I.B třída: Maršovice, Mírová i Horní Branná si připsaly vysoké výhry

02.05.2011 20:44:55 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Mírová pod Kozákovem,Jenišovice,Harrachov

Vedoucí týmy Mírové a Maršovic si v dalším kole I.B třídy východ připsaly vysoká vítězství. Přidala se k nim i pátá Horní Branná, která pětibrankovým přídělem rozebrala rezervu Mšena.

V dalších zápasech Rovensko prohrálo na Malé Skále, Víchová se rozešla smírně s Držkovem a Harrachov také remizoval s Plavy. V přímém souboji o záchranu pak jasně dominovaly Jenišovice nad Novou Vsí.

Malá Skála - Rovensko 2:1 (1:1)

Domácí nastoupili aktivně a už ve 4. minutě vedli. Další jejich šance pak zmařil brankář Rovenska Vrabec. V 15. minutě byl ale v pokutovém území faulován Šimek a nařízenou penaltu sám postižený proměnil - 1:1. Poté domácí hned dvakrát při šancích Špíny a Vodrážky avizovali penaltový zákrok, ale píšťalka rozhodčího Kulhovského zůstala němá. Po vyloučení rovenského Špíny po druhé žluté kartě se v závěru domácí dostali přece jen znovu do tlaku a v 74. minutě jej korunovali vítězným gólem.

Branky: 4. Šilhán, 74. Pekárek - 15. Šimek z penalty. Rozhodčí: Kulhovský, ŽK: 2:3, ČK: 0:1 (64. Špína). Diváků: 20. M. Skála: Krause - Cafourek, Kobrle, K. Šilhán, Pekárek, Brožek, J. Šilhán, M. Makula, Serbus, Daníček, Plátek. Střídal Volek. Rovensko: Vrabec - Šimek, Mencl, Brunclík, Hanzl - Náhlovský (80. Kvapil), L. Malý, Špína, Přízek - Vodrážka, Skalický.

Víchová - Držkov 1:1 (0:0)

Od první minuty se hosté dostali domácí pod velký tlak a téměř čtvrt hodiny se nedostali za půlící čáru. Pak se hra vyrovnala, ale do poločasu se diváci gólu nedočkali. Po přestávce začali lépe domácí a svou snahu završili v 55. minutě brankou, když se ve skrumáži v malém vápně nejlépe orientoval Skála. Bohužel se tím hráči Víchové ukolébali a pustili hosty do ofenzivy. Za to, že se Držkovu podařilo "pouze" vyrovnat, mohou domácí poděkovat svému gólmanovi.

Branky: 55. Skála - 75. Machula. Rozhodčí: Ouředník. Diváků: 100. Víchová: Kobr - Špidlen, Bartoň, Lampa, Vrhel - Kuřík, P. Hartig (82. Šablatura), Skála, Klimenta - Z. Hartig (65. Kučera), Tuže.

Jenišovice - Nová Ves 3:0 (2:0)

Hosté přistoupili po předchozích slušných výsledcích ke klíčovému utkání o záchranu naprosto neodpovědně. Domácí hráči je převyšovali bojovností a nasazením, důkazem jejich převahy byly dva góly do poločasu. O přestávce trenér Bezucha svým svěřencům důrazně domluvil a provedl dvě změny v sestavě. Výsledkem byl lepší výkon, ale bez využití brankových příležitostí. Jednu z chyb naopak domácí využili ke vstřelení třetí branky a potvrzení svého vítězství.

Branky: 10. Marek, 39. Prkno, 57. Pekař. Rozhodčí: Šubrt. ŽK: 3:2. Diváků: 70. Jenišovice: Pašťák - Plechatý (46. Pekař), Vaněček, Obršlík, Laušman - Hanuš, Bernard (85. Křepela), Z. Kalousek, Bubák - Marek, Prkno (75. Hradecký). Nová Ves: V. Čapek - Jíra, Hadač, Huráň, Zuzánek (46. Dušta) - P. Čapek, Zajíc, Štejfa, V. Máka - Tomášek, Golis (46. Nožička).

Mírová - Zásada 4:0 (1:0)

Domácí se rozjížděli pomalu, hosté drželi vyrovnanou hru až do inkasování prvního gólu, z kopačky Hejduka, který byl podle Zásadských z ofsajdu. Další stoprocentní šance ale už domácí neproměnili. Druhý poločas byl vyrovnanější, ale Mírovští ukázali proč jsou první v tabulce a přidali tři góly do sítě Zásady. Hosté nedokázali proměnit nic, tu největší příležitost promarnil Janka deset minut před koncem, kdy šel sám na mírovskou branku.

Branky:  12. Hejduk, 47. Jíra, 67. Tokan, 78. Taibr.  Rozhodčí: Mikule. ŽK: 0:1. Diváků: 80. Mírová: Mlejnek - Mich. Kovář, Marc. Kovář, Hejduk, M. Zelnický - Horák, Jíra, Hlubuček (85. Kolda), Císař - Tokan (85. Zaplatílek), D. Zelnický (76. Taibr).

Horní Branná - Mšeno B 5:1 (3:0)

Domácí provedli sestavě několik změn, protože jim chyběl potrestaný R. Šlechta a do Bulharska odlétli na mezinárodní turnaj v sálovém fotbalu Vašek a Illner. Hosté museli nastoupit v ještě více kombinované sestavě, když útočnou dvojici tvořili dva brankáři Bočok - Zounek, kterého pro zranění střídal trenér Gottwald.

Utkání zahájili domácí útočně už ve 2. minutě J.Nýdrle zahrával zprava rohový kop a P. Zuzánek otevřel skóre nadvakrát nekompromisně levou nohou z malého vápna. V 5. minutě po pravé straně všem utekl J. Nýdrle, čítankově nastřelil míč před branku, ale Šimek čistou gólovku nedal. Ve 12. minutě opět zprava Zuzánek nacentroval k zadní tyči soupeřovy branky, kam si naběhl Nýdrle a hlavou vymetl šibenici - 2:0. Ve 32. minutě to už bylo o tři branky, tentokrát Šimek od lajny prudce nacentroval na malé vápno, kde byl včas Svoboda, který se trefil z první placírkou mezi nohy brankáře. Hosté poté také dvakrát zahrozili Třešňákem, ale Hofman s obránci nepřehlednou situaci vyřešili.

Ve 47. minutě Šimek vyhrál hlavičkový souboj a Svoboda dílo dokonal - 4:0. Ovšem dvě minuty na to parádní křížnou střelou snížil Bočok. V 70. minutě Svoboda zasprintoval na pravé straně, přesně nahrál před branku osamocenému Šimkovi, který stoprocentní šanci promarnil. V 77. minutě střídající Jeřábek již podruhé útočníkům přihrávkou před branku připravil gólovou šanci a Svoboda ve skluzu dokončil svůj hattrick na 5:1.

Branky: 2. Zuzánek, 12. Nýdrle, 32., 47. a 77. Svoboda, 47. L.Svoboda, 77. L.Svoboda - 62. Bočok. Rozhodčí: Mikule. ŽK: 0:1. Diváků: 80. H.Branná: Hofman - Beneš, Fiedler, Dusík, Novotný - Šimůnek (52. Jeřábek), P. Zuzánek, Pešina, Svoboda - Nýdrle (34. Gaudel), Šimek (72. Kobrle).

Harrachov - Plavy 2:2 (1:0)

První poločas byl herně vyrovnaný, ale domácí se ujali vedení brankou Bergmanna. Harrachovští však prospali úvod druhého poločasu, kdy během tří minut dvakrát inkasovali. Plavští se přitom dostali do vedení penaltou nařízenou za faul v pokutovém území. Domácí pak přidali na ofenzívě a podařilo se jim zaslouženě vyrovnat. Poslední půlhodina už změnu stavu nepřinesla.

Branky: 12. Bergmann, 62. Kyncl - 47. Škoda, 49. Tomíček z penalty. Rozhodčí: Mařatka. ŽK: 3:1. Diváků: 100. Harrachov: Hefert - J. Jiroutek, Horáček (13. Daněk, 65. Hlava), Barbořák, Adámek - David, Trepera, Kyncl, Veselý - Žídek, Bergmann.

Maršovice - Lučany 6:0 (4:0)

Maršovice v první květnový den jasně přehrály Lučany 6:0. O čtyři branky domácích se postaral Habr a po jedné přidali Toman a Kohoutek.

Branky: 10., 38., 41. a 86. Habr, 21. Kohoutek, 73. Toman. Rozhodčí: Poživil. ŽK: 1:1. Diváků: 200. Maršovice: Sedláček - Stolín, Skuhravý, Habr, Čech - Kohoutek, Szatmari, Toman (78. Vogt), Sitarčík - Just, Honzák (60. Macúr). Lučany: Sobotík - Beránek, Šich, Raim, Vokuš - Svoboda, Maňák, Bělohlávek (55. Čermák), Brož - Vít, Hradecký (55. Krága). Fotogalerie z utkání zde