však pouze břevno. V následném zmatku před brankou se nakonec lépe zorientovali hosté a míč odkopli do bezpečí. V poslední minutě nastavení ještě domácí zahrávali trestný kop a exekutor Mikolášek krásnou bombou z více než 20 metrů po zemi ke vzdálenější tyči snížil na 3:4.

„Naši hráči odehráli výrazně lepší utkání než minulý víkend proti Albrechticím. Děkujeme divákům za velkou podporu v domácím prostředí," doplnili trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 2. M. Hornig, 54. Jak. Nýdrle, 93. Mikolášek - 7. Pumrle, 47. Nemyrovskyy, 61. vlastní (D. David), 72. Barcuch. Rozhodčí: Bukvička, ŽK: 3:2. Diváků: 100. Roztoky: O. David - Mečíř, D. Mikolášek, Jína - Jar. Nýdrle (80. Ginzl), Jak. Nýdrle, Baytalon (46. Maďarčík), M. Hornig, D.David - Illner, Tuláček.

Harrachov - Albrechtice 2:3 (1:1)

Albrechtičtí hráči již od prvních minut hráli důrazně, a to se jim vyplatilo již v 6. minutě, kdy po pěkném autu otevřel skóre na Bělohlávek. Ve 30. minutě měli hosté druhou vyloženou šanci, ale Marek Sedlák střílel těsně vedle branky. Ve 38. minutě po střetu brankáře Bártla s útočníkem domácích na kraji velkého vápna vyloučil rozhodčí brankáře hostů a ještě nařídil pokutový kop, který domácí proměnili.

Do branky místo Bártla nastoupil Hradecký, který si ve druhé půli docela zachytal. V 60. minutě po centru Jakuba Sedláka se hlavou nemýlil Honzák a šli do vedení 1:2. Domácí se stále snažili nepříznivý výsledek srovnat častým nakopáváním do vápna. Pak ale v 80. minutě po úniku byl ve vápně faulován Bělohlávek a Pipek se opět nemýlil a navýšil na 1:3 pro hosty. Domácí v závěru zvýšili tlak a v 87. minutě se jim podařilo snížit na 2:3. V závěru utkání se strhla malá potyčka a rozhodčí po udělení několika karet utkání raději ukončil.

Branky: 40. Barbořák z penalty, 87. Bergmann - 6. Bělohlávek, 60. Honzák, 80. Pipek. Rozhodčí: Šubrt - Vachek, Pánek, ŽK: 2:2, ČK: 1:1 (90. Kyncl - 38. Bártl). Diváků: 80. Harrachov: Uhlíř - Kroupa, Vodseďálek, Barbořák, Rosu Costel (46. Vašíček), Bergmann, Medal, Kyncl (75. Chlup), Veselý, David, Poselt.

Plavy - Smržovka 4:0 (1:0)

Branky: 32. a 87. Lupa, 84. Toman, 90. Pekař. Rozhodčí: Mizera - Lopuszynski, Smoleňák, ŽK: 1:1. Diváků: 50.