I.B třída: Derby v Roztokách vyhrála Branná, v Libštátu lepší Jabloneček

12.09.2016 21:25:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Harrachov,Pojizeří

Dvě okresní derby byly na programu ve čtvrtém kole I.B třídy východ. V duelu Roztok s Horní Brannou po vyrovnaném poločase hosté rozhodli o své výhře v průběhu druhé části. V Libštátě se naopak střelci trefovali jen v první části, ve které byli o gól lepší hosté z Jablonce nad Jizerou.

Roztoky - Horní Branná 1:4 (1:1)

Derby začalo svižně, oboustranně útočně. V 6. minutě si míč připravoval ke střele hornobranský Jón, nikdo z domácích hráčů proti němu nevystoupil, a tak povedená skákavá střela téměř z 30 metrů skončila za zády brankaře Grofa. Domácí se po této brance do soupeře zakousli. Ve 13. minutě v dobré pozici po centru Illnera z rohového kopu Kužel hlavičkoval těsně vedle levé tyče Hoffmanovy branky. V 15. minutě před domácím Kupkárem míč včas ukopl brankář. Minutu na to po centru Mikoláška prázdnou branku hostů přestřelil domácí Honců. Další šanci měl domácí Kopáček po centru Kupkára, ale hlavičkoval nad branku. Až 20. minuta přinesla vyrovnání. Rohový kop zahrával Illner a kapitán Hornig hlavou trefil pod břevno branky Branné. Ve 28. minutě branský Paulů trefil tyč a dorážku Šimka brankář Grof chytil. Ve 35. minutě Šimek prověřil Grofa z trestného kopu, ten nadvakrát kryl.

Druhý poločas již byl ve volnějším tempu. Hra byla zpočátku vyrovnaná, ale v poslední půlhodině se prosadili hosté. V 68. minutě po levé straně utekl D. Paulů a svůj nájezd proměnil - 1:2. V 74. minutě brankář Hoffman vykopl míč, který přeskočil obránce a D. Paulů lobem skóroval podruhé. Dílo dokončil v 84. minutě Kubelka, když do branky skluzem dorazil přihrávku z levé strany. Domácí si ve druhém poločase prakticky gólovou příležitost nevytvořili.

Fotbalová I.B třída východ, utkání Roztoky - Horní Branná<br />Autor: Zdeněk Matura„Utkání mělo dva rozdílné poločasy. V prvním se hrál kvalitní a fyzicky náročný fotbal a my jsme měli více gólových příležitostí. Druhý poločas byl zpočátku vyrovnaný, ale potom nás hosté přehráli, my jsme si již nevytvořili ani jednu gólovou příležitost," hodnotili utkání trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 20. Hornig - 6. Jón, 68. a 73. D. Paulů, 83. Kubelka. Rozhodčí: Švec, ŽK: 2:3. Diváků: 110. Roztoky: Grof - O. David, Hornig, Mikolášek - D. David, Kužel (81. Maďarčík), Illner, Kopáček - Jar. Nýdrle, Kupkár (79. Ginzl), Honců (89. Hujer). Horní Branná: Hofman - Strmeň, Kocourek, Holman - Šimek, Beneš, J. Paulů (67. Kobrle), Fiedler, Jón - Kubelka (88. Hrdina), D. Paulů (85. Hochbergr). Fotogalerie z utkání

Libštát - Jablonec n. J. 1:2 (1:2)

Favorit v utkání uplatnil svoji zkušenost. Hosté se ujali vedení brankou Zahradníka ve 24. minutě, ale za tři minuty dokázal vyrovnat domácí Beran. Trvalo to ale jen dalších sedm minut a vedení vrátil Jablonečku Šír. Další branka už přes snahu hráčů obou mužstev do konce zápasu nepadla, takže si tři body odvezli hosté.

Branky: 27. Beran - 24. Zahradník, 34. Šír. Rozhodčí: Jirák - Kraus, Nagy, ŽK: 3:1. Diváků: 120. Libštát: Jakubičko - Vejnar, Koldovský, Fiedler, D. Kobrle (Smolík), Šif (75. Palounek), Stehlík, Vancl, Vana, Berna, I. Kobrle (82. Tolaci). Jablonec n. J.: Vízek - P. Vrána, J. Vrána, Hájek, Hrbek, Zahradník, Trepera (72. Holeček), Brož, Havlíček (84. Pěnička), Šír (89. Exner), Pičman.

Další utkání 4. kola:

Držkov - Smržovka 1:0 (0:0)
Branky: 50. Vokáček. Rozhodčí: Špáta - Klimt, Kutílek. Diváků: 70.

Harrachov - Pěnčín 6:5 (2:4)
Branky: 30. Barbořák, 33. Veselý, 67. a 90. Bergmann, 73. a 81. Kyncl - 4. Matějček, 6. a 39. Matúška, 11. Zapadlo, 85. Ferenc. Rozhodčí: Šubrt Jiří - Dytrt Josef, Nestler Jindřich, ŽK: 4:3, ČK: 0:1 (90. Pleštil). Diváků: 100.

Plavy - Lučany 3:3 (3:2)
Branky: 3., 10. a 12. Sitarčík- 17. Purm, 30. Vaněček, 86. Hušek. Rozhodčí: Čuřík - Švajdler, Nagy. Diváků: 50.

Kokonín - Albrechtice 2:5 (1:2)
Branky: 11. Šilhán, 81. Maixner - 8. a 66. Sedlák (druhá z penalty), 40. Bělina, 56. Pipek, 77. Honzák. Rozhodčí: Klimt - Kutílek, Špáta. Diváků: 120.