I.B třída: Mírová může stvrdit postup už v příštím zápase

30.05.2011 15:31:39 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Mírová pod Kozákovem,Jenišovice,Harrachov

Fotbalisté SK Mírová pod Kozákovem zdolali ve 25. kole Víchovou těsně 2:1 a o postup do I.A třídy je při devítibodovém náskoku už může připravit pouze divoká teorie. V příštím kole mohou vítězství v I.B třídě potvrdit v zápase proti druhým Maršovicím.

Zápas ve Víchové přitom pro lídra tabulky nebyl jednoduchý, ještě v 80. minutě drželi domácí vyrovnaný stav a za snahu by si bod zasloužili, ale fotbal se hraje na góly a jeden tříbodový po pěkné akci v závěru přidal mírovský Trč.

V dalších zápasech Rovensko vysoko prohrálo v Lučanech, především proto, že znovu nejelo v kompletní sestavě a skoro celý zápas hrálo jen v deseti. Na jaře v dobré formě hrající Horní Branná si jasně poradila pěti góly s Harrachovem a Nová Ves remizovala s Držkovem. Pokud budou z I.B třídy padat tři týmy, tak to pro Novou Ves znamená konečné potvrzení sestupu.

Lučany - Rovensko 5:1 (1:0)

Hosté přijeli jen v jedenácti a a při rozcvičování se navíc zranil Dědeček. Zkusil sice hrát i s nataženým tříslem, ale nešlo to, takže odstoupil a od 5. minuty hrálo Rovensko jen v deseti hráčích. Přesto se hosté dlouho drželi a po prvním poločase prohrávali jen o jedinou branku, kterou vstřelil Hradecký. Na začátku druhé půle dokonce i v oslabení zatlačili domácí před jejich branku, ve velké šanci trefil Šimek tyčku a z dorážky mířil hlavou nad. Poté byl faulován Skalický a z nařízené penalty Šimek vyrovnal na 1:1. Potom už ale domácí pochopili jak hrát proti oslabenému mužstvu a čtyřmi góly do sítě nejistého brankáře Soukupa potvrdili svoji výhru.

„Jednoznačné vítězství domácích, naši hráči mě zklamali, protože po dvou minulých zápasech, kdy jsme se konečně sešli, znovu dali přednost osobním záležitostem a museli nám vypomoci ještě dva hráči z B týmu," smutně poznamenal sekretář Rovenska Marek Náhlovský.

Branky: 36. Hradecký, 48. a 82. Brož, 64. Svoboda, 70. Dítě - 59. Šimek z penalty. Rozhodčí: Šubrt, ŽK: 1:0. Diváků: 60. Rovensko: Soukup - Šimek, Mencl, Houška, Hanzl - Náhlovský, Špína, Pařízek, Kolář, Dědeček - Skalický.

Víchová - Mírová 1:2 (1:1)

Domácí začali se zbytečně velkým respektem. Těžko se dostávali do tempa, chyběl jim důraz i kvalita přihrávky. Toho bleskem využili hosté a už v 5. minutě šli zásluhou Kováře do vedení. Zhruba od 15. minuty už byla Víchová rovnocenným soupeřem a stále častěji se dostávala před branku svého soupeře. Její snažení vyvrcholilo vyrovnáním v 37. minutě, kdy střelou z hranice velkého vápna překonal hostujícího gólmana Petr Hartig.

Druhá půlka byla v podání domácích ještě lepší. Hráči hráli s obrovským nasazením a chtěli vedoucí družstvo tabulky pořádně potrápit. Rozhodujícím okamžikem zápasu byla 80. minuta. Domácí se dostali do velice slibně vypadající příležitosti. Nedokázali však svou šanci zakončit gólem a v duchu známého fotbalového pořekadla z bleskového protiútoku rozhodl utkání Trč.

Branky: 37. P. Hartig  - 5. Marc. Kovář, 80. Trč. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 4:4. Diváků: 120. Víchová: Višňák - P. Hanč, Lampa, Bartoň, Vrhel - Kuřík, P. Hartig (80. L. Hanč), Skála, Klimenta - Z. Hartig, Tuže (60. Hamáček). Mírová: Mlejnek - Mich. Kovář, Hejduk, M. Zelnický, Ráliš - Horák, Jíra, Marc. Kovář (46. Trč), Císař - Tokan, Taibr.

Horní Branná - Harrachov 5:0 (4:0)

Od začátku utkání si domácí vytvořili tlak a již ve 3. minutě se ujali vedení. Nýdrle přihrál Illnerovi, který prostřelil vše v cestě - 1:0. V 10. minutě opět unikl Nýdrle, ale R. Šlechta jeho přihrávku sám před brankářem nevyužil. V 16. minutě Svoboda přesně našel volného R. Šlechtu a ten z osmi metrů zvýšil na 2:0. Ve 25. minutě Nýdrle znovu unikl po křídle, nahrál před branku, R. Šlechta přiťukl Vaškovi a bylo to už 3:0. Ve 37. minutě po kombinaci R. Šlechty a Svobody dorážel do prázdné branky aktivní Nýdrle - 4:0. Hosté se snažili, ale byli velmi nepřesní. Poměr střel na branku za první poločas byl 12:3.

Ve druhém poločase Hornobranští nebyli tak aktivní, ale přesto si vytvořili další brankové příležitosti (Nýdrle, J. Šlechta), ovšem se špatnou koncovkou. Až v 79. minutě po zmatku před brankou Harrachova Illner s přehledem míč uklidil do rohu branky na 5:0.

„Ve druhém poločase jsme už trochu polevili, ale jinak šlo o velmi dobrý týmový výkon všech hráčů," byli po zápase spokojení trenéři Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 3. a 79. Illner, 16. R. Šlechta, 25. Vašek, 37. Nýdrle. Rozhodčí: Vydra, ŽK: 1:1. Diváků: 110. H. Branná: Hofman - Beneš, Dusík, Fiedler, Pešina - P. Zuzánek, Vašek (65. Jón), Illner,  Svoboda (54. Novotný) - Nýdrle, R.Šlechta (79. Kocourek). Harrachov: Kučera - Žídek, Adámek, Barbořák, Trepera - David, Veselý, Vodseďálek, Medal - Bergmann, Kyncl.

Nová Ves - Držkov 0:0

V první půlce se hrál celkem kvalitní fotbal, ale aktivnější domácí své šance zahazovali. Ve druhém poločase hosté hlavně bránili a hrozili z brejků, z jednoho se jim podařilo nastřelit tyč, ale ani oni nedokázali vsítit gól, takže utkání skončilo plichtou 0:0.

Rozhodčí: Vrtal, ŽK: 2:2, ČK: 1:0 (75. Dušta). Diváků: 90. Nová Ves: V. Čapek - Jíra, Hadač, Huráň, Moravec (80. R. Nožička) - Dušta, Zajíc, Štejfa, V. Máka - Tomášek (70. Golis), Brendl.

Malá Skála - Mšeno B 1:0 (1:0)

Domácí stále hrají bez několika zraněných hráčů základní sestavy, ale techničtějšímu družstvu hostí se v prvním poločase bojovností vyrovnali. Těsně před přestávkou se jim navíc opět zranil Vepřek a k němu se přidal i Šída, což přineslo problémy ve druhé půli. Mšenská rezerva k utkání naopak posílila několika hráči z áčka, ale domácí byli za bojovnost odměněni. Krátce po výměně obou hráčů v neurovnané hře však Maloskalští utkání rozhodli, když se trefil J. Šilhán. Hosté si po obrátce vynutili převahu, ze které ani vyrovnání nevytěžili.

Rozhodčí: Zlatník. ŽK: 3:2. Diváků: 60. Malá Skála: Krause - K. Šilhán, Serbus, Šída (41. Kubín), Cafourek - Novák, Daníček, Pekárek, Vepřek (41. Ušela) - J. Šilhán, Volek.

Jenišovice - Plavy 1:0 (1:0)

Domácí shání bod po bodu a tentokrát v derby s lépe postaveným soupeřem horší rozhodně nebyli. Oba soupeři v první půli nevyužili vytvořených šancí a tak se potvrdil předpoklad, že kdo dá gól, ten vyhraje. Podařilo se to Jenišovickým, kteří pak svůj minimální náskok ubránili a získali velmi důležité tři body.

Branka: 68. Kalousek. Rozhodčí: Kulhavý, ŽK: 0:0. Diváků: 60. Jenišovice: Pašta - Plechatý, Obršlík, Bubák, Hrabák (46. Rosenbaum) - Soudský (61. Hradecký), Bernard, Kalousek, Hanuš - Marek (82. 82. Imlauf), Prkno. Plavy: Benda - Škoda, Adolf, Votoček (25. Čermák), Jelínek - Jón, Tomíček, Balatka, Harik - Lejsek, Černý.

Maršovice - Zásada 4:1 (1:1)

Domácím sice patřil nástup, ale nepohlídali si rychlý brejk hostí a Feri je ve třetí minutě potrestal. Maršovičtí pak stále vyvíjeli tlak na soupeře, ale vyrovnali až po půhodině hry. Druhý poločas byl již jasný, ihned po návratu na hřiště skóroval zkušený Skuhravý a o vítězi bylo rozhodnuto. Tři body pro Maršovice potvrdil do konce hry ještě Habr.

Branky: 59. a 87. L. Habr, 30. Volf, 47. Skuhravý - 3. Feri. Rozhodčí: Rais. ŽK: 2:2. Diváků: 250. Maršovice: Sedláček - Stolín, Skuhravý, Vogt, Habr - Kohoutek, Volf, Toman, Macúr - Mrkvička (78. Machalický), Hozák. Zásada: Mil. Kopal - Blažek (59. Postula), Růžička (74. Sovinec), Šourek, Krejčík - Mich. Kopal, Čurda, Kalous, Feri - Fišer, Kubát.