I.B třída: Horní Branná dokázala otočit utkání s rezervou Hamrů

29.09.2014 17:11:17 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou

V dalším kole I.B třídy východ získala z pojizerských zástupců tři body pouze Horní Branná, která doma po zlepšení ve druhém poločase zdolala posílené Velké Hamry B. Jilemnice získala alespoň bod v Železném Brodě po remíze 2:2, zatímco Rokytnici vůbec nevyšlo utkání v Rychnově.

Další utkání 7. kola: Zásada - Držkov 0:8, Pěnčín - Plavy 4:0, Jenišovice - Mšeno B 3:5, utkání Rovensko - Smržovka bylo kvůli špatnému terénu na hřišti odloženo.

Horní Branná - Velké Hamry B 3:2 (2:2)

Hosté přijeli posílení o několik hráčů A mužstva a zpočátku byli lepším mužstvem a v 10. minutě šli po penaltě do vedení. Domácí srovnali také z penalty, kterou bezpečně proměnil brankář Hofman. Hosté se dostali znovu do vedení, ale domácí odpověděli vyrovnáním ještě do poločasu.

Ve druhé části už byli lepším týmem domácí, kteří ale stále nemohli zápas rozhodnout. To se jim povedlo až gólem v 90. minutě, když po rohovém kopu přesně hlavičkoval Vašek a nechytatelně poslal míč do horního rohu branky.

„Hofman kopal penaltu po delší době, protože vůbec nejsem zastáncem, aby to dělal gólman. Měli jsme ale problémy s proměňováním pokutových kopů, několik hráčů se přitom nevyznamenalo, zatímco Hofman přišel a proměnil," vysvětlil trenér Horní Branné Zdeněk Lukeš.

Branky: 30. Hofman z penalty, 42. Beneš, 90. Vašek - 10. Říha z penalty, 35. Miček. Rozhodčí: Marek, ŽK: 4:3. Diváků: 100. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Fiedler, Jindřišek, Pešina - Kocourek, Jón, Beneš (46. Vašek), Hendrych - J. Paulů (75. Hanuš), Šimek.

Rychnov - Rokytnice 3:0 (1:0)

Už ve 25. vteřině se po hrubé chybě obrany hostů trefil Sedlmajer, což ovlivnilo i zbytek zápasu. Domácím totiž stačilo hrát trpělivě v obraně, zatímco hosté museli sami tvořit, což se jim až tolik nedařilo, zejména při zakončování šancí. Jen v prvním poločase měli Rokytničtí snad šest tutovek, ale buď trefili konstrukci branky nebo brankáře.

To se opakovalo i ve druhé části, kdy znovu zvonily tyče a břevna domácí branky, ale gól žádný nepadl. Ovšem na druhé straně to neplatilo, v 85. minutě rychlý brejk dokončil úspěšně Kalina a v nastavení uzavřel účet zápasu, ten, který jej již v 1. minutě otevřel, tedy Sedlmajer.

„Kdybychom tu hráli do půlnoci, tak asi gól nedáme. Jinak dobře zahráli naši hráči Pičman a Bogdány, pochválil bych i rozhodčího Kovaříka," dodal k zápasu hráč a asistent trenéra Rokytnice Aleš Štěpánek.

Branky: 1. a 91. Sedlmajer, 85. Kalina. Rozhodčí: Kovařík - Horáček, Macháček, ŽK: 3:1. Diváků: 210. Rokytnice: Pavlíček - Havrda, Kuřina, Pičman, Bogdány - Brož, Adámek, Zahradník, P. Vrána - J. Vrána, Krejčík (58. Novotný).

Železný Brod B - Jilemnice 2:2 (2:2)

V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání bez větších brankových příležitostí kromě vstřelených branek. Ve druhém poločase byli hosté o trochu lepším mužstvem, ale řadu šancí nevyužili. Největší neproměnil v 56. Figura, když netrefil z půl metru prázdnou branku.

Branky: 20. a 44. Šimek - 8. Kubina, 40. Šťastný. Rozhodčí: Vacek - Ouředník, Řezáč, ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (Halama). Diváků: 70. Ž. Brod: Šverma - Makula (63. Šefr), Mařík, Škaloud, Halama - Pala, Havlíček, Maryško, Podstavek - Šimek, Linka ( 23. Strnad). Jilemnice: Tuž - Šťastný, Šnorbert, Hadač, Paulů (46. Kužel) - Kubina, Hradecký, Jež - Schauer, Figura (65. Havel) - Hnik (76. Tuže).

Držkov nasázel Zásadě osm branek Zásada - Držkov 0:8 (0:2)

Sousedské jablonecké derby začali lépe hosté, když již ve třetí minutě prostřelil domácího gólmana Vaníček. Poté se domácí probudili a začali soupeře přehrávat. Výsledkem byly dvě vyložené šance a v 10 a 21 minutě dvě neproměněné penalty. Místo otočení výsledku platilo pravidlo nedáš - dostaneš a hosté z Držkova zvýšili před koncem poločasu na 0:2. Do druhé půle šli domácí s odhodláním a výsledkem něco udělat, ale nápor trval jen do 58 minuty, kdy domácí obraně utekl Vaníček a zvýšil na 0:3 a vzápětí z penalty zvýšil Dvořák Jan na 0:4. Od tohoto stavu se domácí již nezvedli a začali kupit chyby, které zkušený soupeř využíval a své šance proměňoval na konečných 0:8. Hvězdou zápasu byl střelec čtyř golů Držkova Vaníček.

Branky: Vaníček 4, Vrabec 2, Batěk, E. Dvořák (PK). Rozhodčí:Rympler, Maruška, Pánek. ŽK: Ž - Lupa - Čermák, Holeček. Diváků. 50. Zásada: Kopal - Beneš, Bělina, Tichý, Růžička (56. Čurda) - Neumann, Čech, Lupa, Szatmari (65. Lhota)- Vávra, Rymský. Držkov: Zelenka - Dvořák J., Dvořák E., Machula, Holeček - Batěk (85. Mrkvička), Vrabec, Čermák, Just - Vaníček, Vágner. Fotogalerie z utkání

Pěnčín - Plavy 4:0 (1:0)

Jablonecké derby skončilo výhrou domácího celku, který svoji herní převahu více využil po změně stran.

Branky: Chlomek, Pumrle, Nemirovskij, Pleštil. Pěnčín Matějček I. - Matúška, Pleštil, Sobotík, Hušek - Šikola (Nemirovskij), Záveský, Pumrle, Mastník - Chlomek (Bukvic M.), Zapadlo (Pivrnec).

Jenišovice - Mšeno B 3:5 (2:2)

Jenišovice držely s rezervou Mšena krok v první půli. V té druhé se jablonecký celek střelecky prosadil a odvezl si tři body.

Branky: Vavřich 3 - Petr 2, Hall, Hýř, Počta; Rozhodčí: Bukvička. ŽK: Bubák - Hall, Petr, Počta, Škvor.