I.B třída: Kvůli odložení zápasu Bozkova jdou do čela tabulky Lučany

01.11.2017 19:58:31 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Bělá,Libštát,Košťálov,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Jen čtyři utkání ze sedmi se o víkendu hrály v I.B třídě východ. Lučany vyhrály přesvědčivě v Albrechticích, Bělá podobně vyklepla Harrachov, Roztoky doma těsně podlehly Plavům a Jabloneček v přestřelce udolal rezervu Železného Brodu. Do čela tabulky se posunuly Lučany.

Utkání Držkov - Smržovka je odloženo na 18. 11. 13.30 a odložena byla i nedělní utkání Jilemnice - Košťálov/ Libštát B a Horní Branná - Bozkov.

Albrechtice - Lučany n. N. 2:6 (0:3)

Albrechtice odehrály své poslední letošní domácí utkání se sousedy z Lučan. Utkání se hrálo na těžkém mokrém terénu, což se ukázalo jako lepší pro hosty. Již ve 12. minutě se totiž po rychlé akci ujali vedení brankou Roschla. Ještě v 19. minutě měli znova šanci, ale hlavička šla těsně vedle. V 31. minutě po centru od rohového praporku Kohout hlavou zvýšil na 0:2. V 39. minutě po autovém vhazování dorazil míč do branky Hušek a ukončil poločas na 0:3 pro hosty.

V druhé půli se mohli dočkat branky také domácí, ale hlavička Štěpničky šla těsně vedle. V 56. minutě opět udeřili hosté kdy po rohovém kopu sám zakončil Roschl na 0:4. Další akce přišla v 74. minutě, kdy pěknou střelou navýšil Purm na 0:5. V 80. minutě se konečně dočkali i domácí, kdy po akci Pipka sám zakončil Štěpnička. V závěru utkání se ještě kopala penalta, kterou v 86. minutě proměnil Pipek. Poslední slovo ale měli ještě hosté, když po střele Roschla rotující míč přeletěl i domácího brankáře, a tak se skončilo divoké skóre na 2:6 pro hosty.

Branky: 80. Štěpnička, 86. Pipek z penalty - 12., 56. a 90. Röschl, 31. Kohout, 39. Hušek, 74. Purm. Rozhodčí: Rympler - Nestler, Smoleňák, ŽK: 1:0. Diváků: 64.

Harrachov - Bělá 1:5 (1:2)

Hosty poslal bleskově do vedení už ve 3. minutě Mach. Druhý gól Bělé pak přidal v 15. minutě kapitán Čokina, ale domácí stihli ještě během první půle Barbořákem snížit na 1:2. Druhý poločas se více povedl hostům, kteří zvýšili postupně svůj náskok góly Čokiny, Huráně a Pavlaty až na 1:5.

Branky: 31. Barbořák - 3. Mach, 15. a 53. Čokina, 68. Huráň, 87. Pavlata. Rozhodčí: Mizera - Minář, Juris, ŽK: 2:0. Diváků: 50. Harrachov: Uhlíř - Horáček (78. Kočib), Barbořák, Vodseďálek (67. Vašíček), Bergmann, Medal, Veselý, Tuhela, M. David, P. David (80. Chlup), Jiroutek. Bělá: Jakubičko - Zemánek, Vitvar, Huráň, Albrecht (78. D. Hanč), Mach, Malý (83. M. Hanč), Kosina, Beran, Čokina, Pavlata.

Roztoky - Plavy 1:2 (1:1)

První šanci proti Plavům měly Roztoky. Ve 4. minutě Mečíř uvolnil Tuláčka, který zprava postupoval sám na brankaře Nežádala, střela však skončila vedle branky. V 7. minutě Plavy odpověděly. Brankář Maďarčík musel likvidovat střílený centr před branku. V 11. minutě se už roztocký Tuláček prosadil, když po přihrávce Jak. Nýdrleho nedal Nežádalovi šanci a střelou podél něho zajistil vedení. V 15. minutě vhodil Kopáček dlouhý aut, hlavička Baytalona však skončila těsně vedle levé tyčky hostující branky. O chvíli později měly Roztoky výhodu nepřímého kopu z 6 metrů, který rozehrály na volného Mečíře. Jeho střelu však Nežádal vyrazil. Při další šanci Baytalon unikl po pravé straně, po zemi přesně nacentroval na penaltu, ale Jak.Nýdrle míč dobře netrefil. Potom zahrozili hosté bombou z vápna, kterou Madarčík zlikvidoval. Ve 32. minutě Plavy podnikly brejk a Maďarčík vyrážel tvrdou střelu z hranice penalty. Po dlouhém autu hostů před branku ve 40. minutě si na míč počkal na zadní tyči zcela osamocený Rimský a bez problémů srovnal na 1:1. Před koncem prvního poločasu roztocký Kopáček nacentroval před branku, kde Hornig trefil ze dvou metrů jen připraveného brankáře Nežádala.

Druhá minuta druhého poločasu rozhodla utkání. Hrubou chybu domácích potrestal Lupa, který proměnil samostatný nájezd, a Plavy vedly 2:1. V 58. minutě Plavy ještě zahrozily střelou z vápna, Maďarčík byl připraven a míč vyrazil. V 62. minutě se na levé straně prosadil roztocký D. David, míč vykulil na vápno Kotykovi, jeho zakončení se do branky nevešlo. V 64. minutě Kotyk míč poslal uličkou na Jak. Nýdrleho, jeho střela z voleje minula pravou tyč Nežádalovy branky. V 73. minutě si na centr zprava naběhl opět Jak. Nýdrle, ale střílel na zadní tyč těsně vedle. Ve zbytku utkání hosté hru kouskovali, zdržováním udržovali jednobrankový náskok a i přes pětiminutové nastavení se již nic nezměnilo.

Branky: 11. Tuláček - 40. Rimský, 47. Lupa. Rozhodčí: O. Marek, ŽK: 2:1. Diváků: 80. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, Mikolášek, Jína - Kotyk, M. Hornig, D. David (62.  L. Hujer), Kopáček (75. Hnyk) - Tuláček, Jak. Nýdrle, Baytalon (62. O. David).

Jablonec n. J. - Železný Brod B 5:4 (2:1)

Přestřelka se nakonec hrála v Jablonečku. Nejprve šli do vedení hosté po gólu M. Šefra, ale domácí do poločasu otočili stav brankami J. Vrány a P. Adámka. Dvěma dalšími góly dokončil J. Vrána hattrick, ale hlavně zvýšil domácí náskok na 4:1. Jenže to domácí zřejmě uspalo a M. Šefr a K. Šefr snížili na 4:3. Pak vrátil domácím klid gólem na 5:3 Havlíček, ale v předposlední minutě ještě hosté zdramatizovali zápas snížením na 5:4, víc už ale nestihli a tři body zůstaly domácím.

Branky: 11., 58. a 67. J. Vrána, 20. P. Adámek, 83. Havlíček - 5. a 70. M. Šefr, 73. K. Šefr, 89. Aubrecht. Rozhodčí: Hrbáček - Švec, Šubrt, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Jablonec n. J: Peterka - Pičman, Hrbek, Zahradník, Havrda, Linek (62. Havlíček), P. Adámek, Nechanský, J. Vrána, Pěnička, T. Adámek (76. Neumann). Železný Brod B: Ducháček - Havlíček, Drobný, M. Šefr, K. Šefr, Škaloud, Š. Makula, Vozka, M. Kotlár, Musílek, Mařík (60. Aubrecht).